За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 87

  • 26 099
  • 761
# 390
Това с водата със захар не го ли отрекоха? Четох че е абсолютен мит, дори е грешка защото натоварва черния дроб и единственото, което прави в да предизвиква жажда, а причинителя за жълтеница излиза с урината.
Виж целия пост
# 391
Кърмене денем и нощем на час и половина - два макс. Настоявайте да суче, ползвайте някоя мека техника да разбуждате бебето, ако заспива по време на кърмене. Наблюдавайте дали наддава тегло всяка сутрин.

Водата със захар е излишна и даже опасна.
Виж целия пост
# 392
Напълно вярно е мнението на тонид.
11ч да спи по-голямо бебе , може, но малко ...
Ох, помня как първите дни милото заспиваше на мен, а аз се тревожех дали ще ни изпишат, толкова силно исках да се прибираме у дома...мили спомени.
Виж целия пост
# 393
Аз пак имам въпрос. Миналият месец детето проявяваше симптоми на рахит и след като педиатърката го прегледа, ни увеличи дозата витамин Д. Сега като ходихме преди няколко дни опипа главата и каза да се върнем на старата по-малка доза, т.е. нещата са се подобрили. Само че детето все още докато се храни и се унася й се изпотява главата отстрани на слепоочията и зад ухото. Може ли това да е симптом на нещо друго, освен рахит? Също все още се стряска от внезапен шум. 🙄
И също гледах клипчето с ортопеда, който някой сподели по-горе. Ами то всички стандартни начини на държане на бебе от 0 до 6 месеца са грешни. А този, който е даден за правилен вчера го пробвах на детето - то изобщо не е стабилно, а на мен пък грам не ми е удобно. Нещо не виждам как бебе на такава възраст с нестабилна глава може да бъде държано по този начин. 🤷
Виж целия пост
# 394
И също гледах клипчето с ортопеда, който някой сподели по-горе. Ами то всички стандартни начини на държане на бебе от 0 до 6 месеца са грешни. А този, който е даден за правилен вчера го пробвах на детето - то изобщо не е стабилно, а на мен пък грам не ми е удобно. Нещо не виждам как бебе на такава възраст с нестабилна глава може да бъде държано по този начин. 🤷

В клипа, на картинка са показани правилните начини за носене на бебе.
Щом главата не е стабилна, го хващате с гръб към вас и го облягате на ръката и рамото си.
Не всичко, което е правилно за бвбето е удобно за майката. Да не кажа, че повечето неща не са ... като почнем от безсънието. Simple Smile
Доц. Др Чавадаров е много повече от ортопед, като основно се занимава с деца с ДЦП. За мен клипчето беше изключително информативно.
Виж целия пост
# 395
Най-полезно е да не се стремите да изпълнявате всичко, което се препоръчва/трябва.
Виж целия пост
# 396
До кога водата за АМ се преварва?
Виж целия пост
# 397
До кога водата за АМ се преварва?
Давам Бебелан без да се преварява
Виж целия пост
# 398
До кога водата за АМ се преварва?

Аз от началото давам розов Девин или Бебелан без да преварявам.
Виж целия пост
# 399
Мисля да преварявам до към 6 месец, но като съм забравила или нямам под ръка давам изворна, минерална, бебелан /каквато имам под ръка/.
Виж целия пост
# 400
Благодаря ви
Виж целия пост
# 401
Мами, а нормално ли е бебето да хълца доста? Като почне и по 20мин...защо така?
Виж целия пост
# 402
Мами, а нормално ли е бебето да хълца доста? Като почне и по 20мин...защо така?
Нормално е. Незряла храносмилателна система, незрял свинктер от там идват рефлукса, повръщането и хълцането.

Къде мога да прочета повече информация за бебешкото развитие по седмици и месеци?
Виж целия пост
# 403
Мами, а нормално ли е бебето да хълца доста? Като почне и по 20мин...защо така?

Синът ми до 3ти месец имаше епизоди по близо час хълцане.
Стигаше се до момент, в който не може да заспи от това.
Като поутихнаха коликите и хълцането престана. Simple Smile
Виж целия пост
# 404
И моят син, който е на три седмици хълца. Даже и два часа след храна. Нищо не помага, освен да изчакам да премине, от нищото започва и така приключва.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия