Малкият заспива в леглото си и след макс половин час се буди с рев и иска да го взема в мен. Почва да се дере, буквално се захласва за секунди. Като го взема и млъква, но започва да нервничи, защото му се спи.
И трябва да го държа, за да се наспи. Иначе пак се разревава, ако го оставя някъде.
Лайка, казваш "буди се с рев и иска да го взема" , но сигурна ли си, че иска това? Мисля,че му се спи и иска да бъде приспан, независимо по какъв начин. Моят син прави абсолютно същото, дори вече след кърмене , тъкмо е заспал, и след 3 мин. се буди. Но не иска и у мен. Слагам го на възглавницата му, и я поклащам с ръце, давам му и биба. Понякога действа това, друг път друго. И ако след 20 мин. люлеене пак мрънка и не заспива, го оставям някъде легнал, и сам заспива

Момичета, аз много се разглезих с тоя слинг. Когато не съм с него ми е все по-трудно да приспивам бебчо. Даже вчера реших да изляза с количката - ами то половин час не можех да го приспя, после тъкмо заспа, и някой го събуди, после пак заспа, айде коликите го почнаха..... А в слинга заспива на няма и 5-тата минута. И спи непробудно , не чува шумове, не усеща колики. Е,и това има своите неудобства - не мога да клякам, не мога да ида до тоалетна, не мога да чистя....
Общо взето съм права и наказана, но поне той спи дълбоко. Май всеки си е намерил някакъв начин за приспиване.Алтея, мисля, че ергономичните раници не са подходящи за малки бебета, минимум след 4тия месец се носят. Моят слинг е мей-тей и може да се носи от първия месец : https://mamazone.bg/index.php?_route_=mei-tai/love-tai-boho
G.Savova,ти сподели,че си започнала да даваш Лефакс и вече нямате колики. Все още ли си доволна от тях?
Има ли и други мами, които да са доволни от капките за колики,които дават? Защото аз май не се справям само с Био Гая и Еспумизана.... И ще взимам някакви, защото много взе да се мъчи коремчето...
Zezeto,мисля, че ти спомена , че си спряла капките и съжаляваш. Какви какви използваше?
Нели, при кандидатстване се гледат точките, които имаш, и не само града, а дори квартала трябва да ти е същия като на градинката, за да спечелиш точка.
Трето дете със сигурност не искам. Толкова ми е трудно психически.... Нервна съм, само крещя, искам у нас всичко да е подредено, изчистено,а с бебе е трудно, и много се напрягам, например като видя трохи на масата, или мръсно по плочките.... Искам да си ми е чисто, да си чета книжки на спокойствие....Не съм за тази работа (майчинството). Нямам търпение да пораснат и да тръгна на работа

И последно да добавя, ако някоя от вас иска чая с копър на Ганчев, да ми пише, подарявам го. Купих го онзи ден, пробвах няколко пъти да го предложа, но моя син изобщо не го иска, мръщи се и категорично го отказва. Жалко, надявах се да ми помогне.
