Нашите цветя - обща тема 5

  • 30 828
  • 753
# 600
Dobri, моите мускари цъфнаха на втората година. Гледам, че са тръгнали да се подават, зюмбюлите също, но са отвън - още не поливам, че ме е страх да не измръзнат.
Днес ще си сея люти чушлета. Simple Smile
И аз си купих семена люти чушки за първи опит в живота ми Ще разкажете ли накратко вашия начин. В какви съдове и почва ще ги насадите сега и колко пъти ги премествате до последното им местообитание.
Виж целия пост
# 601
моите си цъфтяха, но без форсиране - засадих есента в сандъче на балкона, напролет си цъфнаха. но сега купох пет саксии за градинката пред блока и са само трева. Simple Smile но като за 50ст саксията със 7-9 луковички във всяка, е супер.
все някога ще цъфнат.
Виж целия пост
# 602
dariVale, следвах съветите от тук:
https://hotfarm.eu/narachnik_semena/
Виж целия пост
# 603
в лидл има, цитирам: "луковици за цветя" и "луковици за растения" Wink  - едните по 4+, другите по 2+ лЪва.
един червен хемерокалис падна в количката. честна дума, сам скочи. Wink
Toва цена на 1 бр ли е?
Виж целия пост
# 604
Натуся, същият е. Може и сега да е позеленял, че съм го сложала да спи, ама като види малко пролетно слънце ще заоранжевее пак.

ОХХХХ сърцето ми спря! И аз искам такъв ! Simple Smile Предлагам на пролет да направим размяна на цветя (суколенти ,кактуси ) Simple Smile

Имам такъв седум. В момента е зелен и спи зимен сън наред с другите ми сукуленти. Ако си от Варна мога да ти дам израстък, или там както се разделя. Simple Smile Така изглежда в момента.
Виж целия пост
# 605
в лидл има, цитирам: "луковици за цветя" и "луковици за растения" Wink  - едните по 4+, другите по 2+ лЪва.
един червен хемерокалис падна в количката. честна дума, сам скочи. Wink
Toва цена на 1 бр ли е?

за брой опаковка. а в опаковките са различен брой луковици. Simple Smile
хемерокалиса беше един в опаковката. Wink той не е точно луковица. Simple Smile

флорен, едно листенце стига Wink
Виж целия пост
# 606
Добри,хемерокалис- а в саксия ли ще засаждаш? И аз ги харесвам и искам да се пробвам ,но не знам дали ще се чустват добре в саксия.
Виж целия пост
# 607
Аз да попитам нещо,ако има някой запознат моля да сподели Hug
Поръчах си малки саксии от интернет с големина около 10см от керамика,но като ги получих видях че нямат дупки,може ли да им се направят със съответния инструмент, машина..дрелка най вероятно.Аз се притеснявам да не се спукат при направата им на дупки.
Ако някой е правил дупки на керамични саксии,нека сподели как.
Някъде четох че тези без дупки, че са били кашпи,но аз ги купих за саксии...малки са ,не са големи,за да са кашпи...
Мисля да пресадя Каланхоета в тях ,а без дупки не ми се рискува,защото мисля че ще загният към корена.
Благодаря предварително,ако някой ми отговори Hug
Виж целия пост
# 608
дупчили сме керамични саксии, но има голям риск да се спукат... Sad
половинката сложи саксиите като шапки на едно дървено трупче и така ги пробива. с дрелка, на малки обороти.
натуся, засега ще е в саксия, напролет ще иде в градинката. Simple Smile
Виж целия пост
# 609
Като ги пробиете ще трябва и подложки/чинийки да им намерите. Според мен си слагайте пластмасовите в керамичните и ще е красиво.
Ся да се похваляя:

Сори за гадната снимка,но това е едното каланхое. Бяло-розовинкаво е. Не помня да съм имала такова,беше по-скоро розово-лилаво,но да не нахалствам. 😂
Самото растение е много грозничко,безформено,съхнат му стъблата някак по средата,а връхчетата са зелени. Ще изчакам да му се порадвам на цветовете и ще си вкореня 1-2-3 нови,а това ще го изхвърля.
Чакам и другите. 😍

Имам и орхидея с цветове-пак лилавата:

Другите две също правят пъпки,ще видим кога ще ме зарадват.
Последните страници видях страхотни растения! 😍 Няма да изброявам,да не пропусна някой. И аз искам такъв седум. Гледам ги в Инстаграм,има и черни,и розови,страхотни! ❤
Виж целия пост
# 610
От този седум ще се разпраща явно.Bowtie
Виж целия пост
# 611
Ще взема листенца от моя като ходя при тях да го размножа 😀
Виж целия пост
# 612
Магни, както винаги при теб цветята са перфектни, истинска наслада е да гледам.
anelka87, чудесно каланхое. Аз също имам оранжево, но е мини.
dariVale, зюмбюлите ти са прекрасни, голяма красота са.
Anyyyone, каланхоето ти е с много интересен, нежен цвят, а орхидеята е истинска принцеса.

В този ми пост искам:
1. Да се оплача.
2. Да попитам.
3. Да изкажа съмнение. Wink

1. Розичката сукулент, която поръчах от една испанска фирма от e Bay замина в цветния рай. Тя си беше буквално болна още като я получих. Този сайт показват прекрасни сукулентни растения, но това, което ми направи впечатление при коментарите на клиентите, е, че тези от чужбина пишат, че след кратко време растението е изсъхнало. Някак си оставам с впечатлението, че за чужбина изпращат болни растения. Може би не на всички, но аз бях една от тези, които получиха такова. Така че в бъдеще ще си купувам растения само от Австрия. Така ще мога да си ги избера аз и после ако се случи нещо, да знам, че в 99,99% от случаите съм си аз виновна.

2. Бях ви споделила, че в края на декември, още докато беше топло, един ден преди да започнат минус температурите, посадих доста лалета, зюмбюли, нарциси и т.н. от този род. Една голяма част от тях са под открито небе и си имат снежна завивка, но една част са под козирката на терасата и тях не ги вали сняг. Какво ще кажете, дали да не бутна саксията под открито, че и тях да ги "завие" снегът или да си стоят така?

3. Съмнението ми е към st. Dobri. St. Dobri, ако беше казала, че зюмбюлът се е закачил за пакет ориз, щях да ти вярвам, защото го знам от личен опит, но така сам да скочи в количката, много ми е едно такова невероятно, затова да знаеш, че ще го проверя непременно. Само където няма да е за зюмбюл, че от тях съм си посадила, но скоро ще е, все ще пуснат нещо друго  при  Lidl, което го искам. Wink После да не кажеш, че само зюмбюлите скачали. Ако е така, казвай го сега. Wink
Виж целия пост
# 613
моето не е зюмбюл, така че има доказателства, че всякаква китка скача.
и скача точно когато не гледаш към кошницата. иска да те изненада на касата, да те погледне с влажно оЧо и ти от срам да не я върнеш.
Simple Smile
Виж целия пост
# 614
Керамична саксия може да се пробие с бормашина (не перфоратор,бормашина) с бургия за цимент. Иначе малки керамични саксии има в Джъмбо. Щом не са пробити,си се водят кашпи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия