Модни консултации - 50

  • 49 576
  • 736
# 120
Zara, The Body Shop, винаги има какво да си харесам там...
Виж целия пост
# 121
Ондин, пренебрегвайки изброените, от които нямаш нужда в момента, за съответната сума, избирайки за себе си, ваучерът щеше да е за Зара или Ойшо. Peace
200 лв. бих осребрила чудесно в изброените.
А и напоследък (що ли?! Wear Crown) все залитам към спортно, домашно, пухкаво, удобно...
Ааа, има и чудни "тракторни" челси боти в Зара, да вмъкна.

Сподели и за трип-чето! Как мина? Какво сложи в багажа? И какво ново (материално, в унисон с темата; за душата е имало, ясно е Bowtie) си донесе?
Виж целия пост
# 122
Трипчето мина повече от вълшебно! Бяхме в един апартамент три приятелки и втората седмица (която останах допълнително) ни хвана локдаун. Пижами, вкусотии, нетфликс и много смях. Пижамара (мека и Розова, на точки) си я купих там и остана там, както и козметиката, която купих, че нали бях с една чанта. Бях взела двете якета, дънки, къси панталони, плътни чорапогащи, пуловер, плетена пола, половер с къс ръкав, потник за излизане, жилетка с дантели... като обличах основно синьото яке , понеже беше студено, когато излизаш само на разходки и не можеш да седнеш някъде. Душата ми беше толкова пълна, че не ми се влизаше в магазини да пазарувам. Получих подарък рокля и поръчков кожен колан, шал, парфюми и обици. Парфюмите също оставих там, забравих си несесера с козметика за не знам колко, но и тук имам достатъчно.

Като гледам мненията май ще е Зара. Много време избягвах този магазин, защото преди нищо не ми харесваше, но последно си взех страхотно сако от там.

TBS и Rituals са вариант, но цените са ниски, а искам да е едно нещо за спомен.

Много благодаря за предложенията. Heart
Виж целия пост
# 123
Може ли някой да ми обясни с простички думи за размер 46/48 какъв номер дънки да търся. Женски. Прегледах стотици таблици, направо са ми на китайски...
Виж целия пост
# 124
Може ли някой да ми обясни с простички думи за размер 46/48 какъв номер дънки да търся. Женски. Прегледах стотици таблици, направо са ми на китайски...

Всички дънки са с различна номерация. Аз нося БГ размер 36-38, отговарят ми на 26-28, ама има и разни странни английски и американски, с които и аз не се оправям.
Виж целия пост
# 125
Това за мен 46-48 си е XL, че и XXL за някои марки. Аз например, съм 170 и нося размер 38-40, което е M.
Виж целия пост
# 126
Не питам за хиксове, там е ясно. Явно няма да мога да се ориентирам онлайн, то всяка марка е със своя номерация...
Виж целия пост
# 127
Ми за дънки щом аз съм между 28-30, значи сметни колко е поне 34-36 за питания от теб размер.
Виж целия пост
# 128
Може ли някой да ми обясни с простички думи за размер 46/48 какъв номер дънки да търся. Женски. Прегледах стотици таблици, направо са ми на китайски...

Гледай, ако има таблици, обикновено са дадени размери в см за всеки размер. Ако липсва такава таблица и не знам на дадена марка какъв номер ми трябва, ме губят като клиент. Но повечето имат размерите и в см
Виж целия пост
# 129
Абе навсякъде има таблици, не пазарувам от случайни сайтове. Ама се отказах, спрях се на Зара, там поне са си в нормални размери показани. Пуснах една поръчка с 4 чифта, все нещо ще е сполучливо.
Виж целия пост
# 130
Дънки 34-35.
Обаче да знаеш на Зара новите мам дънки са умалени в талията.
Виж целия пост
# 131
Тарталета, от колко започва номерацията, по която носиш 46-48? Ако най-малкият размер е 38, то това май е италианската номерация и 46-48 е размер L по нея. Ако е по европейската - там най-малкия размер е 32 и 46-48 се пада 2-3XL.
Ако се окаже, че говориш за италианската номерация, то тогава размера ти при дънките би бил от порядъка на 29-30, а ако говориш за европейската номерация - 33-34, според мен.
Пиши, за да те ориентирам, до колкото мога. Simple Smile
Виж целия пост
# 132
Италианската и стандартната бг номерация започват от 38, немската от 32, френската от 34, но при много марки от 36. Дънките - от 25 и дължина 30. Това отговаря на ХS.
Все пак е добре човек да има представа от конкретната марка и кройките им. Някои отговарят на стандартите, други са уголемени. Орсей, например са с около номер по-големи според мен, идват къси и широки. На мен нищо тяхно не ми става.
На мен ми е проблем и това, че 99% от дрехите са за жени, които имат тесни рамене и бюст малко по-малък от ханша. Например XS или най-малкия от размерите по всеки от изброените стандарти, са за ханш 89-90 см, талия 63,5-65 см и бюст 80-83 см. Не съм сигурна, че има жена с толкова малка гръдна обиколка и талия 65 см. При мен поне, това е проблем. Ханшът и талията ми са с по няколко сантиметра по-малко от тези за стандартен XS, а гръдната е 2-3 см повече от ханша или 7-10 см повече от тези за XS. Ако дрехата отговаря на стандартните размери или ми е широка в талията и ханша, или ме притиска много и души в бюста. Затова гледам да избирам идея по-свободни модели от меко падащи материи, но като цяло предпочитам да меря във физически магазин.
С дънки и блуза, пола и блуза е по-лесно, отколкото с рокля или палто, например.
Виж целия пост
# 133
Аз за европейска номерация говоря, но по нея никога не съм купувала дрехи 2-3 XL. Общо взето, се побирам в дрехи от 42 до 48 размер, така че абсолютно няма как да се уеднаквят марките. Каквато и да е марка, повече от XL няма дреха в гардероба ми.
Виж целия пост
# 134
Те май и наистина се уголемяват размерите. Цял живот съм носила S, сега ми е голямо на доста дрехи и търся XS.
Горе-долу отговарям на описанието в см, което Light Beam е дала.
Моите наблюдения са, че при доста жени ханшът е по-голям от бюста като обиколка. Даже като си избирам бански, с удоволствие ми дават 2 различни размера горно и долно, и развалят комплекти, или директно намирам вече развалени - някоя е взела голям номер долно с малък горно.  (не говоря обаче за маркови бански, нали)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия