Нашите цветя - обща тема 5

  • 30 830
  • 753
# 585
Сега е "цъфнала", те спят лятото, тогава са затворени като роза, сега прилича на еониум ( то е вид еониум). Ще го снимам.
Виж целия пост
# 586
в лидл има, цитирам: "луковици за цветя" и "луковици за растения" Wink  - едните по 4+, другите по 2+ лЪва.
един червен хемерокалис падна в количката. честна дума, сам скочи. Wink
Виж целия пост
# 587
Натуся, това е sedum nussbaumerianum. Аз имам, напролет мога да ти дам. 😀
А твоя зелен или като на Магни?
Няма да откажа предложениети ти.Kissing Heart

Добри,много ясно,че сами скачат в количката,кой те излъга ,че ти трябва да ги сложиш Wink
Какво стана с твоите тиландзии?
Виж целия пост
# 588
Момичета имам нужда от помощ. Този зюмбюл добре ли е? Как мога да му помогна?
Виж целия пост
# 589
супер е.
бил е на подходящото място и цветоноса ми е излязал извън листата. това е повече отколкото аз постигнах при моит еопити преди години. Simple Smile
не се престаравай с поливането, за да не изгние, а, той си знае работата и ще цъфти дълго-дълго.
натуся, аз се оплаках много отдавна, още преди зимата Sad бяхме ги оставили на село, да си ги вземем на следващото ходене. след седмица те бяха измръзнали. Sad
луда работа - орхидеята оживя. сега цъфти и изкарва втори цветонос.
Виж целия пост
# 590
супер е.
бил е на подходящото място и цветоноса ми е излязал извън листата. това е повече отколкото аз постигнах при моит еопити преди години. Simple Smile
Щом казваш, 🤗 Благодаря! И нищичко да не пипам листенцата така ли? Защото има цъфнали цветенца в тях....
Виж целия пост
# 591
Натуся, същият е. Може и сега да е позеленял, че съм го сложала да спи, ама като види малко пролетно слънце ще заоранжевее пак.
Виж целия пост
# 592
Дам, седум и каланхое. Явно и те като алоетата са много и разнообразни. Simple Smile



GirlintheRain, аз така охкам и ахкам на вашите цветенца, които показвате. Давам всичко от себе си, но не винаги с успех. Някои са си добре, други заминаха в цветния рай. С розите не се справх, също и мушките ми ги изядоха гъсениците, петуниите ми тръгнаха страхотно и после едва ги гледах - даже не разбрах какво им се случи, петна по листата, задушиха се - голям зор видях с тях. Да видим как ще се справя това лято.
Добри, утре отивам в Лидл, надявам се един зюмбюл да скочи и в моята количка. Точно като показания по-горе изглеждаха, но аз се позачудих. Утре!
Виж целия пост
# 593
Натуся, същият е. Може и сега да е позеленял, че съм го сложала да спи, ама като види малко пролетно слънце ще заоранжевее пак.

ОХХХХ сърцето ми спря! И аз искам такъв ! Simple Smile Предлагам на пролет да направим размяна на цветя (суколенти ,кактуси ) Simple Smile
Виж целия пост
# 594
супер е.
бил е на подходящото място и цветоноса ми е излязал извън листата. това е повече отколкото аз постигнах при моит еопити преди години. Simple Smile
Щом казваш, 🤗 Благодаря! И нищичко да не пипам листенцата така ли? Защото има цъфнали цветенца в тях....

твоят си е супер. ако не са спазени условията за залагане на луковиците ще се получи нещо такова. и то при късмет. Wink може и нищо да не се получи, или като моите мускари - тревичка и никакви нишани за цвят. Simple Smile

Виж целия пост
# 595
Аууу, този Портокалко седум е мнного, много красив!❤
Виж целия пост
# 596
ОХХХХ сърцето ми спря! И аз искам такъв ! Simple Smile Предлагам на пролет да направим размяна на цветя (суколенти ,кактуси ) Simple Smile
Супер! Ще снимам какво имам напролет.🙂
Виж целия пост
# 597
Аз да ви питам забелязали ли сте цените на Азалията и Жасмина из цветарските магазини?Сега гледам онлайн в Бриколаж на цени от 17-20 лв. Съвсем малки нормални разсъждения с обикновени саксии.Много ми се видяха нещо,последно преди година  някъде,съм купувала Азалии за 5-6лв,а Жасмина съм го гледала на 10-12 лв.
Аз сега искам да се опитам да отгледам фрезии,знаете ли дали е късно да си засъдя луковици,ако намеря някъде ,де.
Преди малко гледах снимки на тези цветя във фейса ,влюбих се в тях и веднага пожелах и аз да си имам🤣.
Виж целия пост
# 598
за фрезиите не е късно, даже е рано. Simple Smile
рано напролет, в сандъче и на балкона. Simple Smile
Виж целия пост
# 599
Dobri, моите мускари цъфнаха на втората година. Гледам, че са тръгнали да се подават, зюмбюлите също, но са отвън - още не поливам, че ме е страх да не измръзнат.
Днес ще си сея люти чушлета. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия