В ЮНСКОТО Tумбаче Расте Близначе или Раче (Тема 2 - 2021)

  • 44 183
  • 722
# 225
Здравей, не искам да ти вдъхвам някакви притеснения, но според мен е по-добре да не чакаш до довечера за дуфастона. По-добре ако имаш възможност отскочи до най-близката аптека и си вземи нова опаковка.
 
Скрит текст:
Здравейте пак и от мен!
Аз идвам да се похваля и оплача от някакви дреболии Smile
Днес си смених ЛЛ най-сетне, за да взема направление за майчино здравеопазване. Всъщност си смених адреса в София и съответно минах към джипито на половинката и родителите му. Очарована съм, хора!!! Човекът е разкошен, предразположи ме отначало, супер ефективен и ми обясни как в момента и до 45 дни след раждане не се плащат потребителските такси по каса за прегледи и т.н. Пита ми дали съм си избрала лекар, обясних че ще се следя по НЗОК при една и ще раждам другаде и че засега съм хвърлила око на Гагова, оказа се, че неговата голяма щерка преди години именно Гагова я е израждала и я препоръча и той от гледна точка на татко. 

Иначе сутринта ме сряза два пъти рязко отляво - единият път кихнах, втория път се навеждах да вадя закуската от фурната. Май матката вече е порастнала достатъчно, за да създава такъв дискомфорт.
И другото, което ми прави впечатление, е, че съм почнала да забравям и се разсейвам лесно. Не че и преди не съм била разсеяна, но сега осезаемо е в повече. За капак си забравих дуфастона снощи и тази сутрин. Разчитах, че имам блистер в офиса, но съм го приключила вчера. Ще го пия довечера, то се е видяло, ама просто.....като овца съм заблеяна Grin

Cypris, мерси за съвета, обаче наоколо няма удобни аптеки, иначе ми мина през главата. От днес принципно трябва да мина и на по-малка доза, така че просто ще се получи сякаш вчера съм минала на нея.
Виж целия пост
# 226
Здравейте и от мен, аз да се похваля, че вече гадене то и повръщането изчезна, като с магическа пръчка за 1 ден. И да ви кажа че мойто бебче ще е акробат или акробатка хах. Понеже съм мед.сестра и имаме ехограв в отделението си го гледам редовно, и преди малко като го видях се превърташе и подскачаше хах, аз направо за първи път виждам, чак докторската се учуди. Много е прекраснко чувството да го видиш че е човече вече 💕
Виж целия пост
# 227
В началото си позволява безалкохолна бира да пия, ама сега вече не ми се пие. Няколко си мръзнат в хладилника, ама изобщо не ме изкушават.
Ниика94, как ти завиждам за ехографа....
Миналата бременност и аз имах приложение за лекарствата, ама май меди сейф беше. Сега обаче не мога да го сваля, че нямам гугъл стор, ама кво да се прави. До ре, че за сега пия само 4-5неща и 1 бия.
Виж целия пост
# 228
Аз не си позволявам никакъв алкохол. С предишната бременност също, защото влиза директно през плацентата и може да навреди на централната нервна система на бебето. Не е за подценяване алкохола. Може и нищо да не стане, но не ми се рискува.
Виж целия пост
# 229
Роботка, мило и аз пуша - срам ме беше да си призная - опитвам се да ги намаля, но доколко ми се получава само аз си знам.............
Ами значи ще има с кой да си казвам наздраве вечер хихихихих
Ника 94 - завиждам ти за ехографа искам и аз Simple Smile

Днес на прегледа ми казаха, че следващият преглед ще е след две седмици, пфууууууууу как ще издържа до тогава
Виж целия пост
# 230
Ми аз гледам да не прекалява, но още малко че от декември мисля да си почивам вече. И сега се възползвам. Мойте АГ прегледи са през 1 м..
Виж целия пост
# 231
Роботка, мило и аз пуша - срам ме беше да си призная - опитвам се да ги намаля, но доколко ми се получава само аз си знам.............
Ами значи ще има с кой да си казвам наздраве вечер хихихихих
Ника 94 - завиждам ти за ехографа искам и аз Simple Smile

Днес на прегледа ми казаха, че следващият преглед ще е след две седмици, пфууууууууу как ще издържа до тогава
От доста годинки пуша и никога не съм ги спирала пробвала съм но не става и сега много се измъчвам че го правя но 😞да се надяваме че всичко ще бъде наред знам че много мами ще ни оплюват но знам също така че има и такива който го правят тайно защото е много грозно бременно жена с вече видимо каремче захапала цигарата
Виж целия пост
# 232
Напоследък сутрин ми прилошава повече от обичайното. В 8г.с. съм, мислех, че вече трябва да минава, ама...
Моят корем се подува страшно много, почва от обяд и до вечер е като в 4-5 месец. Много ми е трудно да се прикривам вече. А съм 53кила.
Нищо конкретно не ми се яде, може би просто имам повече апетит.
Много се притеснявам за това Фракси. С 1000 връзки си уредих 3 кутии, които пренасочиха към моя град. Ами после кво правя?! Просто кошмар!
За цигарите-пуша по 3-5 на ден, старая се да се ограничавам, но ако не пуша ставам звяр. И преди пушех. Алкохол не приемам под никаква форма.
Тези, които ще правят генетично, към кое са се насочили и може ли подробности?
Виж целия пост
# 233
Здравейте,
Имам нужда от съвет от мамите, които имате повече опит и знания.
Излязоха ми резултатите и TSH-то е над 11.... Страшно високо е, а могат да ме прегледат чак понеделник, тъй като вече е късно.
Имате ли представа дали това е поправимо и ще навреди ли на бебо?
Благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 234
Мира, поправимо е, но трябва да се обърне внимание. Предписват се хапчета и те ще го смъкнат. Трябва да те види ендокринолог.
Виж целия пост
# 235
Поправимо е да, с хормон. Има как да навреди на бебето и може да предизвика спонтанен аборт,но това не е на всяка цена. Ти си на преглед понеделник и ще вземеш мерки. Има жени бременни с TSH 100, така че се успокои. Нормално е да скочи при бременност.




Здравейте,
Имам нужда от съвет от мамите, които имате повече опит и знания.
Излязоха ми резултатите и TSH-то е над 11.... Страшно високо е, а могат да ме прегледат чак понеделник, тъй като вече е късно.
Имате ли представа дали това е поправимо и ще навреди ли на бебо?
Благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 236
Аз не пия и пуша, но пък се тъпча със сладко Sad това е моят наркотик и ако не ям сладко, нямам никаква енергия ... изследвах кръвна захар и все е супер ниска ...
за гърдите, и аз съм с изкуствени... сложих ги след първото ми дете, защото от Чашка Ц станах чашка А (кърмих над година). След това родих второто си дете, кърмих със силикона пак над година и гърдите ми придобиха естествен вид, а сега съм с доста натежали и оголемени на този етап... днес само имам чувството, че са омекнали и естествено започва притеснението ...
Виж целия пост
# 237
Здравейте,
Имам нужда от съвет от мамите, които имате повече опит и знания.
Излязоха ми резултатите и TSH-то е над 11.... Страшно високо е, а могат да ме прегледат чак понеделник, тъй като вече е късно.
Имате ли представа дали това е поправимо и ще навреди ли на бебо?
Благодаря ви предварително.

Спокойно, поправимо е - ще ти изпишат Л-тироксин или Еутирокс и ще го смъкнеш. ТСХ скача през първи триместър заради повишавенето на бета ЧХГ хормона - протеините им са сходни и тъй като ЧХГ расте, и ТСХто се повишава до 3-4 пъти над нормата. Въпросът е, че подлежи на контрол и че (по мое мнение) е по-добрият вариант от хипертиреодизма. фТ4 как ти е? Много зависи и релацията между двете. Ако фт4 е по-близко до нормата е по-добре, защото компенсира и неразвитата жлеза на плода. Ако обаче е поднормено, е малко по-притеснително ако не се наблюдава, подчертавам. Важното е обаче, че ти си ги хванала навреме и ще действате съвсем скоро. Не се притеснявай излишно, защото стресът вреди на функцията на жлезата. Просто приеми, че в понеделник ще ти изпишат още едно хапче за пиене и остава само да определите дозата.
Виж целия пост
# 238
Благодаря на всички за отговорите. Поуспокоихте ме малко. Утре ще отида и в друга лаборатория за второ изследване за всеки случай, и ще пусна и FT3 и FT4, за да видя как са. Сега не сме ги изследвали.

Здравейте,
Имам нужда от съвет от мамите, които имате повече опит и знания.
Излязоха ми резултатите и TSH-то е над 11.... Страшно високо е, а могат да ме прегледат чак понеделник, тъй като вече е късно.
Имате ли представа дали това е поправимо и ще навреди ли на бебо?
Благодаря ви предварително.

Спокойно, поправимо е - ще ти изпишат Л-тироксин или Еутирокс и ще го смъкнеш. ТСХ скача през първи триместър заради повишавенето на бета ЧХГ хормона - протеините им са сходни и тъй като ЧХГ расте, и ТСХто се повишава до 3-4 пъти над нормата. Въпросът е, че подлежи на контрол и че (по мое мнение) е по-добрият вариант от хипертиреодизма. фТ4 как ти е? Много зависи и релацията между двете. Ако фт4 е по-близко до нормата е по-добре, защото компенсира и неразвитата жлеза на плода. Ако обаче е поднормено, е малко по-притеснително ако не се наблюдава, подчертавам. Важното е обаче, че ти си ги хванала навреме и ще действате съвсем скоро. Не се притеснявай излишно, защото стресът вреди на функцията на жлезата. Просто приеми, че в понеделник ще ти изпишат още едно хапче за пиене и остава само да определите дозата.
Виж целия пост
# 239
И аз съм много щастлива,днес видяхме бебето.Има си сърчице и пулс. ❤🍀❤Наистина е невероятни чувство.
Много се притеснявам аз от всичко и постоянно мисля най-лошото. Но доктора днес ме успокой.
Другата седмица се пускам на ЖК и се надявам да не ни затворят,че на 9.12 съм на ФМ в София. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия