Майчинството счетоводно - 88

  • 40 956
  • 738
# 690
Здравейте, на 10.06 ми изтича майчинството, но съм бременна с термин ноември 2021 (няма да съвпадат майчинствата). Как ще бъде финансово най-добре за мен да постъпя? Да си прекъсна майчинството, да си изчистя отпуските (за да взимам заплата и да кача майчинството за после) и да вляза в болничен? Или да изчакам да свърши майчинството и да изляза директно в болничен? Как ще бъдат изчислявани болничните в тези два случая? А майчинството после? Осигурявана съм на пълната ми заплата. Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 691
Майчинството ти ще се изчисли за 24м назад.Цялата втора година ще ти е на база МРЗ,тоест 12 месеца от 24 ще се вземат сумите от 610 и 650лв,а останалите ще са на това,което те осигуряват.
Виж целия пост
# 692
А болничните преди това? Как ще бъдат изчислявани те ако изляза директно в болничен след майчинството или ако първо изляза в отпуск и след това в майчинство?
Виж целия пост
# 693
А болничните преди това? Как ще бъдат изчислявани те ако изляза директно в болничен след майчинството или ако първо изляза в отпуск и след това в майчинство?
Болничните са 18м назад.Така или иначе и за болничния и за майчинството ще ти се хванат 12м на МРЗ.
Виж целия пост
# 694
А болничните преди това? Как ще бъдат изчислявани те ако изляза директно в болничен след майчинството или ако първо изляза в отпуск и след това в майчинство?
Болничните са 18м назад.Така или иначе и за болничния и за майчинството ще ти се хванат 12м на МРЗ.
Благодаря! Да разбирам, че това важи дори да нямам нито един ден връщане на работа? Без значение върнала ли съм се или не, болничните се изчисляват 18 м назад? Питам, защото отнякъде чух, че ако нямам нито ден на работа, а директно изляза, ще се изчисляват на база ставката, на която са се изчислявали преди да изляза в майчинство
Виж целия пост
# 695
Не е вярно последното, периода си е винаги 18 месеца, без значение какво сте правили през тях.
Виж целия пост
# 696
Благодаря ви за отговорите! Достигам до заключението, че ще е най-добре първо да си изчистя натрупания отпуск и след това болничен
Виж целия пост
# 697
Здравейте, моят въпрос е :  от 29.04.21г. трябва да изляза в 45 дневният болничен преди раждане,преди това бях болничен до 28.04 ,но на 27.04 ми се наложи да вляза в болница. Сега въпросът ми е трябва ли от болницата да ми издават болничен за дните след 28 , които съм в болницата в случая до 02.05. или направо влиза в сила 45 дневния?
Виж целия пост
# 698
Здравейте, моят въпрос е :  от 29.04.21г. трябва да изляза в 45 дневният болничен преди раждане,преди това бях болничен до 28.04 ,но на 27.04 ми се наложи да вляза в болница. Сега въпросът ми е трябва ли от болницата да ми издават болничен за дните след 28 , които съм в болницата в случая до 02.05. или направо влиза в сила 45 дневния?
Трябва направо да ти се издава 45-дневният.
Виж целия пост
# 699
Здравейте , сигурно е обсъждано подобно нещо но ще ми е по лесно да питам , Тъй като работя на 2 места за себе си , и сега съм в почти 11 гс, имам правено инвитро за своя сметка и сумати операции преди това , искам да изляза болничен от там 13 седмица например ( ще моля аг то ) защото искам да си върна поне нещо , иначе само плащам осигуровки и после си плащам и обслужването отделно . Нали мога да изляза болничен от 12-13 седмица , и после директно да влезна в майчинство ?
Виж целия пост
# 700
Можете.
Виж целия пост
# 701
Здравейте, моля за съвет. В неплатен отпуск съм по чл.167а вече няколко месеца. Наложи ми се да ходя за заболяване по лекари, имам ли право да ползвам болничен, ако съм на домашно лечение - от личния лекар се издава мисля ? След изтичане на болничния автоматично ли се подновява неплатения по чл.167а ( пуснала съм целия срок 6м) или трябва пак да пускам молба ?
Виж целия пост
# 702
Здравейте,
Терминът ми е на 7.05.2021,
от НОИ получих първият пълен месец болничен (45-дневния) за април.Въпросът ми е нормално ли е да се различава сумата, която получаваме от тази,която е в профила ми в сайта им,проверих си с ПИК на НАП и е различна с 20% от тази,която съм получила по сметка,около 250 лв.са превели по-малко.
Може би е нормално да има удръжки...Звънях на НОИ за справка,но дава заето постоянно за момента.Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 703
Здравейте,
Терминът ми е на 7.05.2021,
от НОИ получих първият пълен месец болничен (45-дневния) за април.Въпросът ми е нормално ли е да се различава сумата, която получаваме от тази,която е в профила ми в сайта им,проверих си с ПИК на НАП и е различна с 20% от тази,която съм получила по сметка,около 250 лв.са превели по-малко.
Може би е нормално да има удръжки...Звънях на НОИ за справка,но дава заето постоянно за момента.Благодаря предварително!
Майчинството се следи с ПИК в НОИ,а не в НАП.
Каквато сума пише там,такава и получавате.Няма никакви удръжки.
Вие коя сума гледате изобщо?
В НОИ точно и ясно е написано колко лв е дневното обезщетение и колко е общо.Пише и точно за кой период е.
Виж целия пост
# 704
Здравейте,
Терминът ми е на 7.05.2021,
от НОИ получих първият пълен месец болничен (45-дневния) за април.Въпросът ми е нормално ли е да се различава сумата, която получаваме от тази,която е в профила ми в сайта им,проверих си с ПИК на НАП и е различна с 20% от тази,която съм получила по сметка,около 250 лв.са превели по-малко.
Може би е нормално да има удръжки...Звънях на НОИ за справка,но дава заето постоянно за момента.Благодаря предварително!
Майчинството се следи с ПИК в НОИ,а не в НАП.
Каквато сума пише там,такава и получавате.Няма никакви удръжки.
Вие коя сума гледате изобщо?
В НОИ точно и ясно е написано колко лв е дневното обезщетение и колко е общо.Пише и точно за кой период е.

desi1989, може би не знаете,в сайта на НОИ може да си следиш профила с ПИК НАП +ЕГН или номер от НОИ,няма значение.Именно така видях,че има разлика от преведените пари по сметката ми и в профила ми в сайта на НОИ.Въпросът беше някой ако си е следил и на двете места,никоя приятелка не е .Благодаря все пак.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия