Малко трудна тема...за болеста рак - тема 5

  • 515 352
  • 6 648
# 5 820
Hope4C, whitefang, благодаря ви за отговорите! Надявам се да овладеем положението.
Виж целия пост
# 5 821
Останалите лекарства ги давайте директно на хората, не ги давайте на лекари, защото ги продават на болните.
Зная....Лекар ми продаваше Морфина на двайсеторна цена 😪
Виж целия пост
# 5 822
За преливането на кръв, мен ме предупреждаваха, че го правят наистина само в краен случай и само с голямо нежелание. Тогава бях много зле и в реанимация и не съм питала какво му е лошото на кръвопреливането, освен опасността да те заразят с нещо, за което единствено се сещам.
Виж целия пост
# 5 823
Това е странно. Един приятел скоро се оперира от хемороиди и след операцията бе с хемоглобин 90. Пожелателно му преляха кръв за вдигане на хемоглобин (90 не е критично, а кръвопреливането постоперативно).
Виж целия пост
# 5 824
Останалите лекарства ги давайте директно на хората, не ги давайте на лекари, защото ги продават на болните.
Зная....Лекар ми продаваше Морфина на двайсеторна цена 😪
Много грозно, дано е забогатял от болката на хората.
Виж целия пост
# 5 825
Според мен просто не им се занимава с кръвопреливане.

Ако човек е с нисък хемоглобин и има затруднения с дишането, ще помогне ли кислороден апарат?
(Не е за майка).
Виж целия пост
# 5 826
Просто няма кръв. Вече и за спешно кръвопреливане искат бележка за дарена кръв. И тук тлъстее циганската прекупваческа мафия. Преди 2г една бележка от тях струваше 300 лв.
Кръвопрелива се под 80.
За майка ми в провинцията преди 4г купувах кръв по 150 лв бележката.
Виж целия пост
# 5 827
ra2, а тези бележки какви са, за какво са нужни?
Виж целия пост
# 5 828
Ако някой има нужда от кръвопреливане, трябва да представиш бележка от кръвна банка, че 2-3 души са дарили за него.
Виж целия пост
# 5 829
Ако някой има нужда от кръвопреливане, трябва да представиш бележка от кръвна банка, че 2-3 души са дарили за него.
Беше от един-двама, сега двама-трима ли станаха необходимите кръводарители? Аз веднъж съм дарявала кръв, сто пъти ми повториха, че нямам вени, не съм подходяща и т.н. - все едно съм направила нещо лошо,  дадох без проблем, но как да отида втори път да дарявам при такова отношение?
Виж целия пост
# 5 830
Всяко кръвопреливане е рисково.(Не само от инфекции) Може да доведе и до такива тежки имунни реакции , като унищожаване на собствения костен мозък.
Освен това обикновено се прелива "пълна" кръв  .-А не само еритроцити/хемоглобин . Как ще докарате концентрацията и съотношението с другите елементи на кръвта в същия обем?! Повече кръв може да се прелива само при големи кръвозагуби, не при анемии.
Виж целия пост
# 5 831
Никога не дарявайте за идеята,а за конкретен човек.Дарената от вас кръв или ще отиде за близък на някой лекар или ще се продаде на някой, на който спешно му трябва в момента.
Виж целия пост
# 5 832
Ох, по случайност отворих темата и попаднах на последния "призив", който ме потресе. Съжалявам, заради точно това мислене няма кръв в Бг. Казвам го от позицията на редовен кръводарител "заради идеята", като човек, занимавал се професионално с темата и като свидетел на десетки кръвопреливания на близък.
Виж целия пост
# 5 833
Никога не дарявайте за идеята,а за конкретен човек.Дарената от вас кръв или ще отиде за близък на някой лекар или ще се продаде на някой, на който спешно му трябва в момента.
То затова няма кръв.
Ти не можеш да даряваш, аз също ,но ако можехме , как може да си сигурна, че когато се наложи за близък , ще можеш да дариш точно в този момент ?!
Виж целия пост
# 5 834
Когато искате да дарите за идеята, когато отидете пред кръвопреливания център, попитайте от чакащите да купуват и дарете за него.Дарената кръв не се дава безплатно на нуждаещ се, а лекарите я продават.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия