Готварска печка

  • 40 004
  • 431
# 255
Моля за мнение - търся свободностояща печка с котлони индукция, 60 см. Няма почти никакъв избор на пазара - 3 модела /АЕГ, Горение и Амика/.
Плюсове и минуси, ако имате наблюдения? Давам линкове,  цените не са актуални, в момента се намират и трите в диапазона 1100-1200 лв.
https://www.emag.bg/aeg-keramichna-pechka-airfry-hob2hood-energi … tm_medium=android
https://technohome.bg/product/9530/gotvarska-pechka-tok-amica-61 … x-keramichni.html
https://www.emag.bg/indukcionna-gotvarska-pechka-gorenje-geit5c6 … tm_medium=android

Да, изборът е ограничен, големите производители вече не инвестират в свободностоящи печки, защото този пазар не им носи рентабилност.

Изборът на уреди за вграждане е достатъчно голям, а в магазини като Практикер и др. се продават се единични шкафове с размерите на печка, в които може да си вградите каквито си искате фурна и плот.

От посочените по-горе, само АЕГ стават, 60-сантиметровите им модели са сравнително добри. Вижте и по другите магазини:

https://www.tehnomix.bg/gotvarska-pechka-aeg-cib6643bbm

https://electrosound.bg/gotvarska-pechka-aeg-cib6442abm.html

 

Горенье вече са китайски и са компромисен вариант - ако цената е наполовината на АЕГ, може да се замисли човек. Амика/Ханса не препоръчвам, защото са правени супер икономично, като най-евтината китайска техника. Въпреки че фирмата е полска, не е изключено техниката им наистина да идва от Китай. Имам опит с една такава, която ръждяса и се проби за по-малко от 5 години (мисля, че изкара 3 или 4 г., не помня точно).
Виж целия пост
# 256
Вижте какви двуетажни печки има тук. Само човек да има мерак да се развихри  Joy
https://www.seanhennessy.ie/cookers
Виж целия пост
# 257
Здравейте. Имам нужда от помощ Simple Smile
Печката дойде. Как се връзва това?
Мога ли да ползвам щепсел или трябва друг вид връзка?
Виж целия пост
# 258
Снимайте и останалото част от схемата. Там трябва да е обяснено. Иначе между L1L2 и L3 правите мостове и тях към фаза, N0 жълтозеления към корпус.
Виж целия пост
# 259
Снимайте и останалото част от схемата. Там трябва да е обяснено. Иначе между L1L2 и L3 правите мостове и тях към фаза, N0 жълтозеления към корпус.
Кабела към печката е вързан. Това края за контакта. Със щепсел ли се монтира или с някакъв друг вид връзка 🤔
Това е на гърба на печката.
Виж целия пост
# 260
С контакт твърда връзка.
Нещо такова:
https://apogee99.com/kontakt-tvurda-vruzka/p/6592
Виж целия пост
# 261
Най-лявата схема е за монофазно свързване. Печката ви е доставена с кабел за трифазно захранване
В случая най-лявата схема е показано как кафяв, сив и черен трябва да се обединят. Ако нямате възможност да я свържете с твърда връзка, както Петя е казала, трябва да закупите кабел 3x2,5 mm2 и да направите моста между l 1,2u3 вътре в клемната кутия. Този кабел най-вероятно е 5х1,5 mm2
Виж целия пост
# 262
И моята дойде така с такъв кабел преди две седмици. Този е за трифазен ток.
Виж целия пост
# 263
И ако захранването ви е двужилно към контактите задължително контакта си го занулете.
Виж целия пост
# 264
Най-лявата схема е за монофазно свързване. Печката ви е доставена с кабел за трифазно захранване
В случая най-лявата схема е показано как кафяв, син и черен трябва да се обединят. Ако нямате възможност да я свържете с твърда връзка, както Петя е казала, трябва да закупите кабел 3x2,5 mm2 и да направите моста между l 1,2u3 вътре в клемната кутия. Този кабел най-вероятно е 5х1,5 mm2
Не е ли кафяв, черен и сив?
Виж целия пост
# 265
Оооо да, правилно. Просто съм написал син вместо сив. Точно така. Редактирам В и Н са ми една до друга
Виж целия пост
# 266
Благодаря за съветите Simple Smile Свързах печката и заработи Simple Smile Ходих да търся твърда връзка с по - голям брой клеми - не открих. Варианта с преходен кабел не ми хареса, понеже не бях сигурен, че ще ги навържа хубаво. Потърсих мнение от електричката, който ми прави инсталацията на къщата. Той ме насочи да ги свържа с клеми Ваго. Взех една петица и една тройка. Вързах земята и нулата от печката с нулата от инсталацията в тройката. И трите фази от печката с фазата от инсталацията в петицата и готово Simple Smile
Виж целия пост
# 267
Общо взето си намерил добър вариант. Със здраве да си я ползваш.

Вече повечето уреди идват така. Даже и бойлерите имат кабел дори с щепсел.
Виж целия пост
# 268
То реално с Вагото е супер елементарно да се направи Simple Smile Но аз не съм се занимавал с такива неща и не можех да осмисля какво трябва да се получи. Електричаря, като ми обясни по тел. и всичко ми стана ясно. Ама като не си правил такива неща.... 😁 А уж да не търсиш техник за някаква такава елементарна задача Simple Smile
Виж целия пост
# 269
Благодаря за съветите Simple Smile Свързах печката и заработи Simple Smile Ходих да търся твърда връзка с по - голям брой клеми - не открих. Варианта с преходен кабел не ми хареса, понеже не бях сигурен, че ще ги навържа хубаво. Потърсих мнение от електричката, който ми прави инсталацията на къщата. Той ме насочи да ги свържа с клеми Ваго. Взех една петица и една тройка. Вързах земята и нулата от печката с нулата от инсталацията в тройката. И трите фази от печката с фазата от инсталацията в петицата и готово Simple Smile

И моите плот и фурна са вързани с Ваго. И няколко пъти съм ги препоръчвала тук (новия модел, не по-старите). При мен вече седма година си работят. Но аз съм с три тройки.

С щепсел идват фурни, бойлери, котлони, хладилници... Все уреди до към 3 киловата. Но един плот е 7 киловата и отгоре и затова не идва с щепсел, защото има и много скапани контакти.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия