Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 13

  • 44 412
  • 792
# 420
Макарон, най-добре звънни в лабораторията и ги питай тях. Нали знаеш, че трябва да е точно 4 часа след поставяне на Клексана? Може би трябва да запазиш и час по този повод.
Виж целия пост
# 421
Не вдигат, така че май ще се разходя до Трета градска в крайна сметка. Тя лекарката натам ме изпрати така или иначе, но исках да си го спестя. Иначе да, знам, че е важно времето, благодаря Simple Smile
Виж целия пост
# 422
BellAaAa, предварително се извинявам, че те връщам назад във времето ..

 ако по време на бременноста сте следили по-изкъсо tsh, кръвна захар и хемоглобин - как се движеха стойностите там?

TSH не сме следили, кръвната захар ми е била винаги под 5, а хемоглобина никога не ми е бил под долна граница, даже напротив, при последната проба се беше покачил на 130.
Виж целия пост
# 423
Макарон, нито едно от двете. Изследването се казва
Анти-фактор Ха активност, един ред по-нагоре в списъка.
Виж целия пост
# 424
Момичета, може ли в НКБ да се ползва само лабораторията ? Без консултация с Паскалева или друг лекар. Следящата ме АГ ме праща там на Анти Ха, аспи тест и д-димер.
 Наблегна,  че има големи разлики в Анти Ха в Токуда и НКБ, например на една пациентка в Токуда и излезнала стойност 0,10 , а в НКБ 0,26 което е съществено при преоценка на терапията.
Виж целия пост
# 425
Може, но трябва да запишеш час за изследванията.
Виж целия пост
# 426
Здравей ! Достъпа до хематолог. Лаборатория не е свободен. Звьни се звьнеца, отворя мед сестра и тя те допуска с час или обяснение защо си там. След това минава се консултация с професорката или др хематолог, тя ти дава назначени изследвания и по спомен след това се отива да се вземе крьв с бележката , после се минава през Администрация на сьщия час и после на по долния етаж за плащане. След час се врьщаш да си вземеш изследването на лист от Администрация и после с него чакаш пред кабинета на хематолога ако желаеш коментар и коригиране на дозата. Проф Паскалева обикновено те мушва из между часовете като те разпознава по физиономия че си била по рано за изследвания. Това са моите наблюдения. Много е мила иначе.

quote author=huligankata link=topic=1264533.msg42104369#msg42104369 date=1610182110]
Момичета, може ли в НКБ да се ползва само лабораторията ? Без консултация с Паскалева или друг лекар. Следящата ме АГ ме праща там на Анти Ха, аспи тест и д-димер.
 Наблегна,  че има големи разлики в Анти Ха в Токуда и НКБ, например на една пациентка в Токуда и излезнала стойност 0,10 , а в НКБ 0,26 което е съществено при преоценка на терапията.
[/quote]
Виж целия пост
# 427
В петък бях на изследване там. Звъниш предварително за уговорка. Лабораторията е на 3ия етаж, без свободен достъп. Звъни се на звънеца или се чука настойчиво (защото звънецът не работи) и се надяваш някой да те пусне. Взимат кръв във манипулационната, след което отиваш в 8 стая за регистрация, оттам дават талон за плащане, с който се излиза от сградата и се ходи на касата в Спешното, там се плаща, връщаш се в 8 стая да оставиш бележката за плащането, междувременно чакайки пред всяка стая е минал 1 час и резултатът е готов. Grinning Никак не е удобна организацията, но явно за анти Ха там е най-достоверно.

Понеже анти Ха беше ниско, ми вдигнаха дозата клексан на 0.6 и в понеделник ще ходя пак. Направо нямам търпение...
Виж целия пост
# 428
Декември като ходих можеше пак да се плаща в същата сграда на касата.
Виж целия пост
# 429
Да, в спешното ходиш ако искаш да платиш с карта.
Виж целия пост
# 430
Mомичета, мога ли да попитам. Каква е цената при вторичния преглед при проф. Паскалева? Пак ли е 70 лв?
Виж целия пост
# 431
Момичета моля дайте мнение за тези изследвания. На моя приятелка са , много е притеснена. АГ то нищо не е казала и тя не знае , какво ,да мисли . Предстои и втори опит инвитро.
Виж целия пост
# 432
Доста мутации има, проблемите са описани отдолу с номерца. Да потърси специалист да й назначи терапия преди следващия опит. Започва се от деня на трансфера. И да премери нивата на витамините Б9 и Б12, при ниски стойности да компенсира още преди забременяване.
Виж целия пост
# 433
Доста мутации има, проблемите са описани отдолу с номерца. Да потърси специалист да й назначи терапия преди следващия опит. Започва се от деня на трансфера. И да премери нивата на витамините Б9 и Б12, при ниски стойности да компенсира още преди забременяване.

Благодаря много ❣
Виж целия пост
# 434
Доста мутации има, проблемите са описани отдолу с номерца. Да потърси специалист да й назначи терапия преди следващия опит. Започва се от деня на трансфера. И да премери нивата на витамините Б9 и Б12, при ниски стойности да компенсира още преди забременяване.

И витамин Д също е важен, а в повечето случай е нисък. Тъй че и него да изследва.
Д и Б12 е хубаво да са на горна граница преди забременяване, защото повечето лекари са доволни като са в референтни, но понякога това е много далече от горна граница.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия