Въпроси до зъболекарите от форума! - 3

  • 232 545
  • 3 761
# 3 480
Здравейте, от много време имам проблем с горен 6 зъб. Няколко пъти е отварян и затварян и е все още жив, но пломбата е много голяма и близо до нерва. Та имам си аз в този зъб тъпа болка когато ям нещо по-твърдо и ако се натисне точно една точка на зъба и се храня само на другата страна. ... Има ли смисъл да чакам и да се надявам нещата да се оправят или е най-добре да се проведе кореново лечение? Зъба ми прави проблеми с тази болка от повече от година и половина. Няколко зъболекаря са ме гледали, имам снимки и скенер и не се вижда проблем. Затова и се чудят дали да го умъртвят. Май зъболекарите оставят решението на мен, а на мен ми се иска да не е така. Ще се радвам на някакъв съвет.
Моята зъболекарка каза, че не всеки проблем се вижда на образно изследване и било добре зъбът да се отвори и да се погледне отвътре. За един зъб, за който скоро бях ходила на зъболекар и даже уж е умъртвен Simple Smile, но неприятните усещания продължаваха, тя отново го отвори и пломбира, след което болките престанаха.
Виж целия пост
# 3 481
Здравейте,преди 10 дни ми излекуваха доста дълбок кариес и ми сложиха пломба н амъдрец.Зъболекарката ми ме предупреди,че ще има болка няколко дни,но тя все още продължава.Първите два дни ме болеше повече,после започна да намалява.В момента е доста намаляла,но ако схрупам нещо по-твърдо се усеща.Звънях на зъболекарката,тя каза че е нормално,при нкяои хора продължавало по-дълго и че щом намалява всичко е наред.Но нормално ли е чак почти две седмици?
Иначе на външен вид и усещане уж е добре зъба.Но тази болка при твърда храна трябва ли да ме притеснява.И коко време е нормално да отшуми?
Еми не знам дали е нормално, мен ме болеше цял месец след пломба, болката затихва постепенно, понякога ме навестява за малко и така. Чакаме. Така ме посъветваха докторите.  Просто споделям информация.
Здравейте, от много време имам проблем с горен 6 зъб. Няколко пъти е отварян и затварян и е все още жив, но пломбата е много голяма и близо до нерва. Та имам си аз в този зъб тъпа болка когато ям нещо по-твърдо и ако се натисне точно една точка на зъба и се храня само на другата страна. ... Има ли смисъл да чакам и да се надявам нещата да се оправят или е най-добре да се проведе кореново лечение? Зъба ми прави проблеми с тази болка от повече от година и половина. Няколко зъболекаря са ме гледали, имам снимки и скенер и не се вижда проблем. Затова и се чудят дали да го умъртвят. Май зъболекарите оставят решението на мен, а на мен ми се иска да не е така. Ще се радвам на някакъв съвет.
И мой зъб го гледаха двама дори и казват че не виждат нищо, бил здрав Hushed. А мен си ме поболва, като им спомена за вадене че ми е писнало те скачат и казват - в никакъв случай, нищо му няма на зъба Worried, ще извадиш здрав зъб. 3 снимки им носих.Последния месец над 500 лева по зъболекари и съм до кривата круша Laughing
Виж целия пост
# 3 482
Здравейте, имам колебания относно предложените ми варианти за лечение на умъртвен горен кътник. Има кариес и стара огромна пломба, като малка част от предната стена откъм съседния зъб липсва. Освен това има неособено естетично кафеникаво оцветяване на зъба в частта близо до венеца заради материала, с който са пълнени каналите (така ми обясниха).
Имало 2 варианта: овърлей и коронка. Овърлей - ако след изчистване на зъба, остане достатъчно материал от него. Но овърлеят да покрие частта с оцветяването, което не ме устройва като вариант.
А коронката е ясно, че ще покрие оцветяването, но не ми се ще такова драстично изпилване, ако е възможно.
Има ли друг вариант освен коронка, за да се покрие оцветяването?
Питах и как са каналите според снимката - обясниха ми, че не са напълнени перфектно, но са сравнително добре, няма гранулом и такива зъби било по-добре да не се отварят и прелекуват.
Моля за мнение и съвет от професионалистите Simple Smile
Виж целия пост
# 3 483
Здравейте!От месец някъде имам дискомфорт във венците.Започна със силна мувствителност при миене на зъбите.На места стоят леко зачервени.По едно време беше доста обострено,усещах болка в челюста,усещах я като болка във всички зъби.Зъболекаря ми изписа АБ за 7 дни и елугел.Седмица-две беше добре и пак започна,но е на моменти.Почистиха ми зъбния камък,който беше супер малко.Имам 2-3 джоба.Купих си и зъбен душ,но в момента пак съм с чувствителност във венците.Какво е това чудо?
Виж целия пост
# 3 484
Здравейте! Моля ви препоръчайте ми много тънък конец за зъби, за изключително тясно пространство за дете на 6г. Без държач, защото едвам изкарвам конеца …
Виж целия пост
# 3 485
Аз също търся тънък конец, който да почиства ефективно. За момента ползвам на Сенсодин. Тънък също е и на OralB.
Виж целия пост
# 3 486
Това е най-тънкият конец, на който съм попадала. За децата дали е подходящ не мога да кажа обаче. Чисти много добре.
Виж целия пост
# 3 487
При изваден 6-ти долен зъб, всички други зъби  ги има, може ли да се направи конструкция само от 2 зъба.
Или е задължително мост, т.е. пиленето на двата съседни зъба (5 и 7)?
Виж целия пост
# 3 488
Компромисно ще е. Имплант не е ли вариант?
Виж целия пост
# 3 489
На мен преди време ми слагаха едно като пластмасова коронка на изваден зъб , което сраства с венеца . Обаче след 2 3 години ми направи абцес и ме боля и хирург ми го извади и сега съм без нищо . Не препоръчвам по - добре стой без зъб отколкото с такова нещо .
Виж целия пост
# 3 490
Здравейте, ще помоля да препоръчате качествен и безвреден продукт за домашно избелване на зъбите.
Намирам разни в нета, но са в някакви сайтове без контакти и нямам голямо доверие.
Благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 3 491
Здравейте. Във вторник ми беше проведено ендодонтско лечение на 6 долен зъб, който имаше 2 малки гранулома.Зъбът беше умъртвен преди 1,5 ги заради поставяне на мост. И явно е умъртвен много смотано щом за толкова кратко време се е получил възпалителен процес. Грануломите бяха много малки, видими само на СВСТ. Лечението беше извършено в рамките на едно посещение. На снимка след него всичко изглежда ок. Но от вчера следобед болката страшно се усили. И трудно се влияе от болкоуспокояващи. А ако се повлияе е за час-два. Болката е ужасна, място не мога да си намеря. Няма отток, температура, пулсирането след лечението почти изчезна, но болката стана страшна. Свързах се с ендодонта, каза нормално е. Но как това е нормално и колко още дни може да продължи?! Моля ви кажете как е било при вас.
Виж целия пост
# 3 492
Аз имах такъв проблем с един зъб преди 1½ година. Болката се появи на втория ден след запълването на каналите с някакво лекарство с калций и продължи още 4-5 дни. Лечението беше под микроскоп. Часът ми за постоянната обтурация беше след някакви празници и бях се притеснила
   Два пъти звънях на зъболекарката и каза, че е нормално, възпалението било голямо и да пия обезболяващи
  Всяка вечер пиех 1 нурофен и изведнъж болката спря.  Всичко е наред сега с този зъб.
Виж целия пост
# 3 493
Зъбът след последната ми пломба преди повече от година ме боля 3 месеца . Не беше силна , но имаше дискомфорт . При всеки различно . Може да те боли седмица, месец , няколко месеца . Може би сега след манипулацията ще те боли известно време .
Виж целия пост
# 3 494
Здравейте. Във вторник ми беше проведено ендодонтско лечение на 6 долен зъб, който имаше 2 малки гранулома.Зъбът беше умъртвен преди 1,5 ги заради поставяне на мост. И явно е умъртвен много смотано щом за толкова кратко време се е получил възпалителен процес. Грануломите бяха много малки, видими само на СВСТ. Лечението беше извършено в рамките на едно посещение. На снимка след него всичко изглежда ок. Но от вчера следобед болката страшно се усили. И трудно се влияе от болкоуспокояващи. А ако се повлияе е за час-два. Болката е ужасна, място не мога да си намеря. Няма отток, температура, пулсирането след лечението почти изчезна, но болката стана страшна. Свързах се с ендодонта, каза нормално е. Но как това е нормално и колко още дни може да продължи?! Моля ви кажете как е било при вас.
Ееех, това е най гадното Weary, изтърпиш сума ти болки, дадеш сума ти пари и тъкмо се успокоиш и зарадваш че всичко е свършило- дойде ударът Angry Като те чета ми се свива сърцето защото знам какво е. Мен след умъртвяване и лечение на пулпит  ( преди близо 2 месеца с последващо запълване на каналите на 47 ) след снимка се оказа че каналите не са запълнени изцяло. При двама специалиста бях, втория каза че с годините се калцирали и не могло да се стигне до край, ако не спряло да ме боли - вадене. Сега от време на време си ме поболва, не силно, но достатъчно за да ми създаде дискомфорт към ухото и да мисля за него. И тъкмо си викам - утре ще идя да го извадя и то вземе че болката спре до следващия път Laughing. На снимките не откриха нито грануломи, нищо, всеки вика - зъбът е здрав. Здрав но си боли понякога.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия