Майчинството счетоводно - 88

  • 40 957
  • 738
# 720
Здравейте момичета! Понеже нямам финансова възможност в момента за консултация със счетоводител, реших да Ви попитам тук нещичко:
 От година и половина съм без трудов договор,плащам си единствено здравните осигуровки, та се оказа,че съм бременна... Как се изчисляват тези 2 год.които изискват стаж за майчинство- от дата на раждане назад или гледат като цяло дали си имал осигуровки? Чудя се дали имам някакъв шанс за майчинство?
Виж целия пост
# 721
Стажа за майчинство е 1година като цяло. "Как се изчисляват тези 2 год.които изискват стаж за майчинство" Може би имаш предвид за размера на обезщетението? За да получиш майчинство, задължително трябва да си на трудов договор.
Виж целия пост
# 722
Здравейте момичета! Понеже нямам финансова възможност в момента за консултация със счетоводител, реших да Ви попитам тук нещичко:
 От година и половина съм без трудов договор,плащам си единствено здравните осигуровки, та се оказа,че съм бременна... Как се изчисляват тези 2 год.които изискват стаж за майчинство- от дата на раждане назад или гледат като цяло дали си имал осигуровки? Чудя се дали имам някакъв шанс за майчинство?
Имаш шанс, ако те назначат на трудов договор и имаш 12 месеца стаж общо през живота ти.Все се изчислява на база 24 месеца преди 45-дневния.Месеците без работа са на база МРЗ.
Виж целия пост
# 723
Стажа за майчинство е 1година като цяло. "Как се изчисляват тези 2 год.които изискват стаж за майчинство" Може би имаш предвид за размера на обезщетението? За да получиш майчинство, задължително трябва да си на трудов договор.

Правилно ли съм разбрала,че щом към момента на бременността не съм на трудов договор,значи нямам право на никакво обезщетение?
Виж целия пост
# 724
Да, нямаш право, освен на социално, което е 100 и няколко лв. (не знам точно каква беше сумата)
Виж целия пост
# 725
Да, нямаш право, освен на социално, което е 100 и няколко лв. (не знам точно каква беше сумата)

Не е ли към момента на раждането, а не на бременността? Ако сега намери къде да я водят на договор, ще може да взима майчинство.
Виж целия пост
# 726
Стажа за майчинство е 1година като цяло. "Как се изчисляват тези 2 год.които изискват стаж за майчинство" Може би имаш предвид за размера на обезщетението? За да получиш майчинство, задължително трябва да си на трудов договор.

Правилно ли съм разбрала,че щом към момента на бременността не съм на трудов договор,значи нямам право на никакво обезщетение?
За да получаваш майчинство трябва да ти се издаде 45-дневен болничен преди раждане и да имаш действаш трудов договор към този момент.
Иначе ти остава социално майчинство по 100лв за една година, ако отговаряш на критерия за доход.
Виж целия пост
# 727
Да, нямаш право, освен на социално, което е 100 и няколко лв. (не знам точно каква беше сумата)

Не е ли към момента на раждането, а не на бременността? Ако сега намери къде да я водят на договор, ще може да взима майчинство.

И аз това се чудя,ако сега ме назначат на договор дали ще стане?
Виж целия пост
# 728
Да, нямаш право, освен на социално, което е 100 и няколко лв. (не знам точно каква беше сумата)

Не е ли към момента на раждането, а не на бременността? Ако сега намери къде да я водят на договор, ще може да взима майчинство.

И аз това се чудя,ако сега ме назначат на договор дали ще стане?
         Ако те назначат сега имаш право,ще трябва да си плащаш осигуровките,ако си в болнични само здравните.
Виж целия пост
# 729
Момичета, някой има ли проблем с ПИК кода си? Извадих си го преди време и влизам без проблем в справката "Изчисляване на прогнозен размер на парично обезщетение за бременност и раждане".
Обаче за всички останали справки ми казва, че "Не е установена валидността на комбинацията ЕГН-ПИК."
Пробвала съм десетки пъти и никога не съм успявала.
Виж целия пост
# 730
Момичета, някой има ли проблем с ПИК кода си? Извадих си го преди време и влизам без проблем в справката "Изчисляване на прогнозен размер на парично обезщетение за бременност и раждане".
Обаче за всички останали справки ми казва, че "Не е установена валидността на комбинацията ЕГН-ПИК."
Пробвала съм десетки пъти и никога не съм успявала.

Трябва да можеш да влизаш във всяка справка.Опитай отново да вкарваш ЕГН и ПИК.
Виж целия пост
# 731
Здравейте!Понеже нещо много се оплетох в сметките уж за предполагаем болничен по майчинство реших да питам разбиращите тук.Реално от почти 2 години съм на едно работно мястно,като между предишното и това няма и десет дена разлика.Как мога да изичсля какъв би бил размера на болничния ако ми се наложи?Осигуровките ми през последните 18 месеца варират от 1200-1500бруто,като имаше 3-4 месеца по време на пандемията,които ми бяха по-ниски до около 1000бруто.Та ако си взимам болничен от юни месец,а живот и здраве раждането е през декември дали ще повлиаят много болничните на майчинството.И дали се падат много по-ниски от реалната заплата нето 1200 да речем.Четох и за 80 и за 90% и се обърках.Благодаря предварително на отзовалите се!
Виж целия пост
# 732
Здравейте!Понеже нещо много се оплетох в сметките уж за предполагаем болничен по майчинство реших да питам разбиращите тук.Реално от почти 2 години съм на едно работно мястно,като между предишното и това няма и десет дена разлика.Как мога да изичсля какъв би бил размера на болничния ако ми се наложи?Осигуровките ми през последните 18 месеца варират от 1200-1500бруто,като имаше 3-4 месеца по време на пандемията,които ми бяха по-ниски до около 1000бруто.Та ако си взимам болничен от юни месец,а живот и здраве раждането е през декември дали ще повлиаят много болничните на майчинството.И дали се падат много по-ниски от реалната заплата нето 1200 да речем.Четох и за 80 и за 90% и се обърках.Благодаря предварително на отзовалите се!

В първи пост има калкулатор на Кик-инфо, с ПИК от НОИ също може да се сметне прогнозно майчинство.Болничните преди 45-дневния са на Общо основание и се изчисляват на база 18 месеца назад и е 80 на 100 от средния брутен, но не повече от нетния доход.
Виж целия пост
# 733
Здравейте,може ли да се издаде 45 дневния болничен със задна дата, бях във болница  от 27.04 до 03.05 . Като 45 дневния трябваше да започне от 29.04 а преди това си бях в болничен до 28.04 включително,болницата беше извънредна ситуация . АГ който ще ми го издаде е на работа в понеделник 10.05 ,беше отпуска по празниците. Благодаря, надявам се че успях да обясня ситуацията.
Виж целия пост
# 734
Може Simple Smile

Здравейте,може ли да се издаде 45 дневния болничен със задна дата, бях във болница  от 27.04 до 03.05 . Като 45 дневния трябваше да започне от 29.04 а преди това си бях в болничен до 28.04 включително,болницата беше извънредна ситуация . АГ който ще ми го издаде е на работа в понеделник 10.05 ,беше отпуска по празниците. Благодаря, надявам се че успях да обясня ситуацията.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия