ДЕВЕТИ клас. Дядо Коледа да донесе здраве, радост и присъствени часове!

  • 43 410
  • 739
# 510
Аз ви чета, но нещо не ми се пише напоследък... Two Hearts

Александра, браво на детето!

Ани, браво и на теб, че си дала сигнал, дано има ефект! И без това самите преподаватели обикновено ощетяват, така или иначе.. Вече втора година математичката не оформи 6 за първи срок на дъщеря ми при оценки 3х5 и 3х6. По физика пък макар и със слаба оценка на входното не се влияе и оставя висока оценка.. Други преподаватели на родителската среща казаха, че дори и първи срок детето да е имало 4, не е невъзможно за годината да получи 6. Имат право да оформят както желаят..

Моето момиче е малко на морето, добре й се отразява.. На ски май не се очертава да се качи тази зима, не иска просто.. На училище иска!
Социалните й контакти са малко, а с тази втора смяна сега, съвсем. Посещава театрални постановки с приятелка, май това е по-новото, преди ходеше основно с мен, но... Simple Smile) Последно се беше впечатлила, че след едно представление мъж от публиката предложил брак на сцената, със съдействието на актьорите. Било много романтично и как на нея нищо романтично не й се случва, този Ковид и т.н. - постоянният рефрен.. Simple Smile)))
Екскурзията до Франция я отложиха за пореден път за юли, но..
Виж целия пост
# 511
Аз мноооого отдавна не съм влизала. Много работа и не остава време.
При нас нищо ново. Очакват 4.03 с нетърпение, въпреки всичките контролни, които са предвидени.
Мисля от 1 до 3 март да ги кача за първи път на ски и на 4-ти с шут към училище.
Виж целия пост
# 512
Да се похваля и тук. В неделя се ваксинирах във ВМА. Общо взето, влезнах, попълних си формуляра и сестрата точно събра новата група за боцкане. Целият ден се чувствах супер и обикаляхме центъра с приятелка. Вчера се събудих с едни 37 градуса, които си ги държах цял ден, между 37 и 37,7 и главата ми беше доста замотана. Вечерта леко ме втресе пак на 37,7 и си легнах със всички дрехи по мен. Днес съм супер свежа, нищо ми няма и съм super happy.
Виж целия пост
# 513
galia, с коя ваксина се ваксинира?
Виж целия пост
# 514
Оксфордската Астра Зенека.
Виж целия пост
# 515
Тежко ми е и ми е болно на сърцето. Разумът ми отказва да приеме случилото се с плувците. Как се събуждаш на 18 години и виждаш,че усилията ти, мечтите ти,огромният ти труд,лишенията,на които си се подлагал,  целият ти живот е отишъл  в небитието.Похабен,обезценен,поруган,отхвърлен.Как се преживява това? Как устояваш психически? Много ми е тежко за тези пораснали без време деца,за лъжливия свят  на възрастните,в който си просто пешка в нечия игра.Пешка,която може да бъде пожертвана.
Още когато не се появиха на първото състезание за годината,в което бяха заявени и изтеглени в последния момент( целият национален отбор с три изключения с привидния довод Ковид) ми светна една лампичка в червено.Нещо не беше наред.Но като един идеалист отхвърлих вероятностите. После, в петъка след състезанието , са избълбукали едни недомлъвки по време на тренировка,за които детето се обади разтревожено да пита. В събота бях убедена,че нещо не е наред. И вчера се разрази бурята. Няма връщане назад, ще бъдат наказани.Нищо и никой не е в състояние да ги спаси.
Много ми е болно,много.
Виж целия пост
# 516
Какво е станало, Вилиан?
П.С. прочетох - допинг скандал...
Виж целия пост
# 517
И аз да попитам, какво се е случило?
Възхищавам се на деца, които упорито спортуват и успяват да вместят спорта в напрегнатото учебно ежедневие.
Виж целия пост
# 518
Да,три перспективни деца приключиха завинаги с този спорт заради допинг. Един и същ анабол, установен при проба,взета на 4 февруари по време на лагер  на Дианабад. Няма как да е случайно попаднал в организма им или те умишлено да са го взели. На две от тях им предстоеше обучение със стипендия в САЩ. Кой луд ,по дяволите,ще си вкара автогол и ще си проиграе шансовете?
Виж целия пост
# 519
Ужасно е това.
Не съм наясно с интригите в спорта, но каква е целта?
Виж целия пост
# 520
Игра на клубове предполагам за да се влезе в националиня отбор....за жалост това се наблюдава във всеки спорт, не самият допинг, а играта, надцакването, липсата на етика...децата са просто пешки и никой не си дава сметка как им се отразява това....няма да забравя решението на федерацията по волейбол, че за да играеш в чужд клуб до навършени 21г. ти трябва специално разрешение от федерацията....
Виж целия пост
# 521
Много, много жалко за децата. Гледах ги сутринта по телевизията Sad
Виж целия пост
# 522
Вилиан, когато гледах снощи по новините за скандала с плувците се сетих за теб и твоето момче. Много ми стана мъчно за децата, вижда ми се невъзможно три момчета от три различни града в БГ да са взели по едно и също време едно и също лекарство или каквото е там. А на лагера когато са били заедно и са им давали в чашка по 30-40 хапчета с неясен произход? Някой или ги е натопил или е сбъркал таблетките и сега ще ощетят момчетета за цял живот. Мръсна и долна игра. Трябва да се борите за справедливост, защото това може да е всяко едно дете.
Бях сигурна че ще има коментар от теб в темата. Дано се намери справедливо решение!🍀
Виж целия пост
# 523
...
Виж целия пост
# 524
Това с добавките е нож с две остриета, не може да знаеш какво точно ти дават....мисля си обаче, че стигайки до такъв етап в спорта и родителите би следвало да са наясно за какво става въпрос, както и децата, говоря за 18 годишните. Друг е въпросът има ли комуникация между треньори  с родители или напротив.
Сещам се за един случай разказан ни от познат, ендокринолог, в болницата влиза момче на 18-19 години, спортист по борба, в много тежко състояние. Лекарите се опитват да разберат каква е причината, накрая поставят ребром нещата на треньора, защото нещата са  сериозни...Изумяват се какво са му давали, нещата са тотално оплескани, буквално го връщат от оня свят и го предават на родителите му в безпомощно състояние. Детето е от провинцията, родителите са се доверили на треньорите, не само че бъдещето му на спортист е приключило, но и качеството му на живот за в бъдеще драстично, ще пада...
Тръгне ли се по пътя на добавките, нещата тръгват в една посока, дето не ѝ се знае края...още повече ако детето вярва безрезервно на треньора, тук дори и отчуждаване от семейството може да има...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия