Забременели след ин витро - тема 48

  • 58 434
  • 765
# 405
Здравейте. Малко съм ошашавена.
Днес пуснах ЧХГ на 12ти ден и излезе: 1410.19 mIU/ml
или както каза мъжа ми - "какво няма да ти се повдига...."
Увеличението е не 2, а 3 пъти за 48 часа. В шок съм, да си мисля ли, че и двете са се хванали или просто ми е високо ЧХГ-то.
Вие как мислите?
Първия ми преглед е началото на март. Подозирам, че ще се побъркам от притеснение дотогава. Освен гаденето и подуването, постоянно ме сърби корема. Лицето ми все по-често е топло, все едно имам темп., мерих я, поне термометъра не засече нищо, макар че знам, че е нормално да се повиши малко при бременност.
 При мен кихането продължава. Снощи четох, че понякога се получава при високи нива на естроген и прогестерон, а аз приемам от тях в големи количества все още (Кринон гел сутрин, вечер утрогестан 3х2 и отделно естрофем 3х1). Казаха ми да не променям терапията до прегледа.  Последното кихане не можах да го пресека и страшно ме сви матката, страхотен спазъм стана. Свивах се 5 мин от болка после.  Доста се изплаших. Имам изписан нош па 3пъти по 2, но като се случи кихането вече си бях взела дозата за деня и не посмях да пия повече.
Виж целия пост
# 406
При такова ЧХГ вече ще има видимост с ехограф, но ако успеете да издържите до началото на март според мен сърчице ще се види и ще сте много по-спокойно и доволна. При мен на 14ти ден беше над 1200 и се оказа едно и съответно на прегледа вече всичко се виждаше перфектно. Приемате много лекарства, а сега има и биологична причина тялото ви да се променя и приспособява към новата ситуация, а и е много индивидуално ще реагира тялото на всичко, така че спокойствие, почивка, леки разходки, вода и положителни емоции, пийте си лекарствата и очаквайте срещата ви.
Виж целия пост
# 407
При такова ЧХГ вече ще има видимост с ехограф, но ако успеете да издържите до началото на март според мен сърчице ще се види и ще сте много по-спокойно и доволна. При мен на 14ти ден беше над 1200 и се оказа едно и съответно на прегледа вече всичко се виждаше перфектно. Приемате много лекарства, а сега има и биологична причина тялото ви да се променя и приспособява към новата ситуация, а и е много индивидуално ще реагира тялото на всичко, така че спокойствие, почивка, леки разходки, вода и положителни емоции, пийте си лекарствата и очаквайте срещата ви.

Daiyana, благодаря ви за думите. Да, права сте. Репродуктивния ми лекар е в друг град и ще си изчакам датата на прегледа. И той предположи, че е вероятно да се види сърце.  1 или 2, моля се само да е здраво или да са здрави, каквото Господ е отредил. Лекарствата са същите от подготовката ми за ЗЕТ иии те също ми идват вповече, но ще си слушам лекаря и ще си ги приемам. За разходки - не смея още, докато не се уверя, че всичко е наред. Ходя мах. до магазина и до лабораторията (с превозно средство). По принцип съм доста физически активна, но не се чувствам стабилна още за разходки, а и да се вдигнат малко градусите. Живот и здраве, ще дойде и този момент. Относно водата - пия по 3 литра вода на ден, просто ми се пие. Майтапя се, че скоро ще ми трябва кладенец Grinning През ноща изпивам около литър също. Доктора ми препоръча до първия преглед да не ходя на работа, ще видим как ще се разбера с ръководството, понеже днес ми изтича 14 дневния болничен.
 За симптомите, през последните 3 години си бях обещала, че ако някой ден забременея, няма да се оплаквам от тях. Но ми е полезна всякаква информация и ви чета с голям интерес. Забелязах, че от някои храни ми светва доста бързо. Не съм обръщала особено внимание на храненето, докато не започнах да се подготвям за инвитро. Спазвах си мой режим по време на стимулацията, по време на хиперстимулацията и когато се възстановявах от  нея. И пак си спазвах режим след трансфера. Инфото за храненето пак  си го бях събрала от групите тук.
 Всички тези групи тук са ми страхотна емоционална подкрепа. Благодаря на всички ви. Wink
Виж целия пост
# 408
Чхг нараства различно.Сега първо ми се удвояваше на 91 часа,после на 49 ,така че за 48 може и да се утрои.Март е далечко,но пък февруари почти свърши и ако прегледа ти е на 1-2.03 не е толкова много.Сега дали са 1 или 2 не е важно,важно е всичко да е наред ❤️ Аз съм имала бременност с чхг над 7000 още на втори ден от закъснението и се оказа кухо яйце (или поне така ми казаха,защото така и не видяхме сърчице,а в 8 г.с.се оказах с мисед)...
Виж целия пост
# 409
Ели, как си ти? Надявам се при теб всичко да е наред.
Elvi16, разходките могат само да ти помогнат. Ако недай си Боже има нещо да става, то и да лежиш само няма да си помогнеш.
Докато ти дойде прегледа си живей нормално и гледай да си спокойна, което не означава, че не трябва да си приятно развълнувана Blush Честито за резултата, но мота лична философия е, че докато няма установен проблем, колкото повече се придържаме към нормалния си начин на живот, толкова по-добре.
Разбира се без вдигане на тежко, алкохол и цигари. Макар за последните две да има жени, които смятат, че рязкото им спиране вреди повече Flushed
За мен е откачено, но това е друга тема
Всеки сам прави избора си.
Виж целия пост
# 410
Ели, как си ти? Надявам се при теб всичко да е наред.
Elvi16, разходките могат само да ти помогнат. Ако недай си Боже има нещо да става, то и да лежиш само няма да си помогнеш.
Докато ти дойде прегледа си живей нормално и гледай да си спокойна, което не означава, че не трябва да си приятно развълнувана Blush Честито за резултата, но мота лична философия е, че докато няма установен проблем, колкото повече се придържаме към нормалния си начин на живот, толкова по-добре.
Разбира се без вдигане на тежко, алкохол и цигари. Макар за последните две да има жени, които смятат, че рязкото им спиране вреди повече Flushed
За мен е откачено, но това е друга тема
Всеки сам прави избора си.

Да, така е права си. Не пия, никога не съм пушила през живота си, нито аз нито мъжа ми. Позволявам си мляко с 1 чаена лъжичка кафе за добро утро. Имам две мъркащи същества вкъщи, които много ме балансират. Единия ми е много сърдит, че не му давам да ми мачка корема. 
Вчера със страх пуснах прахосмукачка (лека е), понеже единия котарак обърна една саксия и се наложи Grinning
В нормална ситуация активно се занимавам с преходи и много обичам разходките сред природата. 1 седмица преди трансфера с мъжа ми отидохме на Узана, имах нужда да се заредя. Времето беше прекрасно и се качихме на връх Исполин. Няма за мен по-зареждащо нещо. Полека лека ще започна и с леки разходки на чист въздух.
Благодаря за думите. Wink
Виж целия пост
# 411
Марианка,добре съм.Чакам понеделник,когато е първият ми преглед.Днес ходих да дам кръв за проверка на прогестерона, кръвосъсирването и едно чхг (ей тъй да ми е спокойно) и се надявам скоро да не трябва да давам кръв,че за 10 дни 4 пъти ме бодат все на едно и също място, понеже нямам друга подходяща вена...
И аз в деня преди трансфера си направих разходка из Витоша.Много обичам планината и лятото все си правим преходи,даже синът ни проходи там,от бебе го мъкнем.Алкохол и цигари не употребявам,кафе пия по едно с триста зора,ама с ниско кръвно това ми е алтернативата.
Виж целия пост
# 412
Чхг нараства различно.Сега първо ми се удвояваше на 91 часа,после на 49 ,така че за 48 може и да се утрои.Март е далечко,но пък февруари почти свърши и ако прегледа ти е на 1-2.03 не е толкова много.Сега дали са 1 или 2 не е важно,важно е всичко да е наред ❤️ Аз съм имала бременност с чхг над 7000 още на втори ден от закъснението и се оказа кухо яйце (или поне така ми казаха,защото така и не видяхме сърчице,а в 8 г.с.се оказах с мисед)...
Благодаря ти, Ели за думите и информацията. Знам, че всичко е възможно и затова съм малко ошашавена. По принцип съм си емоционална. Мечтая за здраво бебе като всички ни. Прегледа ми е на 5ти март. Не е много, като се има предвид, че чаках 4 месеца за трансфер.
 Радвам се за теб и силно се надявам да се развиват успешно нещата за всички ни.
Виж целия пост
# 413
Елви, напълно те разбирам.За един от трансферите си чаках 17 месеца(това е една от причините,поради които ММ настоя за смяна на клиниката). Всичко ще е наред ❤️ Кога ти се пада термина?
Виж целия пост
# 414
Аз на 12 ден бях с ЧХГ 1780 и в 6г.с видяхме нашите близнаци😍. Преди това се скъсвах от разходки след трансфер. С км всеки ден. Времето го позволяваше. Пътувах много със самолет. Така се случи. Поне три-четири полета, като единият беше презокеански. Всичко това в периода от трансфера до първия видеозон. 😍❤Ох, така лети времето.
Виж целия пост
# 415
Здравете, на 11 ден имам чхг 437, а на 13 ден - 899.
Възможно ли е двете 5-дневни ембриончета да са се захванали при такъв резултат?
Виж целия пост
# 416
Здравете, на 11 ден имам чхг 437, а на 13 ден - 899.
Възможно ли е двете 5-дневни ембриончета да са се захванали при такъв резултат?
Според мен е едничко.
Виж целия пост
# 417
Аз нали мира не ми даваше,че чхг в началото не се удвои като хората и днес пак го пуснах.Ами вече е над 2200(в понеделник бе 442),мога да дишам вече спокойно Simple Smile И след две инжекции прогестерон от 32 е 38.800,значи и от него има ефект.И най-хубавото аРТТ ми е 28(никога не съм имала повече от 26,60) и то само с Акард през вечер.Май ще ми се размине НМХ...
Виж целия пост
# 418
Здравейте.
Едно ЧХГ и от мен на ден 14ти: 3013.34 mIU/ml с пожелание само здраве да е, за да мога да се справя от тук нататък. Резултатът, колкото ме радва, толкова и ме плаши. Акушерката каза - докато не мине прегледа при доктора, да не си мисля нищо Simple Smile. Хубавото е, че от днес поради някаква причина много по-малко ми се повдига и дори успях да направя разходка навън.
Повличам крак - за още много високи ЧХГ-та. Wink
Виж целия пост
# 419
При мен беше по-ниска стойноста, а акушерката ме пита дали 2 са върнати и че може 2 да са,хаха, сега се сетих.Е, едно сладурче имаме, но чудесно!Нямала съм грам гадене, а при близнаци май почти винаги има.Успех и честито, всичко ще е наред!
Ели,радвам се много за теб 🥰
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия