В ЮНСКОТО Tумбаче Расте Близначе или Раче (Тема 2 - 2021)

  • 44 165
  • 722
# 210
+1 за разсейването и забравянето😃
Вече на 2пъти си забравям името,1път кога съм родена и 2 пъти телефония номер. 😃😃




Здравейте пак и от мен!
Аз идвам да се похваля и оплача от някакви дреболии Smile
Днес си смених ЛЛ най-сетне, за да взема направление за майчино здравеопазване. Всъщност си смених адреса в София и съответно минах към джипито на половинката и родителите му. Очарована съм, хора!!! Човекът е разкошен, предразположи ме отначало, супер ефективен и ми обясни как в момента и до 45 дни след раждане не се плащат потребителските такси по каса за прегледи и т.н. Пита ми дали съм си избрала лекар, обясних че ще се следя по НЗОК при една и ще раждам другаде и че засега съм хвърлила око на Гагова, оказа се, че неговата голяма щерка преди години именно Гагова я е израждала и я препоръча и той от гледна точка на татко. 

Иначе сутринта ме сряза два пъти рязко отляво - единият път кихнах, втория път се навеждах да вадя закуската от фурната. Май матката вече е порастнала достатъчно, за да създава такъв дискомфорт.
И другото, което ми прави впечатление, е, че съм почнала да забравям и се разсейвам лесно. Не че и преди не съм била разсеяна, но сега осезаемо е в повече. За капак си забравих дуфастона снощи и тази сутрин. Разчитах, че имам блистер в офиса, но съм го приключила вчера. Ще го пия довечера, то се е видяло, ама просто.....като овца съм заблеяна Grin
Виж целия пост
# 211
bl00dflowerz, и аз съм на БХС там. Иначе не се притеснявай че има разминаване. Много зависи с какъв апарат те гледат и колко внимателно мери лекаря. На БХС като измерят всичко ще определят точно гс и термин.
Виж целия пост
# 212
Здравейте! Simple Smile Бих искала да се включа и аз в темичката. На 36г съм, от София, термин 5.06. Бременна съм за трети път, но имам едно детенце, тъй като при втората бременност се оказа, че бебчето е с Даун и се наложи прекъсване. Не сме казали на никого освен на майка ми все още. Другата седмица ще си правя генетичен тест(вече ще съм в 10г.с.), защото ме е страх да не се случи като миналя път и да чакаме месец и нещо докато се приключи всичко. Леко бременеене на всички Simple Smile
Виж целия пост
# 213
Добре дошли на новите момичета! Лека и до финал!
Разсейването си е от задължителните неща, аз забравям какво ли не.
Не го мисли разминаването, вече започват да си се развиват индивидуално и да растат както им падне Wink така да се каже. Аз мисля, че доста майски бебета ще има. Все пак термина не е за кован и бебета не ги вълнува особено.
Мен доста ме тресе вече паника с тоя вирус, пазя се колкото мога, почти всички излишни контакти съм преустановила, малкия е спрян от детска. Дано се ипазим колкото можем!
Андреева, честито за ЛЛ!
Виж целия пост
# 214
Момичета, не мога да си спомня, първо БХС или на фетална морфология се ходеше? Имам спомен, че бяха свързани по някакъв начин и изследванията от едното се ползваха и за другото, ама не мога да си спомня как беше наистина 🤷🏻♀😂
Виж целия пост
# 215
Момичета, не мога да си спомня, първо БХС или на фетална морфология се ходеше? Имам спомен, че бяха свързани по някакъв начин и изследванията от едното се ползваха и за другото, ама не мога да си спомня как беше наистина 🤷🏻♀😂

Аз понеже вярвам, че това е важно и полезно и е редно да се възползваме максимално, няма да се уморя да давам линкове и да повтарям Stuck Out Tongue Winking Eye

Първо на ФМ и максимум до 48 часа след това на БХС:
Има ли специални изсквания за взимане на кръвната проба спрямо ултразвуковия ми преглед?
Да, важно е вземането на кръвна проба от Вас (0.5 мл серум) да бъде  НЕ ПО-КЪСНО от 2 /два/ дни от датата на УЗ преглед.

http://genetika.maichindom.com/%d0%b7%d0%b0-%d0%bf%d0%b0%d1%86%d … 0%be%d1%81%d0%b8/
Виж целия пост
# 216
Момичета, не мога да си спомня, първо БХС или на фетална морфология се ходеше? Имам спомен, че бяха свързани по някакъв начин и изследванията от едното се ползваха и за другото, ама не мога да си спомня как беше наистина 🤷🏻♀😂

Зависи къде ще ги правиш. Ако ФМ и БХС не са ти при един лекар, а ходиш за БХС в Майчин дом, тогава първо ФМ, защото там искат резултати от ФМ. Моята проследяваща е специалист по ФМ и при нея предишния път помня, че първо давах кръв, излязоха резултатите, после направи ФМ и тогава въведе всички данни в някаква програма. Та предполагам зависи и от лекаря.

Сега се сетих да попитам дали някоя усеща тежест в слънчеви сплит особено след продължително седене на стол? Все си мисля, че е ощ твърде малко бебето и всичко останало, за да притиска кой знае колко органите.
По отношение на гаденето и храната, аз наддавам и то, защото работим от вкъщи, а нямам никаква енергия да се движа. Само следобед излизам да взема малкия от ясла и с него сме около 1.5ч навън, след което съм като труп и седя на дивана докато не дойде време да си легна. Не повръщам, гади ми се повече следобед и вечр. До към 16-17ч. се чувствам добре и след това никакъв вкус в устата, гади ми се.
Виж целия пост
# 217
Добре дошла Мира Simple Smile Няма как да живеем под похлупак нито 8-9м нито по принцип за съжаление. Явно трябва да се научим да живеем с вируса доста време. Аз гледам да съм сравнително спокойна. Спазвам всички мерки, пазя се от тълпи с хора и така. Каквото е писано, това.
Аз днес бях да се запиша на МК. Всичко мина добре, доктора ми назначи изследвания, които ще направя в понеделник, че вече бях закусвала и исках да са по-точни на гладно.
Интересното е, че на ултразвука сега излиза че съм в 11 г.с точно, а предния път бях с 3дни назад от моите сметки.. Сега съм с 4дни напред от моите сметки. По моя календар съм 10г.с и 3дни
Да се притеснявам ли според вас? Току виж ви изпреваря и родя през Май Grinning
Иначе пак чухме сърчице и всичко изглежда наред.
Докторът ми препоръча МЦ Фемина за БХС и реших да му се доверя и си записах час там. Пък и работят в събота, което мен много ме устройва. Simple Smile
Ехографът винаги дава малко отклонения, едно заради ръката на оператора и второ заради темпа на растеж. Колкото по-напредва бременността, се очакват подобни неща. Няколко дни, седмица не е нищо, вече ако отклонението е голямо, над 2 г.с е повод за допълнителни изследвания и т.н. Все пак някои бебета са по-високи, други по-дребни, тези разминавания с дни не са драма. Моето дете беше гигант и към 8мия месец едва ли не ме убеждаваха, че термина е 2 седмици по-рано. Няма такива неща, каквото е определено в началото по ПРМ, това е, защото всички бебета се раждат различни на кг и см и само по размер да се променя термин, не е сериозно.
Виж целия пост
# 218
Да, важното да е живо и здраво и да се развива добре. Свекървата още преди години ме наплаши че ММ е бил голямо бебе, почти 5кг, та да се подготвям и аз Joy
Като казахте за така наречения Baby brain или забравянето на разни неща. Моята работа изисква много концентрация и трябва да съм с всичкия си. Та засега съм си както съм си по принцип. Обаче ММ за сметка на това е със симптоми на бременна жена Grinning Много е разсеян напоследък, забравя, прави разни глупости, хич не мисли. Малко е като муха без глава Grinning А иначе е много отговорен мъж, какво му стана сега не знам. Joy
Виж целия пост
# 219
Момичета, в 8 г. с съм, мин. седмица имах зацапване. Вчера бях на преглед и всичко е наред. Но днес пак ми зацапва с леко слузесто кафеникаво течение. Веднага се обадих на лекаря и ми каза да започна Утрогестан вагинално. Много се притеснявам. Трето бебче ще ми е, живот и здраве ❤️. Не ми се е случвало преди. На някоя от вас случвало ли й се е?
Виж целия пост
# 220
Скрит текст:
Здравейте пак и от мен!
Аз идвам да се похваля и оплача от някакви дреболии Smile
Днес си смених ЛЛ най-сетне, за да взема направление за майчино здравеопазване. Всъщност си смених адреса в София и съответно минах към джипито на половинката и родителите му. Очарована съм, хора!!! Човекът е разкошен, предразположи ме отначало, супер ефективен и ми обясни как в момента и до 45 дни след раждане не се плащат потребителските такси по каса за прегледи и т.н. Пита ми дали съм си избрала лекар, обясних че ще се следя по НЗОК при една и ще раждам другаде и че засега съм хвърлила око на Гагова, оказа се, че неговата голяма щерка преди години именно Гагова я е израждала и я препоръча и той от гледна точка на татко. 

Иначе сутринта ме сряза два пъти рязко отляво - единият път кихнах, втория път се навеждах да вадя закуската от фурната. Май матката вече е порастнала достатъчно, за да създава такъв дискомфорт.
И другото, което ми прави впечатление, е, че съм почнала да забравям и се разсейвам лесно. Не че и преди не съм била разсеяна, но сега осезаемо е в повече. За капак си забравих дуфастона снощи и тази сутрин. Разчитах, че имам блистер в офиса, но съм го приключила вчера. Ще го пия довечера, то се е видяло, ама просто.....като овца съм заблеяна Grin
Здравей, не искам да ти вдъхвам някакви притеснения, но според мен е по-добре да не чакаш до довечера за дуфастона. По-добре ако имаш възможност отскочи до най-близката аптека и си вземи нова опаковка.
Скрит текст:
Момичета, в 8 г. с съм, мин. седмица имах зацапване. Вчера бях на преглед и всичко е наред. Но днес пак ми зацапва с леко слузесто кафеникаво течение. Веднага се обадих на лекаря и ми каза да започна Утрогестан вагинално. Много се притеснявам. Трето бебче ще ми е, живот и здраве ❤️. Не ми се е случвало преди. На някоя от вас случвало ли й се е?
Здравей! От самото начало на бременността имах леко бежово зацапване и от тогава съм на утрогестан вагинално - сутрин 1 и вечер 2 капсули. Преди няколко дни - в края на 8 седмица отново се появи леко бежово зацапване. Продължи кратко (около 2 дни) и докато успея да отида на лекар напълно спря. На прегледа ми казаха че е имало съвсем леко частично отлепване, но че не е притеснително. Всичко беше наред с ембриончето, чухме сърчицето. Докторът ми увеличи леко дозата на утрогестана за всеки случай. Пожелавам ти бързо да отшуми и да не ти създава повече тревоги!
Виж целия пост
# 221
Момичета днес чухме сърчице, чувствам се невероятно....
Болки в гърдите имам много , изпъкнали са ми вените, а и съм със силикон и няма да ви кажа как изглеждам в момента хихихих
По цял ден съм гладна ,но реша ли да хапна нещо и ми се отяжда - предимно на плодове съм през деня , а вечер на рибка или на пилешко .Килограмите са си същите.
Някоя от вас позволява ли си да пие биричка, че на мене все ми се пие
Виж целия пост
# 222
Аз пия доста неща, някои всеки ден, някои през ден, инсталирала съм си приложение, в което един път съм ги въвела като честота и часове на приемане и ми напомня всеки път и трябва да се маркират приети, иначе ще ми е трудно да ги проследя. Много е удобно и може да се свали като PDF с приетите медикаменти и да се изпрати евентуално на док, при нужда. Казва се My therapy.
Виж целия пост
# 223
Момичета днес чухме сърчице, чувствам се невероятно....
Болки в гърдите имам много , изпъкнали са ми вените, а и съм със силикон и няма да ви кажа как изглеждам в момента хихихих
По цял ден съм гладна ,но реша ли да хапна нещо и ми се отяжда - предимно на плодове съм през деня , а вечер на рибка или на пилешко .Килограмите са си същите.
Някоя от вас позволява ли си да пие биричка, че на мене все ми се пие
Честито ❤
Аз попринцип вечер си пия с ММ биричка сега си позволявам по 1 даже някой път нея и допивам не смятам че е нещо кой знае каква консумация или друг вид алкохол вече ако си консумира нещо друго не е правилно а и попринцип не съм по алкохола но ....имам проблем с цигарите ограничила съм ги драстично взех си филтри едни такива безцветни да обира поне нещо знам че не е хубаво но сега като знам че не трябва да пуша ми се ще още повече дано да се справя някоя друга пушачка как се справя? 😞
Виж целия пост
# 224
Момичета днес чухме сърчице, чувствам се невероятно....
Болки в гърдите имам много , изпъкнали са ми вените, а и съм със силикон и няма да ви кажа как изглеждам в момента хихихих
По цял ден съм гладна ,но реша ли да хапна нещо и ми се отяжда - предимно на плодове съм през деня , а вечер на рибка или на пилешко .Килограмите са си същите.
Някоя от вас позволява ли си да пие биричка, че на мене все ми се пие

Аз през ден-два си позволявам по чаша,чаша и половина.Мисля ,че няма проблем,както и за чаша вино.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия