Януарски бебета - тема 3

  • 19 742
  • 740
# 120
Изобщо незнам как ще заспи самостоятелно....снощи заспа лесно, без да буйства и след час се събуди направо ми се ревеше 😭😴
После имаше две ужасни събуждания ..с рев...баща й я взима да спи върху него ей няма заспиване ....
И аз обмислям едно спане ..доста ще ми олекне работата 😃
Виж целия пост
# 121
Моите така се събуждат с рев през нощта като излиза зъб. На едната много и помага Калгел,мажа и веднага заспива. При другата обаче няма ефект, нищо не помага.
Виж целия пост
# 122
А вие как сте със зъбите? На нас от 4-5 месеца нито един нов зъб. 4 горе предни и 2 долу предни. Толкоз. Едва сега на Деси и никне 3-ти долен, пак преден зъб.
Дали да не очаквам голяма вълна от никнещи зъби скоро...? Досега нямах кой знае какви ядове със зъби, нооооо знае ли човек какво го очаква...
Виж целия пост
# 123
Моето не пие вода през нощта понякога се буди със сух памперс.
Пие вода от чашка обикновена и от спортно шише обикновенно за минерална вода.
Има 8 зъба сега никне един кътник горе.
Виж целия пост
# 124
... Имам план за плавно отбиване преди лятото ама нещо ми се вижда, че ще бъде драма. Мисля, че има още няколко мами, които кърмят. Кажете кога и как мислите да отбивате....
И аз съм от тези, все още кърмещите мами. Все се каня - уж след годинка, след тази ваксина, след грипния сезон... Засега новото последно е към май месец (1,4 г). Да няма Р в името на месеца. Grinning
Кърменето ни е сутрин и вечер (не за приспиване, по-скоро като късна втора вечеря).
И на мен ми се струва, че ще е трудно отбиването, и за двете. Но вече се храни с толкова неща, време е да си взима нужното от твърдата храна, на мама да ѝ се възстановят хормоните и запасите на калций в организма. Simple Smile
Ще трябва да сме силни и категорични.
Виж целия пост
# 125
8зъба -предни и 3 кътника вече драскат,взели да избиват ...а колко време бяха подути ....
Виж целия пост
# 126
... Имам план за плавно отбиване преди лятото ама нещо ми се вижда, че ще бъде драма. Мисля, че има още няколко мами, които кърмят. Кажете кога и как мислите да отбивате....
И аз съм от тези, все още кърмещите мами. Все се каня - уж след годинка, след тази ваксина, след грипния сезон... Засега новото последно е към май месец (1,4 г). Да няма Р в името на месеца. Grinning
Кърменето ни е сутрин и вечер (не за приспиване, по-скоро като късна втора вечеря).
И на мен ми се струва, че ще е трудно отбиването, и за двете. Но вече се храни с толкова неща, време е да си взима нужното от твърдата храна, на мама да ѝ се възстановят хормоните и запасите на калций в организма. Simple Smile
Ще трябва да сме силни и категорични.
Да, и аз реших да откложа до май 🤣. Леглото й е точно до спалнята, със свалена решетка и все едно сме на едно легло с нея. След отбиването не знам как ще се спи 🤣 При нас вечер си вечеря от кухнята, къпане и след това суче за заспиване и през нощта, ако се пробуди.
Чета за разни методи като мазане с оцет или слагане на лепенки на зърната 🤦‍♀️. Кой знае и аз до какво ще прибегна, но искам сама да се откаже, иначе се страхувам да не се почувства отблъсната. 🤷‍♀️
Виж целия пост
# 127
Момичета, сигурна съм че ще се справите с отбиването, решавате и действате, понякога притесненията са повече в нашите глави.

Моя юнак е с 12 зъба, но е в голям застои, от годинката е с толкова.
Виж целия пост
# 128
Аз снощи си позволих да дам Панадол за зъбите ....и чудо незнам дали от него спа без да се събуди,без да реве, само примрънка мама в просъница ,но никой от нас даже не стана 😃
Голям кеф да се наспиш 😇
Виж целия пост
# 129
И аз съм прибягвала до Панадол , когато е мн страшно. Не бих казала че спи непробудно, но има ефект. Има 12 зъба, леко прозират два кучешки и чакаме задните кътници.
За отбиването просто незнам как ще стане 🤷🏻♀
Виж целия пост
# 130
Леле, много зъби имате вие. Малката има само 6 зъбчета и то от доста време без да излизат нови. Тези 6 ми бяха кошмар! Представям си какво ме чака!
Виж целия пост
# 131
Едната има 7 зъба, другата 6. Кътниците и на двете са много надути, но май доста време ще ги мъчат. Втория долу изби без да го усетя, даже не видях, че е тръгнал. Аз също съм давала Паандол 1-2 пъти и имаше ефект. Сега съм поръчала прахчета Тийта, много ги хвалят. Ще ги пробвам на кътниците.
Виж целия пост
# 132
И моя юнак е с 6 зъба, от месец - два реве на всеки час, мажа с гел, Панадол съм давала, прахчета, гранули - нищо не помага. Много лиги му текат, не иска да яде.
Ако спя 3 часа без да ставам съм доволна.
Виж целия пост
# 133
Ние имаме 10 зъба - 4 предни отгоре + един кътник, 3 предни отдолу + 2 кътника. Не сме имали чак големи драми, 1-2 нощи е плакал.

Мими, аз давам панадол без да ми е гузно. Все пак гледам да е само веднъж на ден, нищо че е позволено по повече. Надявам се, че при вас всичко е ок с другите неща Simple Smile

Момичета, днес официално ми е първият ден без кърмене. Имаме 5 хранения на ден, като сега се чудя дали трябва да давам кисело мляко вместо кърма? Малкият яде за вечеря кисело мляко с бисквити, друго не иска... иначе отказва категорично всякакво адаптирано мляко, но пък киселото си го похапва...
Виж целия пост
# 134
Моите приятелки, които кърмиха около година след това преминаха към кисело мляко и други млечни продукти. Масово отказват АМ, като са кърмени година +. Според педиатърка от Майчин дом киселото мляко и други млечни са напълно достатъчни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия