Детски ясли и градини - Варна - прием 2020/ 2021

  • 22 225
  • 230
# 75
Моето дете беше на държавна кухня и може би това помогна, лесно да се свикне с храната в яслена група.Готвят по рецептурник. Няма как храната да е неядлива. Менюто е за целия град. Знам, че има деца които ги водят закусвали в 8:30, но това е мечешка услуга според мен.
Виж целия пост
# 76
Да, и моето е си беше на държавна кухня. Даже сега като е в нас и пак взимам, хапва си. Аз я водех след закуска първия месец като почна яслата. После си мина на пълен график.
Виж целия пост
# 77
В нашата ясла пари не се събират. За 10 месеца, в които я посещаваше синът ни и вече повече от 6 месеца, откак там е дъщеля ни, не са ни поискали и лев. Ако не броим веднъж за нещо дребно за майките за 8-ми март при баткото и за някаква снимка тази година. И когато бе възможно и ходеха артисти да им изнасят представления - за билетчето.
Когато ги питах още в началото с баткото, отговорът беше "Пазете ги за градината". Прави бяха.
Веднъж месечно нося по пакет мокри кърпи и тази есен им бяха спряли парите за тоалетна хартия (ползват я и за нослетата), та занесох една четворка и повече не са споменали. Туй то!
Няма откъде да купуват "добавки", а и не биха го правили, смятам.

Обаче в градината... То не бяха учебници, килимчета, кухни, гаражи... Купуват се и сухи кърпи за бърсане на ръце и кой знае какво още... Ама и там не знам да се купуват от общите пари храни. Както казах, директорката беше споделила, че може да носим, ако желаем.

Скрит текст:
Това за хигиенните материали в ДГ не го разбирам. В училище всичко е от бюджета. Тази година и тоалетна хартия, и сухи кърпи, и дезинфектанти... С тонове заминават, ама пари от родители не сме събирали за тях.Но нали сме "делегирани", а за ДГ трябва да ги купува Общината, пък тя е бедна...
Виж целия пост
# 78
И ние купуваме в яслата всеки месец сухи, мокри кърпи, пластмасови чашки. Събирахме пари за играчки, ама това по наше си желание на родителите.
Виж целия пост
# 79
Туй филията с пастет от нахут наистина е гадно нещо 😂 Веднъж взех детето рано след сън и ми я изкараха с филията с нахут и беше отврат, ама тактично пред детето замълчах.
Моето дете яде от 1г.8м. обща храна , спрях я тогава от кухните и със сигурност храната в яслата може би й идва буткава. Аз съм от майките , които си водят детето често след закуска, защото работното ми време го позволява и защото предпочитам да закуси у дома , отколкото да мине номера и да си изпие айряна само в яслата 😁
Виж целия пост
# 80
След Решение на Общински съвет Варна, считано за приема за учебната 2021/22г. критериите по чл.56, за които се присъждат допълнителни 10 точки, са допълнени със следните нови:

- към работещите родители са приравнени и регистрираните в бюрото по труда с право на парично обезщетение;

-  когато постоянният и настоящият адрес на детето в района за обхват съвпадат;

-  деца на неизвестни родители

https://dg.is-vn.bg/garden/article/18?reception=garden&fbcli … u6Uf2RnHEjCBFXp6I
Виж целия пост
# 81
А някой знае ли, кога ще отворят яслите и градините? Надявам се поне на 5.04 да отворят, кога ще има информация?
Виж целия пост
# 82
Не знам за какви буламачи говорите - нали уж менюто за яслите едно и също във Варна.

Моето дете съм го отгледала до 2г 8м само на домашно готвено, балансирано меню. Аз съм малко маниачка на тази тема.

Не беше яла захар, солети и всичко друго, което можете да се сетите, което "всички деца ядат".

В яслата си хапва добре и яде от всичко. Никой в нашата група не купува и носи солети и т.н. джънк фуд. А как знам, че моето не яде такива неща в яслата - не проявява никакъв интерес към подобни и дори не ги забелязва, когато сме в магазина например.

Колкото за боклуците дето другите деца ядат по площадки и т.н. - да си ги ядат, това не е мой проблем. Не веднъж съм отклонявала опити за черпене на детето ми. Ще я науча и тя да казва "не".
Виж целия пост
# 83
Ели- мели, благодаря за ценната информация. Знаеш ли, трябва ли да се коригира нещо в текущото, вече подадено заявление?
Виж целия пост
# 84
Не знам за какви буламачи говорите - нали уж менюто за яслите едно и също във Варна.

Моето дете съм го отгледала до 2г 8м само на домашно готвено, балансирано меню. Аз съм малко маниачка на тази тема.

Не беше яла захар, солети и всичко друго, което можете да се сетите, което "всички деца ядат".

В яслата си хапва добре и яде от всичко. Никой в нашата група не купува и носи солети и т.н. джънк фуд. А как знам, че моето не яде такива неща в яслата - не проявява никакъв интерес към подобни и дори не ги забелязва, когато сме в магазина например.

Колкото за боклуците дето другите деца ядат по площадки и т.н. - да си ги ядат, това не е мой проблем. Не веднъж съм отклонявала опити за черпене на детето ми. Ще я науча и тя да казва "не".
Прекаления светец и Богу не е драг.
Познавам деца, които до училище на са яли захар. Ела сега да ги видиш какво правят в Макдоналдс.
Среда и баланс е истината.
Виж целия пост
# 85
Ели- мели, благодаря за ценната информация. Знаеш ли, трябва ли да се коригира нещо в текущото, вече подадено заявление?
Не, нямам идея. Как така си подала вече заявление за детска, нали системата отваря май месец?
Виж целия пост
# 86
Ели- мели, благодаря за ценната информация. Знаеш ли, трябва ли да се коригира нещо в текущото, вече подадено заявление?
Не, нямам идея. Как така си подала вече заявление за детска, нали системата отваря май месец?
Не съм разбрала, че това важи само за ДГ, извинявай. Мислех, че се отнася и за ясли.
Виж целия пост
# 87
Ели- мели, благодаря за ценната информация. Знаеш ли, трябва ли да се коригира нещо в текущото, вече подадено заявление?
Не, нямам идея. Как така си подала вече заявление за детска, нали системата отваря май месец?
Не съм разбрала, че това важи само за ДГ, извинявай. Мислех, че се отнася и за ясли.

Не зная дали важи за яслите. Тази информация е от сайта за градините, видях я в една група.
Виж целия пост
# 88
Отварят градини и ясли от понеделник.
Виж целия пост
# 89
Ели- мели, благодаря за ценната информация. Знаеш ли, трябва ли да се коригира нещо в текущото, вече подадено заявление?
Не, нямам идея. Как така си подала вече заявление за детска, нали системата отваря май месец?
Системата отваря началото на април, класирането вече е май.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия