Януарски бебета - тема 2

  • 18 290
  • 725
# 675
От няколко дни се опитвам да махна ам за вечеря без успех 😴...предлагам домашно готвено,купено пюре и нищо ...та си караме пак 180мл.....
Виж целия пост
# 676
Здравейте!Бебето ми е на една година!До преди няколко седмици не можеше да се изправя сам от легнало положение,което много ме притесняваше.Споделих с педиатъра и той ни изпрати при физиотерапевт,съответно физиотерапевта ни показа няколко упражнения,които да правим в къщи.Детето с всеки изминал ден все по-лесно се изправя от легнало положение.Иначе като стои хванат за нещо,стъпва стабилно и прави по няколко крачки по права линия.Опитва се да се изправя и в креватчето.Не пълзи,ходи хванат само за две ръце,ако пусна едната му ръка,спира и не иска да върви. Да спомена само,че последните месеци прекарва по-голяма част от времето в ръцете ми,тъй като го мъчат зъбки и плаче.Възможно ли е да се забавя с някои умения за изправяне например,заради това че е предимно на ръце.Благодаря.
Виж целия пост
# 677
Не знам дали съвета ми е адекватен , но според мен това което можете да направите е да му осигурявате възможно най много физически упражнения, да си измислите игри в които има движение и т.н. , без разбирасе да съсипвате детето от умора Simple Smile. Щам сте посетили физиотерапевт следвайте неговите инструкции и може
би всичко ще си дойде на мястото. Но да - според мен е възможно от прекалено носене на ръце да изоставя с някой движения... Прекалено носене на ръце визирам над 50% от времето. Но ако детенцето е на една годинка и все още не ходи това не е повод за притеснение, ще се пусне когато се почувства готово и сигурно. Наблегнете на упражненията за ставане, може би ако му предлагате интересни играчки или номера с криенето - взимате нещо и го гледате без да вижда предмета, но да му стане любопитно и да се опита само да се надигне , да се изправи или каквото е необходимо за да го достигне.

Здравейте!Бебето ми е на една година!До преди няколко седмици не можеше да се изправя сам от легнало положение,което много ме притесняваше.Споделих с педиатъра и той ни изпрати при физиотерапевт,съответно физиотерапевта ни показа няколко упражнения,които да правим в къщи.Детето с всеки изминал ден все по-лесно се изправя от легнало положение.Иначе като стои хванат за нещо,стъпва стабилно и прави по няколко крачки по права линия.Опитва се да се изправя и в креватчето.Не пълзи,ходи хванат само за две ръце,ако пусна едната му ръка,спира и не иска да върви. Да спомена само,че последните месеци прекарва по-голяма част от времето в ръцете ми,тъй като го мъчат зъбки и плаче.Възможно ли е да се забавя с някои умения за изправяне например,заради това че е предимно на ръце.Благодаря.
Виж целия пост
# 678
Да възможно е на ръце как да пълзи да се изправя или да ходи. Моето си мрънкаше ,но пак стоеше на земята на леглото сама. Сега не се спира и много се радва че ходи. От края Ноември почти не съм я слагала и на проходилката. А и тя самата не щеше. Точно за месец и нещо изправи се пропълзя и проходи.
Виж целия пост
# 679
Да попитам мамите от Варна , къде пускате кръв и урина на бебоците? Дойдохме си за Рд на малкия и трябва тук да ги пуснем , но нямам никаква идея къде 🤷🏻♀
Виж целия пост
# 680
И в Лина съм пускала и Сити лаб.
Виж целия пост
# 681
нашата педиатърка е в терапията и там пускам изследванията на децата. Като отидем тя е на първия етаж, а лабораторията е на втория. Не се разкарваме излишно, съчетаваме посещенията, а резултатите отиват при нея.
Виж целия пост
# 682
Hope, оказа се ,че съвсем случайно сме купили на малката едни обувки на biomechanics! Всички модели ли са подходящи или има определена серия ортопедични модели?
Виж целия пост
# 683
Всички на марката са подходящи, едни от най-добрите са.
Виж целия пост
# 684
Не съм от Варна ама да кажа 😃в медицинския център където е док.има Лина и там пускаме...и скоро трябва ...как взимате урина още по-сложно ми се вижда като върви 😄
Виж целия пост
# 685
Hope, оказа се ,че съвсем случайно сме купили на малката едни обувки на biomechanics! Всички модели ли са подходящи или има определена серия ортопедични модели?
Доколкото знам всички са подходящи. Аз специално ще търся някакви малко по- височки към глезена, за да държат крачето максимално стабилно.
За урината не знам.. Миналия път залепих колектора и ги чаках да се изпишкат без памперс, ама сега как ще ги вържа на едно място, идея нямам.
Аз да питам по колко пъти през деня спят вашите деца? Моите имат по 2 дрямки за по час-час и половина, но напоследък първото приспиване е кошмар,по 30-40 минути се мъчим. Видимо не им се спи, но не мога да ги чакам повече, тъй като второто спане се измества много късно. Днес ги оставих да се наспят до 9, и после спаха само 1 път от 13:30 до 16:00.Така май е по-добре, дано успея да задържа този режим.
Виж целия пост
# 686
Днес май я измъчих! Спа само на обяд от 12 до 13:30! Спеше й се отново към 18:30,но реших да я забавляваме до към 20,та да си легне рано. Резултата беше изнервено бебе, което не пожела дори АМ за приспиване.
Виж целия пост
# 687
Моето става около 8:30 ляга за обяд 13:00 спи до 15:00-16:00 . От 11 м спи само на обяд. Вечер си ляга около 22:00.
Много рядко спи два пъти вече.
Виж целия пост
# 688
Hope това е признак , за това че скоро ще останат само с една дрямка.
Нашите дрямки също са две - сутрин към 10:30 по 30 минути и после към 14:30 около час и половина, час 45 мин..
Сиси как спа нощес, като не беше хапвала?
Утре на малкия ще му бият трети прием на Синфлорилкс. Дано всичко е ок!
Никакви желания няма да ходи, пълзи и се изпратя навсякъде по мебели. На дивана също се движи, като в изправен, до там. Ще видим кога ще проходи, че вече без кръст останах.😁
Виж целия пост
# 689
Аз го искам това ръководство, че вече ще се побъркам вече . Легнаха си снощи навреме в 21.Едната беше будна от 2 до 3, а другата от 3 до 4.В 6 вдиях, че на едната и е пропуснал памперса, айде преобличай, сменяй чаршафи... После дремнаха още 1 час и сега не знам какво да ги правя вече. Ще спят ли, няма ли.. Ужас
Вчера едната направи 3 крачки самостоятелно най-накрая.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия