Нашите цветя - обща тема 5

  • 30 830
  • 753
# 570
Нат, днес в дерето видях и бяла. Но посред бял ден не посмях да си извадя коренче. Ще се разходя обаче пак.
Добри, кафенце, биричка, вино - всичко що душичката ти иска. Така обичам да посрещам гости. Heart
Флокс, ами остана да пробвам с един. Със сигурност тя ще пусне нови, а ако се хване ще имам две. Simple Smile

dariVale, аз моите ги поливам често, но по малко. На открито са обаче и засъхват бързо. Да не е влажно там където са?

Аз съм си в БГ, при нас е зима и са вътре в къщи. Топло е много и е сух въздуха. Поливам обаче рядко, защото лятото една партида ги удавих. Бяха си добре месец и после след една поливка започнаха да гният.
Тези на снимката мисля са неспасяеми вече, но ще пробвам още веднъж, че много ми харесват вашите.
Виж целия пост
# 571
Нат, днес в дерето видях и бяла. Но посред бял ден не посмях да си извадя коренче. Ще се разходя обаче пак.
Магни, африканските маргаритки свободно растящи ли са при вас? Оооооо, значи, април, май, казваш Blush
Добри, защо ще чакаш края на учебната година. Има пролетна ваканция, майски празници, ехеее, мечти, мечти Simple Smile
Виж целия пост
# 572
Не мисля, че са свободно растящи тук, Буба. По-скоро хората от отсрещните къщи са отделили малки парцели за градинки, уви сега една част от тях са изоставени и занемарени.
Даре Вале, наистина не мога да помогна, защото част от съветите тук са неприложими заради климатичните условия при мен и обратното. Литъл Кактус може да помогне според мен.
Виж целия пост
# 573
Магни, само керамичната саксия ти е отесняла много, там бих разредила или просто бих сменила с по-голяма,защото вече са станали мощни растения. Много готино преливат, ама си се пречкат вече. Но ще си прецениш кога да ги пресаждаш. При тебе е топло, можеш по всяко време. Като агаветата процедираш - навеждаш саксията легнала на пода и ако не се изтръска сама цялата почва с тях, си помогни с нещо остро да размърдаш пръстта, после е лесно, ако все пак има овъртяли се кореняци, разделяш смело.
Иначе,понеже нямаш рязко студен сезон при теб, се обзалагам,че ще има пак цъфтеж тази година. Просто ще им трябва още един цикъл топло-застудяване, може би есента? Ще кажеш, любопитно ми е.

Дари,не ти е добре почвата, ако ги държиш на твърде топло,също е проблем.
Нито пясък им трябва, нито декоративни камъни. Много са красиви - но буквално няма от какво да се хранят в тая почва. Писала съм много пъти за каква да е почвата,ползвай търсачката.
Май и не са на слънце, трябва и някаква влажност на въздуха, те приемат вода предимно  през листата си,ако са над един радиатор, на сянка и в тази пръст - нормално да им е зле.
Виж целия пост
# 574
Точно това исках да знам, благодаря Литъл Кактус. Ще местя в по-голяма саксия, защото ми харесват да са мощни и искам още да наедреят. И да, сега разбирам защо са добре при мен: навън са, има слънце, аз не поливам често, но е влажно много. Не е моя заслугата, просто имат идеалните условия.
Виж целия пост
# 575
Абсолютно, нищо не заменя условията на естествения хабитат, колкото и да се мъчим да ги наподобим ние в домашни условия Stuck Out Tongue
Виж целия пост
# 576
Момичета, някой има  ли такъв оксалис https://www.mmtrbg.com/oksalis-visyasht-za-saksiya-i-pochvopokri … s-purpurea-garnet
И още въпрос дали някой знае как се казват тези цветя.
https://i1.wp.com/floribus.ru/wp-content/uploads/2017/02/iresine-purple-lady1.jpg
https://i0.wp.com/floribus.ru/wp-content/uploads/2017/02/iresine-purple-lady.jpg


Магни ,моля те погледни на предната страница.Питах те за едно от цветята ти.
Виж целия пост
# 577
Момичета, някой има  ли такъв оксалис https://www.mmtrbg.com/oksalis-visyasht-za-saksiya-i-pochvopokri … s-purpurea-garnet
И още въпрос дали някой знае как се казват тези цветя.
https://i1.wp.com/floribus.ru/wp-content/uploads/2017/02/iresine-purple-lady1.jpg
https://i0.wp.com/floribus.ru/wp-content/uploads/2017/02/iresine-purple-lady.jpg


Магни ,моля те погледни на предната страница.Питах те за едно от цветята ти.
Ами то си пише на линковете - iresine-purple-lady
На български също е ирезине.
Аз искам да питам как се гледа оксалис в стайни условия. Толкова го харесвам, няколко пъти съм пробвала напълно безуспешно. Последно засадих луковици, саксията е до прозорец тип витрина - от тавана до пода и получих само едни дълги клони без листа, гъстота, без нищо. Не можах да му угодя. По на тъмно ли трябва да е?
Виж целия пост
# 578
И Каланхое оранжево влиза в колекцията Grinning ,този път купих нормално на вид


Дано успея да си ги задържа всичките здрави при стайна температура Astonished
Виж целия пост
# 579
Натуся, извинявай, сега виждам въпроса ти. И за съжаление не знам името на сукулента с оранжевите листа и този е зелено и кафеникаво червено. Ще опитам с програмата на телефона си да го разпозная. Имаше предположение преди време, че е каланхое, но не е.
Виж целия пост
# 580
MagniМ, невероятно красиви цветя отглеждаш! Върнах се да ги видя по няколко пъти и дъха ми спира! И гледките, които си снимала също! Heart Eyes
Аз имам същата бугенвилия, но моята в момента е с голи клони, дано да се разлисти напролет.
Много е красива твоята!


Месечинка виторога, отново невероятни красоти показваш!! Аз съм много зле с цикламите, винаги изгниват при мен, а твоята е невероятна красавица, и да ти е жива и здрава! Да пробвам ли да съборя и моята, като си купя нова? Stuck Out Tongue Winking Eye   Heart Heart


Това е от миналата година.... Hug
Виж целия пост
# 581
Знаеш ли как се казва това което е под еониума с зеленаво оранжеви листенца?

Момичета,напълнихте ми очите с вашите красоти.Sparkling Heart
Това си е седум. Просто има адски много видове,мисля,че този е stonecrop https://www.gardenia.net/plant/sedum-nussbaumerianum-stonecrop

Моята бугенвилия сега цъфти,ама окъсня. Слънцето се измести и има 2-3 цвята отворени и наситеви, много пъпки, но няма да го бъде.
Виж целия пост
# 582
Момичета, някой има  ли такъв оксалис https://www.mmtrbg.com/oksalis-visyasht-za-saksiya-i-pochvopokri … s-purpurea-garnet
И още въпрос дали някой знае как се казват тези цветя.
https://i1.wp.com/floribus.ru/wp-content/uploads/2017/02/iresine-purple-lady1.jpg
https://i0.wp.com/floribus.ru/wp-content/uploads/2017/02/iresine-purple-lady.jpg


Магни ,моля те погледни на предната страница.Питах те за едно от цветята ти.
Ами то си пише на линковете - iresine-purple-lady
На български също е ирезине.
Аз искам да питам как се гледа оксалис в стайни условия. Толкова го харесвам, няколко пъти съм пробвала напълно безуспешно. Последно засадих луковици, саксията е до прозорец тип витрина - от тавана до пода и получих само едни дълги клони без листа, гъстота, без нищо. Не можах да му угодя. По на тъмно ли трябва да е?
Те хората са написали, а някой трябва да го прочете.Благодаря.Сега ще търся ирезине, мисля,че добре ще стои в голяма саксия на терасата.

Аз оксалис и върте съм гледала до южен прозорец,но въпреки това както при теб листата се издължаваха и "оредяваше".Напролет покарва нови листа.Сега стои на остъклена тераса и видимо му е по-добре.Не му трябва тъмно.Според мен обича светло ,но да не го пече директно.
Виж целия пост
# 583
Натуся, това е sedum nussbaumerianum. Аз имам, напролет мога да ти дам. 😀
Виж целия пост
# 584
Methy, как се развива твоята розичка- сукулент?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия