Януарски бебета - тема 3

  • 19 742
  • 740
# 135
Ние също сме само с 6 зъбчета. Вече над седмица ходи много добре и тези дни мисля да направя прощъпулник.
Моят е голям лакомник - и кърма обичаше, и АМ пие, и кисело мляко яде. 😁
Виж целия пост
# 136
Момичета, чела съм че е джбре да имат млечно хранене поне до към 2 г, но дали е задължително 🤷🏻♀
Моя мъник се отбива, на мен пак ще ми вадят мъдрец и не мога да оцелея без обезболяващо. Купих му от адаптираното мляко за алергии, но той твърдо го отказва. Не яде кисело мляко или друго с което да заменя кърмата ... и незнам какво да го правя. Ако остане само на обща храна без млечни ... 🤷🏻♀
В понеделник сме пак на олерголог и ест ще питам ама разсъждавам ...
Виж целия пост
# 137
И двете ми деца не обичат мляко и кисело мляко самостоятелно.
В менюто за обяд на кухнята всеки ден десерта е с мляко, понякога давам кисело също. Правя попара с мляко палачинки с мляко ,кремчета с мляко, каши с кисело мляко и плод.Сирене яде кашкавал също та млечни има всеки ден в менюто и.
Виж целия пост
# 138
Напоследък Моника проявява интерес към приборите и поръчах един комплект мече и шише със сламка.
Вчера й дадох шишето гледа го,показах й как се прави облиза няколко пъти сламката после започна да духа/издиша в сламката 😃и после започна правилно да смуче,точно викам ще я прибирам 😃
Опитахме и приборите преди малко нарязох банан ...ама то се хлъзга нещо и хляб на хапки ловихме ги с вилица,набучваме заедно моята ръка върху нейната и после сама 🥳
Предложете какво друго може да се бучка ?




Виж целия пост
# 139
Здравейте дами.
Аз мисля, че може да се извади зъб по време на кърмене, може да се слагат упойки. Много гледах видеата на Ася Демирева,която точно това обясняваше, че е по добре да се лекува болен зъб или да се извади, но да не се "храним" с обезболяващи. И то тази информация беше за периода когато все още бебето не е захранено, а нашите вече ядат толкова много неща. Предполагам, че при вас кърменето е вечер и през нощта. Важното е да се каже на стоматолога, че кърмите.
А аз искам да попитам мамите, които сте взимали кухня или сте избрали от самото начало само вкъщи да си готвите - Кажете откъде черепите идеи, гледам в онлайн книжарници литература за детско хранене бол, ама искам нещо изпитано, а не да затрупам библиотеката 🤦‍♀️😁. От 8 месечна възраст сме на Хер бебе и Вълшебник, но вече нещо не я кефят 🤣. Живеем в провинцията и тук няма държавна детска кухня 🤦‍♀️и друга частна няма да допуснат. Затова мисля така и така ежедневно готвя за цялото семейство, ще готвя още две манджи други 🤷‍♀️
Виж целия пост
# 140
На държавна кухня са, но в това време не всеки ден успявам да я взема и давам каквото има. Ядат от нашата храна, само манджи с кайма (мусака например) не им давам. Естествено спряхме да готвим с кубчета бульони или други такива универсални подправки с много сол. Преди доста ги ползвахме.Иначе от другите подправки си слагам, но в по-малки количества. Но ние готвим общо взето 5 неща, които въртим, няма как да се постигне разнообразието от кухнята.
Виж целия пост
# 141
Nikolova, аз черпя идеи от менюто за мен и мъжа ми. Например, онзи ден готвих грах с пилешко, та отделих и за малкия (преди да сложа сол), изяде си го с голям кеф. Общо взето, гледам да му "нагаждам" нашите рецепти, но без сол, захар и черен пипер/люто. Simple Smile
Виж целия пост
# 142
Мисля скоро да я запиша на държавна трябва да намеря ден да ида да занеса документи 😃само се мотам но ме притеснявс че доста често спи в часа който раздават храната (преди обяд съня)и няма да успеем,двете се гледаме до към 3 или 5 часа няма бабичка 😃 да отскочи за час  ....замислям се за частна разнос по домове незнам вече.....
Ще ви пусна менюто на държавната в Бургас ако някой иска да види идеи ....
https://www.burgas.bg/bg/menyu-detska-kuhnya/
Виж целия пост
# 143
Мими, аз точно за това се мотах толкова с държавната кухня, не ми беше удобно да я взимам. Нашата я раздават от 11 до 12. Но ми писна да купувам пюрета или да ги мисля какво да обядват, и се нагодихме. А частните пристигат по пунктовете към 9-10 и съм виждала родители и в 13 да си я взимат, така че даже и да не е с разнос може би ще ти е по-удобно. Пробвах няколко дни една частна, често казано държавната я харесват много повече.
Виж целия пост
# 144
Да трябва да се опита да видим кое ще й хареса
Виж целия пост
# 145
Mimi благодаря за менюто, ще взаимствам рецепти със сигурност. 😊
Ей нашата вече има 5-ти зъб 😁след 5 месеца затишие 🤣. Не знам вашите деца лакоми ли са 🤣Кати е като не виждала, яде си манджата от кухнята и после се почва сирене, хляб, банан и бисквити 🤦‍♀️това са нещата, които й предлагаме, за да опазим лютите чушки и туршията 🤣
Виж целия пост
# 146
Аз все още им тегля манджте. Просто едната яде много, а другата нищо. Реших един ден да пробвам Ема колко ще изяде, дали няма да спре по някое време. Стигнах до 370 грама и аз я спрях, тя иначе още отваряше устата...Имам чувството че и половин кило може да изяде. Писна ми вече да меря всичко, ама как да спра.. Тя яде повече от мен, сега е 12,100 кг. Не наддава чак толкова много за месец, ама тя по цял ден не се спира. Само ако пусна телевизора може да се за стои някъде за 1-2 минути. Иначе давам бисквити и едни безглутенови сухари, тип кроки, след като приключат с основното хранене. Да може да постоят още малко на столчетата че да свърша нещо.
Виж целия пост
# 147
И моята постоянно ядеее сутринта ам,солети сега ръба един крайшник от хляб 😃😃😃
Виж целия пост
# 148
Тони пък нищо не иска, нищооо.
Яде само АМ, банани, авокадо и хляб.
Нито бурканчета, нито кухня, нито от нашата храна. Готвено хапва три пъти и край. Кисело мляко не иска, сирене не иска. Нищо не иска
Не знам какво да го правя вече с това ядене.
Виж целия пост
# 149
Вики,и ние сме така! Сега пека зеленчукови мъфини 😄🤦. Поне мъфини и кексчета яде!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия