Готварска печка

  • 39 965
  • 431
# 270
Виждам, че е стара темата, но реших да я побутна. Искам да купя нова готварска печка на майка ми. Кухнята е стара, иска си основен ремонт, но за момента няма как да стане, за това просто искам да подменя безумието, което тя си купи преди няколко години. Исотрията е следната: след дълга служба нейният Раховец сдаде багажа преди няколко години. Тя тогава ми се обади, но аз бях на работа и й казах да ме изчака, за да отидем да купим нещо ново. Да, ама не, отишла и купила един Елдом, който е досущ толкова първобитен като Раховеца, само дето, когато печеш баница, в средата излиза сурова. Да приготвиш лазаня е мисия невъзможна, а пък пицата трябва да си я въртиш ръчно докато се пече, за да може да се изпече равномерно. Та търся й нещо по-добро и надеждно. Сегашната е стъпила на един шкаф, но при нужда може да се махне и той. Има ли все още читави свободно стоящи или да си кара с тази?
П.П. Забравих да кажа, не иска газова в никакъв случай.
Виж целия пост
# 271
Не знам доколко ще съм от полза, но ще споделя опит. Преди време започнах да следя темата, защото знам, че търсенето на свободностоящи печки е голямо предизвикателство. Търсех печка за лятна кухня, като основният ползвател е моята баба, която от своя страна не иска керамични, газови котлони и т.н. След изчитане на множество мнения се спрях на Hansa. Немалко време се чудех кой точно модел, накрая отидох на място в магазин и избрах една, защото иначе щях да продължа да се чудя. Вече от половин година е в експлоатация и няма оплаквания. Баница, месо, пица, зеленчуци (вкл. чушки за зимнина през лятото).
Виж целия пост
# 272
Тъща ми искаше нова свободно стояща готварска печка. Избрах и тази:
https://www.bosch-home.bg/bg/mkt-product/cooking-baking/freestan … -cooker/HKR39C250
За сега е много доволна. Тя е сладкарка и каза, че печката пече чудесно. Но е малко скъпичка.
Виж целия пост
# 273
Здравейте, понеже наскоро и аз бях в дилема. И моята кухня е за ремонт, но в момента не планираме да ремонтираме това жилище. Съответно старата печка беше каквато е и на питащата - елдом. Тя учудващо си печеше добре, но изгоря.

Купихме същата, посочена по-горе Бош. Не съжалявам, печката е наистина добра. Отначало не схващах какви градуси да ползвам, защото с вентилатор навсякъде казват, че вдига с 10 градуса. Истината е, че тази вдига с повече. Ако пека с вентилатор ползвам по-ниски градуси, но това е малко до проба-грешка.
Виж целия пост
# 274
Здравейте, и на мен ми трябва нова печка. Предпочитам да е тип Раховец. И моята е на Елдом и е голям боклук. Била е най-евтината, която е намерил мъжа ми в него момент. Това му е основния критерий. Аз обаче искам и да върши работа. Надявам се да ми препоръчате някоя.
Виж целия пост
# 275
Тип Раховец имате предвид да е с такъв размер като Елдома ли?
Виж целия пост
# 276
Здравейте, и на мен ми трябва нова печка. Предпочитам да е тип Раховец. И моята е на Елдом и е голям боклук. Била е най-евтината, която е намерил мъжа ми в него момент. Това му е основния критерий. Аз обаче искам и да върши работа. Надявам се да ми препоръчате някоя.

От този тип печки се продават предимно български и турски марки. Не мисля, че турските са кой знае колко по-добри от Елдом-а. Мисля, че по-добър вариант би бил някой модел на Тефал: https://www.tehnomix.bg/mini-furna-tefal-of463830-optimo-32l.
Виж целия пост
# 277
И ММ все купуваше такъв размер печки, по мое мнение са доста по-слаби от пълноразмерните.
Виж целия пост
# 278
Vilemina, благодаря за предложението. Само никъде не намирам размери  на тази печка. Нито външни, нито на фурната.
Poni69, аз цял живот на такава съм готвила, така че дори и да са по-слаби вършат работа. А и не съм пробвала другите.
Виж целия пост
# 279
Vilemina, благодаря за предложението. Само никъде не намирам размери  на тази печка. Нито външни, нито на фурната.
Poni69, аз цял живот на такава съм готвила, така че дори и да са по-слаби вършат работа. А и не съм пробвала другите.

В Техмарт са дали външните: Размери (В х Ш х Д см): 32 x 52.8 x 36.4

https://techmart.bg/Мини печка - електрическа Tefal OF463830

Обемът на фурната е 32 литра, така че можем да преположим, че вътрешните вероятно са нещо такова: (В х Ш х Д см): 25,5 x 38 x 33.
Виж целия пост
# 280
Здравейте налага ми се да си закупя печка понеже старата вече е много изгнила от ръжда.Търся си печка с керамични котлони и фурна гледам че имат и опция AirFry вече. Чудя се между https://technika.bg/product/39087/staklokeramichna-gotvarska-pec … ni-garantsia.html този модел и https://www.technopolis.bg/bg/Elektricheski-gotvarski-pechki/Got … B6440ABW/p/708080 този модел.Към кой модел и марка бихте ми препоръчали ?
Виж целия пост
# 281
Здравейте налага ми се да си закупя печка понеже старата вече е много изгнила от ръжда.Търся си печка с керамични котлони и фурна гледам че имат и опция AirFry вече. Чудя се между https://technika.bg/product/39087/staklokeramichna-gotvarska-pec … ni-garantsia.html този модел и https://www.technopolis.bg/bg/Elektricheski-gotvarski-pechki/Got … B6440ABW/p/708080 този модел.Към кой модел и марка бихте ми препоръчали ?
Горенье/то отпада моментално. Евтин китайски гнилоч.
АЕГ по-става.
Аз бих взела този Бош:
https://www.technopolis.bg/bg/Elektricheski-gotvarski-pechki/Got … ab=descriptionTab
Виж целия пост
# 282
На този Бош не се прибират копчетата - за мен това е неудобство, защото ясно се вижда ако изкарано едно кой котлон е включен и не се нагряват ако се приберат при печене   Simple Smile
Виж целия пост
# 283
За да се нагряват, значи нещо на фурната не са ѝ наред уплътненията.
Виж целия пост
# 284
На този Бош не се прибират копчетата...

Прибират му се копчетата, пише го в описанието:



Освен това Бош-ът има самопочистващ се панел на задната стена, което е доста полезно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия