Частни училища-информативно-дискусионна тема 45

  • 43 473
  • 753
# 105
Всяка концепция може да се обясни на едно дете с един лист хартия, моливи и някакви блокчета и пръчици. Дори пуловете от таблата стават. Всичко е от обясняващия, а не от материалите. Децата са достатъчно умни.
Виж целия пост
# 106
Може, но не е нужно.Ако обясняващият разполага с подходящ инструментариум, може да си улесни работата, а за детето да е освен полезно, интересно и забавно
Едва ли черно-бялата разпечатка е по-подходяща за деца в 4 група на ДГ.
Виж целия пост
# 107
Надявам се да не прозвучи като заяждане, но наистина не разбирам прехласването тук по Иззи - това училище не е ли на по-малко от две години и как за това време доказа ефективността си, реализацията на учениците си и т.н.? Разбирам, че са събрали добри преподаватели от почти всички добри частни училища, ама все пак?!?

Ако трябва да преместиш дете след 2-3 клас в друго училище, не е толкова лесно. Логичен избор е формиращо се училище с добри перспективи, вече установените такива едва ли приемат с лекота деца през учебната година.
Виж целия пост
# 108
Всъщност една черно-бяла разпечатка върши чудесна работа, защото детето не се разсейва в шаренията. Съвсем спокойно си работя и с група с черно-бяла разпечатка, а ако е нужен цвят, то трябва децата да го допълнят и ще е част от задачата. Но ако някой толкова много държи на панделката, ще я има.
Виж целия пост
# 109
Не мога да разбера коментара за "черно-белите разпечатки", нали не смяташ, че в прогресивните паралелки на Българско школо или в Прогресивното не са открили принтера?
Виж целия пост
# 110
Хората купуват книгата по корицата, това е накратко.
Виж целия пост
# 111
Хората купуват книгата по корицата, това е накратко.

Влизаш в капана да съдиш книгата по корицата, дори без да си я прочела.
Виж целия пост
# 112
Конкретно за монтесори съм прочела книгата, защото ми е част от работата. Също и джъмп. Ползвам неща и от двете, но не им придавам повече важност, отколкото са качествата. Има разлики между система и бизнес. Говоря за системата като характеристики, а ти говориш за бизнеса.
Виж целия пост
# 113
Българско школо нали тази година ще се опитат да стартират гимназията си. Там на класическо или прогресивно обучение ще залагат? Имате ли нформация как ще бъде организирано обучението и какви ще са таксите?
Виж целия пост
# 114
Първият випуск е от миналата година. IB диплома и профил математика.

P.S Не мога да намеря общата тема за образование, може ли линк?
Виж целия пост
# 115
https://www.bg-mamma.com/?topic=1299901.msg42274580#msg42274580
Виж целия пост
# 116
Значи умрем си, като се зачета и да видя няколко поста редактирани с "." или просто затрити, ами мислете преди да споделите нещо.
Данделион, не знаех, че е имало миграция от КО при нас, но там от доста време се говори, че нещата 5-7 клас не са много добре.

Онемях с 15.08 ... ама аз искам да си почивам за 2 седмици няма как да ми се случи. Взели са решението, така че поне сигурно е само за новите ученици, защото на старите ще е кофти.
За ученето с пипане и показване- аз до 4ти клас така разбирах, да не говорим, че и натам се наложи да ми носят дървен куб, за да ми обяснят, защо тези 2 линии на листа не се пресичат наистина Grinning Много добро подпомагане на учебния процес, което аз подкрепям с две ръце.

Мр. Робот- никой не се прехласва, добре са ви обяснили защо. Аз съм с дете там и съм от много доволните. Всяко училище е започнало от 1вата си година все пак.
Виж целия пост
# 117
Направо изумях. Това са зрително-пространствени представи, които узряват и не е нужно да се показват с куб. За деца на колко години става въпрос?

Повече няма да коментирам точно тези подходи. Всеки има право да си запише детето да учи по каквато система иска. Извинявам се.
Виж целия пост
# 118
Значи умрем си, като се зачета и да видя няколко поста редактирани с "." или просто затрити, ами мислете преди да споделите нещо.
Данделион, не знаех, че е имало миграция от КО при нас, но там от доста време се говори, че нещата 5-7 клас не са много добре.

Онемях с 15.08 ... ама аз искам да си почивам за 2 седмици няма как да ми се случи. Взели са решението, така че поне сигурно е само за новите ученици, защото на старите ще е кофти.
За ученето с пипане и показване- аз до 4ти клас така разбирах, да не говорим, че и натам се наложи да ми носят дървен куб, за да ми обяснят, защо тези 2 линии на листа не се пресичат наистина Grinning Много добро подпомагане на учебния процес, което аз подкрепям с две ръце.

Мр. Робот- никой не се прехласва, добре са ви обяснили защо. Аз съм с дете там и съм от много доволните. Всяко училище е започнало от 1вата си година все пак.

Да, обясниха ми чудесно - разочаровани от други училища родители избират Иззи като нещо ново, което все още не е натоварено с негативи. Нито пък с позитиви. За родители с малки деца, които не са следили с години обсъжданията тук, много коментари от последните месеци изглеждат именно като прехласване.  Разбира се, всеки преценява сам за себе си.
Виж целия пост
# 119
Първият випуск е от миналата година. IB диплома и профил математика.

P.S Не мога да намеря общата тема за образование, може ли линк?
Успяха ли да съберат клас миналата година? Мои приятели с деца в училището твърдят, че не са могли да стартират миналата година поради липса на достатъчно кандидати. Техните деца са малки, де, та е възможно информацията им да не е напълно достоверна
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия