Въпроси до зъболекарите от форума! - 3

  • 232 518
  • 3 761
# 540
Аз пак ще попитам 😊ако случайно въпроса не е видян, че не мога да реша какво да правя, а ако не е в компетенцията на зъболекарите, няма да питам повече. Относно дълбокото почистване на корените при пародонтоза. Има ли вероятност това да увеличи джобовете, да засили възпалението и да влоши положението или винаги е добре да се направи като първа мярка?
Джобовете са получени вследствие на натрупване на зъбна плака, която в последствие е станала зъбен камък.Почистването на пародонталния джоб малък или голям винаги засилва леко подвижността, но във всяка терапия на пародонтопатиите почистването е първи и задължителен етап, без него не се продължава в другите, защото е необосновано.Преди да сте регулирали микрофлората, няма как пародонталния комплекс да се подобри, независимо от всички други интервенции, които биха ви направили.
Виж целия пост
# 541
Това, че засилва подвижността, да не означава, че има вероятност да ми се разклатят зъбите. До сега не съм имала такъв проблем.
Виж целия пост
# 542
Здравейте,моля за мнения кое е по добрия вариант,трябва да поставя две коронки на съседни зъби дали да са отделни или да е цяла?
Моля за плюсове и минуси
Благодаря
Виж целия пост
# 543
Sandrela, ако имате рентгенова снимка на зъбите я качете, за да придобием малка представя за тяхното състояние.
Виж целия пост
# 544
Sandrela, ако имате рентгенова снимка на зъбите я качете, за да придобием малка представя за тяхното състояние.


За съжаление нямам не съм правила,реших първо да се допитам за вариант кой е по добър
Виж целия пост
# 545
Sandrela, ако имате рентгенова снимка на зъбите я качете, за да придобием малка представя за тяхното състояние.


За съжаление нямам не съм правила,реших първо да се допитам за вариант кой е по добър

Писах Ви на лично съобщение.
Виж целия пост
# 546
А на някой да са му вадили втори здрав зъб? При мен е наложително ,за да се поставят мостове и да се понаредят в редицата ,за съжаление този зъб е доста назад и е излишен .Няколко лекари казват ,че това е решението и години наред не се решавам на тази стъпка ,съответно не пипам и останалите.Сега съм твърдо решена ,че няма връщане назад .Вчера извадих задни зъби ,който бяха останали само корени ,там евентуално ще се поставя мост.Утре предстои вадене на този преден крив зъб и много ме е страх . Моля ,който е сблъсквал с това да ми каже как е минала цялата процедура ? Трудно ли зараства раната ?
Виж целия пост
# 547
Това, че засилва подвижността, да не означава, че има вероятност да ми се разклатят зъбите. До сега не съм имала такъв проблем.
Ако не са подвижни от самия пародонтит и количеството зъбен камък не е голямо, подвижността след почистване е съвсем лека и изчезва в рамките на часове, като дори може и да не я забележите, няма от какво да се притеснявате.Самото почистване на зъбен камък не може да направи зъбите по-подвижни, подвижността се дължи на пародонтита, а зъбният камък, който е в голямо количество, държи зъбите и след почистване при някои хора е възможно да се разклатят, но това не става при всеки.
Виж целия пост
# 548
Здравейте. Имам поставене на 6 корони и се интересувам , дали ще са една конструкция, или не?
Виж целия пост
# 549
Tati Alexa, няма как да знаем какво решение е взел стоматологът ви, би трябвало да сте го обсъдили преди да приемете да се лекувате при него. Simple Smile
Виж целия пост
# 550
Здравейте! Колко голям е шансът да те развие алергия към упойка, дори и никога да не си имал такава? Ппеди няколко месеца докато приемах Авирон Рапид и Есберитокс се появи задух. Поне на тези двете неща го дължа аз, след като четох листовките после. А никога не бях имяла странични/алергични реакции от нищо. Сега ми предстои доста ходене при зъболекари и не че състава на упойката и на тези двете неща е еднакъв, но ме е страх да не ме изненада нещо. То с всяко лекарство се стресирам нака или иначе. Frowning1 Може и да е безполезна паника просто, но да...
Има ли смисъл да си си правя накакъв тест предварително и къде?
Виж целия пост
# 551
Здравейте отново! Не съм много сигурна дали въпроса е за тук, но от 2 дни ме боли долу отляво под челюстта. Гледах венците на задните зъби, не е от тях,като си мия зъбите всички е нормално, но когато си изправя опитам да си вдигна главата назад усещам, че ме боли и все едно нещо ме дърпа, надолу също като се наведа усещам същата болка под челюстта. При допир също боли. Някой знае ли какво може да е? Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 552
Здравейте! Колко голям е шансът да те развие алергия към упойка, дори и никога да не си имал такава? Ппеди няколко месеца докато приемах Авирон Рапид и Есберитокс се появи задух. Поне на тези двете неща го дължа аз, след като четох листовките после. А никога не бях имяла странични/алергични реакции от нищо. Сега ми предстои доста ходене при зъболекари и не че състава на упойката и на тези двете неща е еднакъв, но ме е страх да не ме изненада нещо. То с всяко лекарство се стресирам нака или иначе. Frowning1 Може и да е безполезна паника просто, но да...
Има ли смисъл да си си правя накакъв тест предварително и къде?
Аз също имам проблеми с упойките и други зъболекарски материали. Последно извадих зъб с упойка без епинефрин и адреналин (за деца и бременни, може и да не се изказвам много научно) и нямах проблеми. При мен реакцията е паника, сърцебиене, все такива странни неща. Някак си за сега успявам да намеря някакви варианти, че за мой "късмет" в устата ми е пълен ужас. Иначе такива тестове специално за зъболекарските материали правят във факултета по дентална медицина към МУ-София.
Виж целия пост
# 553
Здравейте! Колко голям е шансът да те развие алергия към упойка, дори и никога да не си имал такава? Ппеди няколко месеца докато приемах Авирон Рапид и Есберитокс се появи задух. Поне на тези двете неща го дължа аз, след като четох листовките после. А никога не бях имяла странични/алергични реакции от нищо. Сега ми предстои доста ходене при зъболекари и не че състава на упойката и на тези двете неща е еднакъв, но ме е страх да не ме изненада нещо. То с всяко лекарство се стресирам нака или иначе. Frowning1 Може и да е безполезна паника просто, но да...
Има ли смисъл да си си правя накакъв тест предварително и къде?
Изминалата седмица и аз бях така ,2 посещения - 2 упойки ,вадене на 6 корена и здрав ,преден зъб с много здрави корени . Повече се притеснявах от упойките, отколкото от самото вадене ,не знам защо ,а имам раждане секцио преди година. В момента в който ми сложи доктора упойката и започвах да треперя, защото си втълпявам,че ще припадна,но вероятно не трябва да си втълпяваме разби неща. Ако много се притесняваш сподели опасенията си с доктора,той ще прецени.
Виж целия пост
# 554
lovingsun, според мен за ваше спокойствие и това на денталния и лекар си направете тест за алергии, алергични реакции могат да възникнат и на по-късен етап. Просто да се изключи алергия. Тестът е бърз и не бих казала болезнен. Можете да си вземете направление за алерголог или на частно да си направите.

Kathleeen, имате ли рентгенова снимка, така информацията звучи доста обща и е трудно човек да се ориентира. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия