Въпроси всякакви за автомобилите и задволанните устройства - 2021г.

  • 80 526
  • 2 407
# 285
При положение, че никой тук няма твоя модел кола, то няма от къде да знаем колко пари да си приготвиш.

Аз си имам сервиз,  в който ходя. Когато съм решавала да сменя нещо и съм знаела какво (в случая - въздушен филтър) звъня им, напомням модела на колата ми, питам имат ли такъв, колко струва. Ако отговорът ме устройва,  запазвам и час.
Ся, друг въпрос е, че мое бивше гадже работи там и малко или много им имам доверие, че не ме лъжат.

Бих могла да ти дам номер, просто за справка по телефона,  иначе ти е безкрайно далеч (~200 км), та със сигурност няма да ги посетиш Grinning
Виж целия пост
# 286
И да ми дадеш телефон, те ако не са сблъсквали с тоя модел кола... А и не съм сигурна в проблема.

Виждам ги по улиците, но ... Освен моя бивш познат със същото и малко по - ново,  4X4, малко грозно японче друг не познавам. Веднъж се заговорих с девойка на денонощния павилион за цигари. Момчето дойде и ми обясни, че е маслояд и има проблем с огледалата - много съм съгласна. Сменил е скапания размер гуми. Но майстор няма - приятели му го оправят когато има проблем. Тя е беден базов модел и почти не се чупи.



https://m.fakti.bg/technozone/556874-suzuki-obedinava-sili-s-toyota
Май следващата ми втора кола ще е висока бюджетна Тойота ...
Виж целия пост
# 287
Ами ще проверят в компютъра и базата данни предполагам.
Иначе да, не ти е често срещана колата Simple Smile
Виж целия пост
# 288
Това, че не е често срещана не означава, че монтьорите не са се сблъсквали с такава. Това не е Бугати, а най-обикновен автомобил.
Виж целия пост
# 289
На ММ на колата...един ден светна лампата за антифриза...доля и започна да го следи намаля ли.
След няколко дни ходи на сервиз за смяна на масла и каза за антифриза...в сервиза гледали, тествали...карали колата, ама не видяли теч, тогава нямало...
Тъй ама след няма и седмица отиваме до областния град, ходихме в един магазин излизаме и гледаме отдолу локва... Наля пак антифриз и тръгнахме да се прибираме, смяташе на другия ден да ходи пак в сервиза, че беше около 18:00... Ама още не бяхме изл от града и пак изтекъл...долива за минути отдолу прави локва... Ние смятахме че е спукан маркуч или казанчето, но се оказа някаква охладителна система или само охладител ли се казваше...
Смяната му с труда беше 300лв...
Ама колата е различна, проблемът може да е различен, така че освен майстор друг не може да ти каже какъв е проблемът и колко ще струва.
Виж целия пост
# 290
Това не е Бугати, а най-обикновен автомобил.
Не е сигурно, че в България няма повече Бугати отколкото въпросният автомобил.
Виж целия пост
# 291
Вече всеки разбира от всичко. Аз не познавам майстор, който да може да прави само ауди примерно и да не пипа други марки.
Виж целия пост
# 292
Ходих днес до майстора. На първо четене  около 300 - 400 лв - 150 лв за смяна на изпарител и около 40 лв за някакви ремъци плюс труд. Ако излезе нещо друго ...

Уговорката е да я оставя неделя вечер и да си я взема вторник. Познат ще помогне. Има същата   а и той ме заведе при тоя майстор.

Искам един да я познава и да се грижи за нея. Но сервиза е далече, в полето и има кучета. Днес се разбрахме - ще му я закарам пред дома и от там ще си я взема  - един билет с рейса е.

И все пак ...
Достатъчно съм видяла и преживяла и знам, че отношението е важно, грижата, вниманието.
Майстора под капака, идва кола, чу се звук от задиране. Той само погледна и каза: Е, някой карат и ниски коли! Ритнах  гумата на япончето и му казах че ще си карам тая грозотия.
Тръгнах да излизам. Той ме накара да светна и изгася фаровете. Спомена генератор.
Виж целия пост
# 293
Ти колко пъти си я купи наново тая кола откак я имаш?
Виж целия пост
# 294
Ходих днес до майстора. На първо четене  около 300 - 400 лв - 150 лв за смяна на изпарител и около 40 лв за някакви ремъци плюс труд. Ако излезе нещо друго ...

Уговорката е да я оставя неделя вечер и да си я взема вторник. Познат ще помогне. Има същата   а и той ме заведе при тоя майстор.

Искам един да я познава и да се грижи за нея. Но сервиза е далече, в полето и има кучета. Днес се разбрахме - ще му я закарам пред дома и от там ще си я взема  - един билет с рейса е.

Тази кола, твоята е голямо набутване....... Ама Дупница предлага лъснати таралясници.... Никога няма да си купя кола от автокъща в Дупница!
Виж целия пост
# 295
Около един път май. Все не намирам време да систематизирам всичко.

Но е първа и тепърва се уча. Сама си изплатих кредита за нея, сама я обслужвам -никой не ми помага. А и освен моя познат с подобна други с такъв модел кола не познавам.

Не знам откъде  и как и дали ще имам втора. Но тая ме учи.


Да, донякъде сбърках с нея, но ...
Темата не е лична, но ...  От четирима живеещи по принуда заедно и никой от тях не става за шофьор, да се откажа ли?
Виж целия пост
# 296
Реорганизирай си финансите и си вземи някаква по-читава кола.
А те като не карат, ако ползват нека помагат.

Още на шофьорския курс трябва да учат мераклиите, че карането и изобщо имането на кола е преди всичко отговорност (включително и материална) и след това кеф и облекчение. И в изпитите да има въпроси от сорта на колко пари и каква заплата трябва да имате за да си купите кола за Х лева. .
Виж целия пост
# 297
Реорганизирай си финансите и си вземи някаква по-читава кола.
То хубаво, но за 2000-3000 няма да вземе нещо по-добро. Трябва значително да се вдигне бюджета, за да има разлика. Иначе все тая какво кара.
Виж целия пост
# 298
Ако си я стегнеш достатъчно, карай си тази. Поне ще знаеш, че всичко й е в (достатъчно) добро състояние и е сигурна.
За какво даваш зор от сега за нова кола. Не разбирам. Научи се на тая първо.
Виж целия пост
# 299
То хубаво да се учи, ама те май минаха 2 години учене. Зуки, откога си шофьор?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия