Всякакви въпроси относно съдомиялните - тема 24

  • 26 785
  • 724
# 675
Здравейте,имам въпрос за съдомиялната,която купихме наскоро(за пръв път купуваме) и не съм ориентирана с ползването добре още.Понякога ми локви отдясно под вратичката.Два три пъти ми се случва.Дали може да е неправилно подреждане на съдовете?Забелязах че се случва когато слагам големи съдове.Съдомиялната е Горение 45 см.
Не, не е нормално, но с това заглавие не ме учудва. Подреждането няма връзка, от неправилно подредени съдове най-много да имаш недоизмито, но излизането на вода извън уреда е технически проблем. Нали говорим за вода извън уреда по пода, а не вътре в него по дъното? Огледай хубаво уплътнението по края, където се затваря врата, вероятно има проблем с него. Нова ли е или втора употреба? Ако е нова, т.е. гаранционна да ти я поправят от поддържащия сервиз.
Виж целия пост
# 676
Понякога ми локви отдясно под вратичката.
Проверете дали нямате "сълзене" от връзката на маркуча за чиста вода към водопровода.
Скрит текст:
Това, че локви под вратичката автоматично не означава, че произхода на теча е оттам.
Виж целия пост
# 677
Защо не ми измива хубаво тавите и тиганите? Бош, автоматична програма 2,15 часа, Сомат гел. Дори ги накиснах преди това
Виж целия пост
# 678
Защо не ми измива хубаво тавите и тиганите? Бош, автоматична програма 2,15 часа, Сомат гел. Дори ги накиснах преди това
Защото не ползваш подходящата програма. Пускай ги на "интензивна" или както там са я кръстили за твоя модел. За ориентир - обокновено е на около 65-70гр. Автоматичната не е подходяща за такива замърсявания. Кой модел е?
Виж целия пост
# 679
Афродита, благодаря! Другия път ще ги пусна на интензивна. Модела е SMV46MX03E/63
Виж целия пост
# 680
Афродита, благодаря! Другия път ще ги пусна на интензивна. Модела е SMV46MX03E/63
Питах за модела, за да видя програмите. Имаш Интензивна 70 °C - която би следвало да се справи без проблем, имаш и 1h 65 °C - може да пробваш и там, но времето е малко и не е ясно дали ще се измият добре. Докато разучиш машината е малко проба грешка.
Виж целия пост
# 681
Маслинка, с гел само, няма да стане.
Препоръчвам ти, да ползваш таблетка или капсула. Както е казала Афродита, пускай на интензивната програма.
Аз също съм с Бош и имах този проблем!
Откакто започнах да сипвам по малко гел, директно върху вратата, за предмиенето  и интензивната програма с капсула, вече не мога да се оплача.
Виж целия пост
# 682
Маслинка, с гел само, няма да стане.
Скрит текст:
Препоръчвам ти, да ползваш таблетка или капсула. Както е казала Афродита, пускай на интензивната програма.
Аз също съм с Бош и имах този проблем!
Откакто започнах да сипвам по малко гел, директно върху вратата, за предмиенето  и интензивната програма с капсула, вече не мога да се оплача.
Не съм съгласна. Аз ползвам само гел и винаги всичко блести. Не знам защо е този мит, че геловете не мият добре загорели тави. Вероятно има и такива, но там вече става въпрос за некачествен продукт, а такъв може да има и сред таблетките, така че не формата, а състава (т.е. качеството) има значение.
Виж целия пост
# 683
Аз съм на мнението на Буболина . С гел какъвто и да е няма да стане . Лично пробвано .
Виж целия пост
# 684
Афродита, ползвам двуфазния на Сомат и съм доволна от него, но не и за загоряло или поне не с машина Бош!
Написах предходното, защото Бош така мият!
Виж целия пост
# 685
Афродита, ползвам двуфазния на Сомат и съм доволна от него, но не и за загоряло или поне не с машина Бош!
Написах предходното, защото Бош така мият!
Аз също съм с двуфазния на Сомат . И при АЕГ не мие загоряло , така че не знам как при Афродита го прави .......
Виж целия пост
# 686
Аз съм се насочила към гел, понеже съм чувала че таблетките драскат стъкло. И в действителност с миялната имам подарени няколко таблетки Финиш и първите пъти ползвах тях и наистина ми надраха някои стъклени чаши. Ако ми кажете, че има таблетки, които не драскат ще си купя за по-замърсени тави и тенджери. Или по-читав гел от Сомат Simple Smile
Виж целия пост
# 687
Аз замърсени тави и тенджери мия на 70С с капсулите на Лидл . След измиване блестят .
Виж целия пост
# 688
Някой осмелявал ли се е да мие казанчето на хлебопекарната в съдомиялната?
Виж целия пост
# 689
Някой осмелявал ли се е да мие казанчето на хлебопекарната в съдомиялната?
Не бива да се пуска в миялна. Май даже в книжките на някои го пишеше.
По казуса със загорелите тави - мия си ги с гел (сомат двуфазен).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия