ОСМИ клас 2020/2021 - Осмокласникът отново в клас - тестове, контролни всеки час!

  • 30 629
  • 746
# 210
А при нас вчера по модул - два часа - били в класната стая и гледали някакви състезания, водна топка май. А си виках, добре, че е хубаво времето, ще може навън да поиграят.
По време на часовете били предимно отворени прозорците. Моята вчера умряла от студ. Като не се сеща якето да си облече...
Виж целия пост
# 211
Не мога да схвана като свърши проучването и напр. 51% са ЗА тестването, другите против - всички ли ще се тестват и съответно ако е обратното никой няма да се тества или пък ще се тестват само съгласните?!
Виж целия пост
# 212
Не мога да схвана като свърши проучването и напр. 51% са ЗА тестването, другите против - всички ли ще се тестват и съответно ако е обратното никой няма да се тества или пък ще се тестват само съгласните?!
Само съгласните. Няма как да бъдат принудени останалите.
Виж целия пост
# 213
За да избегна цапотене с приятелки, аз бих гримирала дъщеря си ( ако имах такава). Да съм сигурна, че не ходи като клоун.
                Няма как да си сигурна! Yum Аз по цял ден пиля и обяснявам кое ми харесва и кое -не!Да не си мислиш,че някой изобщо ме чува или обръща някакво внимание.Подарила съм им всичко - палитри,сенки - всякакви видове,спирали и очни линии във всички възможни цветове,парфюми съчетани с душ гелове и дезодоранти и какво ли  не още .На младежа,който прави опити да се бръсне съм подарила специална серия с всичко необходимо + парфюми и дезодоранти и т.н.Всеки път ,когато ги видя мърморя и за грим и за дрехи,но....резултат "добре" и си правят каквото искат.Явно не е минало още стадното чувство и желанието да не се отличават,а аз искам точно обратното.Да,ама не става.

Днес е първият тест по математика. Почти целия следобед решаваха задачи по Дискорд. Даже се чуха възгласи: Просветна ми!
Оказа се, че масово не знаят как се рационализира знаменател и си мислеха, че трябва да подвеждат под общ знаменател.
Дори и ПО да е, за да правят тестове, децата бяха доста въодушевени и учеха, за да се представят добре.
                ЩО ли у нас не видях подобен ентусиазъм?! Нещо математиката не е нейната страст и няма как да стане.Като си спомня какво забавление беше за мен направо яд ме хваща,че нито един не я обича и не се интересува.Вече се примирих.Да са живи и здрави всеки ще намери нещо,което да обича и не е задължително да е това,което ние искаме.
Виж целия пост
# 214
С. слага само очна линия.Днес я питам защо е без,тя- имали физическо,каквото и да значи това. Първите пъти си докарваше линията до ушите,но вече се справя добре.   
Знаете ли дали има безцветни спирали за очи?Бих купила и за двете ни.
В клас не стоят на отворени прозорци.Орваряли ги когато сами преценят. Но са с маски  и им мерят Т на влизане.
Виж целия пост
# 215
Доня, а нашите пък вчера са играли физическо на двора........в дъжда и цял ден си е сушил суичъра на парното. Не се оплакваше, де.
Виж целия пост
# 216
Blanc,
Има! Те се водят по-скоро подхранващи серуми за мигли, но са с четка на спирала и придават някаква форма.
Не съм ги ползвала и не мога да кажа колко са читави.
Виж целия пост
# 217
Има, едно време носех такива. После минах на тъмно кафяв молив за очи и кафява спирала. Повече ни харесва от острата линия на очната линия. Аз забелязах в града, ако съм без някакъв матиращ мус ( ме слагам фон дьо тен), веднага ми излизат черни точки . Сега слагам един бюджетен и кожата ми стои гладка и суха и не лъщи, а пудра също не слагам. Общо взето всеки ден се гримираме с 5 продукта максимум.
Виж целия пост
# 218
Наборът има 5 на проекта по немски. Малко съм разочарована, но причините да не е шестица сигурно са поне няколко. Играта е била отборна - съставяне на меню за ресторант. Едва ли го е научил наистина за отличен, но пък го направи само той, негов си е. Другите две деца само е трябвало да го научат и нямам представа как са се справили. Не искаше да разчита на тях и за това се грабна самичък да мисли, пише, оформя като меню на картон ... Труд си беше, но явно недостатъчен.
Виж целия пост
# 219
За пореден път се убеждавам, че проблемът с функционалната грамотност тръгва от възрастните. Анкетата за тестването в училището на малкия е пусната от учителката по ИТ до всички групи родители в цялото училище, съответно отговорите са видими за всички. Имаше няколко родители, които заявяваха, че не са съгласни да ВАКСИНИРАТ децата им. Какво ги питат, какво отговарят. Съвсем друг въпрос е защо учител, който преподава ИТ не пусна анкета в google forms...
Виж целия пост
# 220
Ти пък, онзи ден с триста зора си поръчах лате в Спагети кампъни. Питам има ли голямо или малко, тя ми отговаря, че латето е с мляко. Пак питам, пак това ми отговаря. Накрая се отказах. Вместо профитерол се опита да ми маркира каноли.
Виж целия пост
# 221
Привет!
Някой знае ли дали имат драстични разлики между изданията на сборниците по матаметика на Коста Коларов.
Имам ги от преди 30г и дали си струва да купувам новите издания?
Промени в програмите със сигурност има, но дали има отпаднал/добавен материал?
Виж целия пост
# 222
Аз какво интервю проведох вчера... Дамата абсолютно не знаеше къде се намира и за какво кандидатства. Аз я питам едно, тя ми говори за сина си, за мъжа си. Пита ме няма ли да й задам въпроси за семейството...
Виж целия пост
# 223
Аз какво интервю проведох вчера... Дамата абсолютно не знаеше къде се намира и за какво кандидатства. Аз я питам едно, тя ми говори за сина си, за мъжа си. Пита ме няма ли да й задам въпроси за семейството...

Което ме връща към споделен пост за проведено интервю, на което кандидатът /който очевидно вече е бръснел мустак и брада/, дошъл с майка си и почти не обелил дума.
Виж целия пост
# 224
Разместени са само раздели в различните преиздавания, към 20 на брой. И аз ги имах, купих новите, щото господинът даваше домашно със стр/зад от тях, и пак не оцелихме същото издание. Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия