Нашите цветя - обща тема 5

  • 30 831
  • 753
# 465
Магни, честито.Много хубава копривката.Най-дългото клонче (отляво) можеш да отчупиш и натопиш във вода да пусне коренчата.След това да засадиш в общата  саксия.

Ivelina Yordanovaa, снимай това бялото.
Виж целия пост
# 466
Магни, честито.Много хубава копривката.Най-дългото клонче (отляво) можеш да отчупиш и натопиш във вода да пусне коренчата.След това да засадиш в общата  саксия.
В много мъничка саксийка е. Ще трябва да я преместя. И задължително ще отчупя клончето. Благодаря ти!
Виж целия пост
# 467
Магни, честито.Много хубава копривката.Най-дългото клонче (отляво) можеш да отчупиш и натопиш във вода да пусне коренчата.След това да засадиш в общата  саксия.

Ivelina Yordanovaa, снимай това бялото.


Все едно е мухъл
Виж целия пост
# 468
Аз не бих я чоплила сега. По-скоро ще отгреба внимателно горния слой и ще я оставя седмица-две да се климатизира и то ще си покаже.
Виж целия пост
# 469
Здравейте, цветари! Тази година с още няколко момичета искаме да опитаме да си поръчаме мушката от чужди сайтове. Много моля, ако някой знае как става да пише! Опитах с търсачката, но предполагам не знам как правилно да формулирам търсенето и не намирам нищо. Благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 470
Днес тук е истински пролетен ден. Два часа пресявах цветя на покрива. В една от саксиите ми се самозасяла коприва. Явно в пръстта е имало семенца. И понеже саксията ми трябваше се наложи да я преместя. Дожаля ми да я изхвърля, а за готвене ми се стори малко. Е не беше щастлива и ме поожули по ръцете. 😂



Сансевиерата се чудя дали да я оставя навън. Вътре е по тъмно и по-студено. Но ако вали много пък да не я удави?
Виж целия пост
# 471
Ivelina Yordanovaa, и на мен прилича на  мухъл.Явно саксията стояла на хладно и поливано много.Направи както каза petiaivanov.Поливай в подложката докато подсъхне горния слой.Във водата за поливане добавяй няколко капки лимонов сок.
Моята гарделия живее на остъкленатераса и няма мухъл,поливам когато горния слой изсъхне или листата загубят своя тургор.

Магни,много свежа копривата.Защо да е малко за супа,тамън за две порции.И чай може да се направи от нея или да се изсуши.

lgdani,преди имаше организирани поръчки в цветарски форуми.А сега май само от Германия(ако индивидуално ще се поръчва)има смисъл.Харесвате си сайт ,правите поръчката и адреса за доставка посочвате адреса на превозвача в Германия.Но сега още студено за транспорт на цветя.
Виж целия пост
# 472
lgdani,преди имаше организирани поръчки в цветарски форуми.А сега май само от Германия(ако индивидуално ще се поръчва)има смисъл.Харесвате си сайт ,правите поръчката и адреса за доставка посочвате адреса на превозвача в Германия.Но сега още студено за транспорт на цветя.
Благодаря Ви! Колективна ще е поръката, но те доколкото знам не изпращат веднага. Търсих и по форумите, но... тц - нищо не намерих.
Виж целия пост
# 473
Ау, дояде ми се коприва Laughing
Виж целия пост
# 474
Магни, сансевиерите не обичаха ли да са на по-тъмно? Такъв спомен ми се върти из главата..

Момичета, търся си Филодендрон монстера Simple Smile
Виждали ли сте някъде из магазините или ако на някоя от вас ѝ се дава? Blush
Влюбих се в това растение ... Heart
Виж целия пост
# 475
Благодаря Ви! Колективна ще е поръката, но те доколкото знам не изпращат веднага. Търсих и по форумите, но... тц - нищо не намерих.
Едвали ще сте много хора да си поръчвате от Холандия.
Аз преди участвах във форумни поръчки,там се събираха много хора да се намалят транспортните разходи.Плаша се поръчката(мисля,че януари,февруари) и когато времето позволява и ти дойде реда пращат поръчката.
Аз си бях запазила няколко сайта за поръчки.Ако се интересуваш мога да ти ги пратя.
Виж целия пост
# 476
Магни, сансевиерите не обичаха ли да са на по-тъмно? Такъв спомен ми се върти из главата..
Май да, ама тези дето ми ги дадоха са били на балкона. И сега не знам къде да ги наредя.
Копривата ако не клюмне ще си я гледам за цвете. А в градината до нас е пълно, забранено е за кучета и е сравнително чиста. От там бера за ядене. А мама днес ми каза да направя отвара и да полея цветята Flushed
Тука пише, че обича светло.
https://kaktus.bg/n-111182-%D0%9E%D1%82%D0%B3%D0%BB%D0%B5%D0%B6% … D0%BE%D0%BC%D0%B0
Виж целия пост
# 477
отварата от коприва е... ароматна Wink
няма да можеш да излезеш на балкона от нея. Wink
индийските мечове издържат и на тъмно, но са си добре и на светло.
двуцветните се препоръчва да са на светло, иначе им изчезва бялата линия.
Виж целия пост
# 478
отварата от коприва е... ароматна Wink
няма да можеш да излезеш на балкона от нея.
Joy
Ще се въздържа тогава.
Благодаря, Добри! Мечовете ще оставя навън, но на завет под козирката.
Виж целия пост
# 479
Благодаря Ви! Колективна ще е поръката, но те доколкото знам не изпращат веднага. Търсих и по форумите, но... тц - нищо не намерих.
Едвали ще сте много хора да си поръчвате от Холандия.
Аз преди участвах във форумни поръчки,там се събираха много хора да се намалят транспортните разходи.Плаша се поръчката(мисля,че януари,февруари) и когато времето позволява и ти дойде реда пращат поръчката.
Аз си бях запазила няколко сайта за поръчки.Ако се интересуваш мога да ти ги пратя.
Доста са желаещите, поне за сега. Защо да не поръчваме от Холандия? Да бих била благодарна, ако ми пратиш сайтовете.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия