До колко часа най-късно пускате пералня или други шумящи уреди?

  • 8 631
  • 83
# 15
В началото като се нанесохме се стараех след 21-22:00 да не пускам нито пералня, нито сушилня. Но след като видяхме или по- точно чухме навиците на съседи да си пускат пералнята в 04:00 или 05:00, ми се е случвало и след 22:00 да пусна нашата. Съдомиялната понякога работи посред нощ, но тя в стаята не се чува камо ли да пречи на някой.
Виж целия пост
# 16
Най-близките ми комшии в съседните жилища са родителите ми, дъщерите ми и сестра ми. Така никой не би ми направил забележка за шум от домакинска работа, но гледам така да се организираме, че след 20 и преди 6:30 да не домакинствам и да не тропам. Другите съседи във входа също се съобразяват.
Виж целия пост
# 17
Пускам си когато ми е кеф. В къща съм и не се съобразявам. Гледам през деня да е, рядко вечер, защото ме дразни да я чувам, а и детето спи.
Ако живеех в апартамент щях да се съобразявам повече. Защото самата аз обичам тишината и не понасям да ми се трополи нещо. И не искам да го причинявам и на другите.
Вечер не я оставям защото на сутринта ще ги забравя като нищо дрехите и там ще си останат😁
Виж целия пост
# 18
Обикновено до 21,00 съм приключила с домакинската работа, но нямам проблеми да пусна уреди и нощес, ако трябва. С комшиите отдолу и отгоре не се разправяме, защото и те пускат, а отстрани няма никой.
Виж целия пост
# 19
Пералня пускам само нощем с отложен старт, а прахосмукачка никога след 22 ч.
Виж целия пост
# 20
Пера по време, което ми позволява да си простра дрехите веднага щом спре. На мен ми шуми най-много, че е в шкаф в коридора. Понякога в банята чувам центрофуга от някой съсед, но от стаите никога.
Виж целия пост
# 21
С прахосмукачката се съобразявам, но пералнята е тиха, а и под мен няма съседи, така че се е случвало и след 22 часа да я пусна.

Не схващам какъв е проблемът човек да ползва блендер, миксер - нали си в кухнята, а не в спалнята над главите на останалите?
Виж целия пост
# 22
Пера по време, което ми позволява да си простра дрехите веднага щом спре. На мен ми шуми най-много, че е в шкаф в коридора. Понякога в банята чувам центрофуга от някой съсед, но от стаите никога.

И аз така. Не обичам да ми преседяват дрехите в пералнята.
Но не пускам след 22 никога. Това значи да простирам посред нощите, не е ОК.
Прахосмукачка преди 10, между 14-16 и след 22 не пускам никога.
Други шумни уреди нямам.
Виж целия пост
# 23
В Бг пусках тези неща след работа. Не че съм се съобразявала с нещо, просто тогава ни беше удобно спрямо нашия си график. В последното жилище така ставаше, че или въртяхме перални следобяд, или през нощта. Не е било проблем, защото такова беше разположението, че спалните се падаха в другия край на апаратаментите. Т.е. нито ние чувахме през нощта уредите на съседите, нито те чуваха нашите.
Виж целия пост
# 24
До 22 часа всичко шумно е изключено. Държа на реда и изисквам от съседите същото. Комшийката отгоре имаше отвратителния навик да си пуска пералнята по нощите. Търпях да й слушам центрофугата в 1 часа на главата ми, след това се качих и направих забележка. Оттогава не си е позволила да ми бучи на главата. Който иска да не се съобразява, да не живее в блок.
Виж целия пост
# 25
До 22 часа всичко шумно е изключено. Държа на реда и изисквам от съседите същото. Комшийката отгоре имаше отвратителния навик да си пуска пералнята по нощите. Търпях да й слушам центрофугата в 1 часа на главата ми, след това се качих и направих забележка. Оттогава не си е позволила да ми бучи на главата. Който иска да не се съобразява, да не живее в блок.
Много хора кухнята си правят на детска стая или спалня, а хола на кухня с всекидневна.
Така се случва пералнята на един човек да е над главата на някой друг, който спи.
Аз не съм имала проблем със съседите под мен, но в спалнята над мен ме е събужда  често съседката със скърцащото си легло и викане по време на секс след полунощ.
И аз какво да и кажа, недей да живееш в блока ни, сред като не се съобразяваш със комшийте ли?
Виж целия пост
# 26
Като правят такива сериозни размествания и преустройства, значи ще се съобразяват още повече. Не ми дреме над спалнята ми да има кухня, но ако това значи, че посред нощите ще слушам шумни уреди щото на някой му изнасяло кухнята да е там, а не където е по проект, тогава и аз ще направя панаир.
Виж целия пост
# 27
Е това, че някой си прави ново зониране на жилището, означава, че трябва да е наясно с неудобствата. Ако над спалнята ми има нова кухня, да, със сигурност ще направя проблем. Но ако под кухнята ми някой си е направил спалня и държи до 10 сутринта да му пазя тишина или да приключвам с храненето до 10 вечер, не е мой проблем.
Виж целия пост
# 28
Е това, че някой си прави ново зониране на жилището, означава, че трябва да е наясно с неудобствата. Ако над спалнята ми има нова кухня, да, със сигурност ще направя проблем. Но ако под кухнята ми някой си е направил спалня и държи до 10 сутринта да му пазя тишина или да приключвам с храненето до 10 вечер, не е мой проблем.

Няма никакво значение зонирането. Има наредби. От 22 до 6 часа не се вдига шум. Какъвто и да е.
Виж целия пост
# 29
Храненето пък какво общо има с вдигането на шум? Не вярвам да дъвчете с гръмотевичен тътен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия