Четвъртокласници 2020/2021

  • 42 924
  • 746
# 180
Ох, вярно, че за кандидатстване в МГ НВО по математика има значение. Но децата, кандидатстващи за МГ, в повечето случаи така или иначе ходят на уроци с тази цел, а не специално за НВО, което е супер елементарно.

Маски искат само за буса и коридорите /както и преди/. В час не са с маски.
Виж целия пост
# 181
За много години.
Моята четвъртокласничка е тези дни у дома. Пишем само домашните, не я зоря. В понеделник не я пуснах на училище, че чух задна хрема и след работа я заведох при личната. Изписа й капки, взех и мултивитамини за подсилване и утре ще я пусна вече, че дава зор да ходи на училище, изпускала била часове.
Виж целия пост
# 182
Нашият се върна щастлив от училище вчера. Беше си взел топката да ритат в голямото междучасие. Иначе класната още първия ден ги застреля с два или три теста по математика( не разбрах точно), а днес са правили самостоятелна работа по БЕЛ. Оценките и при нас са много,  общо 56, от тях 36 по български, математика, двете ЧО-та и език. Малко на кило ми се струват. За маските не смея да питам - с маски са и в часовете и в междучасията, ама дали се сменят..
Виж целия пост
# 183
На уроци заради НВО 4? Flushed Що? Че то и за чеп за зеле не върши работа. Joy

Алексова, защо не се отчиташ в десетокласната? Ще пишем отсъствия вече.

Sanaka, нещо ви изгубих, скоро ще намеря време да ви открия пак. Сигурно сте изписали стотина теми.....
Виж целия пост
# 184
И моят четвъртокласник тръгна с огромно желание и нетърпение.
Маските в час са по желание. Казах му, да си я слага. Сменя е на всеки два часа, като чистите стоят в кутийка, която купих за целта, а мръсните направо изхвърля.
Отделно има и бандана на врата, ако случайно остане без маска.
Оценките до момента са му 45, но и по време на ДО си правеха редовно тестове, представяха проекти и прочие.
Виж целия пост
# 185
Здравейте всички! Моето е с 52 оценки, по време на ДО си беше както на училище. Той се готви за МГ в нашия град и уж решава повече задачи, но му спадна мотивацията с дистанционния курс...В нашето училище приеха да са с маски и в час, още преди дистанционното, в резултат моя все го боли корем, гади му се...даже сега като тръгнаха още на втория ден същата работа се повтори...Баткото е вкъщи, та наборчето завижда...
Виж целия пост
# 186
Застреляхте ме с тези бройки на оценките, явно нашите са ги разпуснали съвсем Rolling Eyes

С маски са само в коридорите и в междучасията, в час не.

sanaka резултатите от НВО се ползват за кандидатстване след 4-ти клас в доста у-ща и аз съм я захапала моята с тестове, защото не е много по ученето и ако изкара добри резултати ще се пробва в няколко у-ща.
Виж целия пост
# 187
При нас да. Вечер се оплаква, че го болят ушите. Мислех да говоря с учителката, ако докажа наличието на антитела, дали ще му позволи без маска, но той пък ми отказа, че не иска само той да седи без маска. А уж нарочно съм му дала медицински, които са хлабави и по-лесно се диша през тях.

Нашите са с маски в коридорите. Взела съм му такава маска https://www.marvi.bg/shop/dr-frei-mask-xs-m. Не опъва ушите, а когато не я ползваш  стои на врата.

Има 29 оценки в Школо.

НВО - то след 4 клас изобщо не го мисля. Той - още по-малко!А с кака му даже и не бях разбрала, че има НВО след 4 клас.
Виж целия пост
# 188
Да кажа и аз за маските - всичките многократни, които имат, преправих на машината и ластиците не са през ушите, а от ухо до ухо, през цялата глава. Така съм сигурна, че няма да паднат и след това отново да ги сложат - когато ги махат, просто ги свалят под брадичката. Същата работа е и с банданите - даже ги и предпочитат.
Сега са с еднократни маски и там не ми се занимава, да преправям, защото на ден вървят средно по 4-5 на дете Rolling Eyes Но пък днес сутринта четвъртокласника си поиска многократни и се оказа, че в кутийката за целта повече от 2 не се събират Rolling Eyes Отиде пак с еднократните, но имам срок до неделя, да измисля "нещо"
Виж целия пост
# 189
Заинтригувахте ме - 57 оценки, държавно училище. Предстоят класни изпитвания.
Виж целия пост
# 190
Здравейте! За много години! Нека тази година  ни донесе много приятни емоции, здраве и спокойствие.
Дъщеря ми тръгна присъствено с голям ентусиазъм, брат й - по-скоро не беше въодушевен. Но и той още в понеделник се радваше, че се върнаха. Батко им е вкъщи, апатията го налегна, а е седмокласник, трябва да се стяга. Накарахте ме да преброя и аз оценките- той е с 53, а тя - с 55. Постоянно правиха тестове, по няколко на седмица. Госпожата им обаче е казала, че ще правят отново върху същия материал и в училище  - за понеделник им е обещала тест върху природните области по ЧО.
В часовете са без маски, използват ги само в коридора. Предпочитат такива, за многократна употреба и си носят по 3 за деня/не са на занималня/.
За НВО-то с баткото се бях престарала, сега с тях ще я карам по-полека. Ходят по състезания, отделно аз всяка седмица им давам текущи тестове.
Виж целия пост
# 191
Нашите са с маски и в часовете. Засега кара с еднократни, до обяд е, но мисля пак да ѝ взема от тези с клапите - точно заради ластиците, за да може просто да си я сваля на врата.
При нас още няма яснота за общинския кръг на НОМ. То няма кога да е освен на 16 или 23.01, но не знам какво още чакат от РУО да пуснат заповед и защо трябва да е в последния момент всичко Rolling Eyes
Виж целия пост
# 192
Мамчета, има ли след вас мами на четвъртокласници в 101-во училище, София? В процес на избиране на учител за първи клас сме и всякакви отзиви, мнения и препоръки биха били добре дошли!
Виж целия пост
# 193
Има ли дечица, които се явиха на олимпиадата по математика?
Моята реши за пръв път да отиде, без грам подготовка, и разбира се не е успяла да реши някой подточки. Но пък е едната с какво условие беше.....
Иначе всичко е наред, текат изпитвания, трупат се оценки, а знания ще видим. В събота е "Знам и мога", и за там са я предложили класа, но ЧО й е пълна мъгла.
Виж целия пост
# 194
alexova нашата ходи на олимпиадата, ама не защото е математичка, искаше да види какво представлява това животно изпит (Crazy) каза, че е решила 1-ва задача, убедена съм, че е грешна и ми разказваше за задача с някакво удивително условие, но така и не я разбрах ...

Това "Знам и мога" какво е, никой не ни е казал в у-ще..., а по ЧО беше пълно 6, а на класното тройка, щях да припадна Grin
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия