"Марашлъ" - Бурак Дениз и Алина Боз - #1

  • 36 353
  • 735
# 255
Има един интересен момент във фрагмана.
Едва ли е умишлено направен, но може и да е.

Когато Саваш удря Неджати, Махур извиква "Батко".
Ние си знаем, че баткото е Неджати, но така е направено, че може да е адресирано и към Саваш.
Не знам защо не мога да се отърва от усещането, че Махур е също дъщеря на Йомер.
Макар че не е логично.
Но Йомер е единствената любов на Седеф.
Защо тя оставя ключодържателя, ценен спомен от любимия мъж, точно на Махур?
Защо Махур е кръстена на любимото стихотворение на майка й и Йомер?
Защо на нея Седеф каза да се пази, а  не на Неджати, ако той е детето от единствения мъж, в когото е била влюбена?

Майката има особена слабост към Махур.
Но Азиз също, затова се обърквам.
Виж целия пост
# 256
Варна, още по- объркващо е, че във видеото Седеф непрекъснато говори на Махур за Азиз, като неин баща. Той е лош човек, убиец, пази се от него...
Ако не е негово дете, защо не и го сподели?
Дали ще научи, че баща и е убиец или, че изобщо не и е баща е еднакво гадно според мен...

Аз, все още не вярвам, че Саваш е син на Йомер Grinning Твърде лесно беше за разгадаване Grinning
Виж целия пост
# 257
Джули, може Саваш да не е роден син, а само да е отгледан от Йомер, но със сигурност са свързани.
Виж целия пост
# 258
Да, наистина в записа говореше за Азиз като за баща на Махур.
Нямаше намек, че нещата може да стоят различно.

Но може да е оставила някакви подсказки или записи и на Неджати.
Ние не знаем това.
Довечера ще видим с каква информация разполага той и откъде я има.
Дали е стигнал до нея чрез лични наблюдения или Седеф е посветила и него в някои тайни.
Виж целия пост
# 259
ФРАГМАН 2
ПРЕВОД



Мараш: Знаеш ли, погледнат отгоре градът изглежда красив.

Махур: Много добре знам какво ще направиш.
Мараш: Какво ще направя?
Махур: Ще отидеш при Саваш.
Мараш: Да не ходя ли?
Махур: Ще му потърсиш сметка.
Мараш: Да не го ли правя?
Махур:  Може би ще го убиеш.
Махар: А не трябва ли?

Саваш: Предполагам, че вече знаете кой съм.
Махур: Батко!
Саваш: Да, аз съм синът на Йомер Токгьоз.


....................

Щом предполага, че знаят, може би първо Махур и Мараш разбират, след като тръгват по следите на информацията за Йомер, която им дава Неджати.

Благодаря за превода, Варна!
И с подредени субтитри:
https://youtu.be/hbW24BRZuWk
Виж целия пост
# 260
На мен все ми бръмчи муха в главата ,но този път са две :
1. Неджати  е неволен убиец на Йомер и баща му да го е прикрил  / по принуда със съучастник шофьора /
2.  Тази "изповед " на майката да е под натиск ?
Виж целия пост
# 261
На мен все ми бръмчи муха в главата ,но този път са две :
1. Неджати  е неволен убиец на Йомер и баща му да го е прикрил  / по принуда със съучастник шофьора /
2.  Тази "изповед" на майката да е под натиск ?
Хм, интересни предположения. Интересно е какво крие Неджати.

Благодаря за фрага, момичета.
Виж целия пост
# 262
На мен все ми бръмчи муха в главата ,но този път са две :
1. Неджати  е неволен убиец на Йомер и баща му да го е прикрил  / по принуда със съучастник шофьора /
2.  Тази "изповед " на майката да е под натиск ?
София, интересни въпроси задаваш.
Каква е причината Неджати да убие Йомер и Азиз да го прикрива ? Не ми се вярва Азиз да прикрива Неджати, но знае ли човек. Станало е преди доста време - Азиз е млад, а Неджати би трябвало да е юноша и след това да се е "пропил".
Азиз има огромна причина за да го убие. Един път заради връзката му със Седеф и също за да се освободи от него като съдружник във фирмата. Но дали е така? Аз смятам, че Йомер е жив и напътства действията на Саваш. Голямата му цел е да си върне фирмата и да последва отмъщение.
А изричането на Батко /Аби/ мисля, че е неволно от страна на Махур. Турците се обръщат така към всеки по- голям от тях.
Ваня, благодаря за преводите!
Хубав ден и до скоро.Flowers Four Leaf CloverFlowers HibiscusFlowers Four Leaf Clover
Виж целия пост
# 263
Флашбек сцените показват, че когато е станало убийството Йомер и Азиз са били млади.
Това означава, че Неджати е бил още дете.
Едва ли той е убиецът, макар че би било интересна врътка.

За записите на Седеф.
Азиз се страхува от тези записи.
Реакцията му не беше: "Какви глупости говори тази жена?"
Той не иска казаното от нея да излезе наяве.
Значи има някаква истина, може да не е пълната, защото това са неща, на които Седеф е била свидетел или за които предполага.
Но това ли е всичко?

Обаче и за Азиз съм объркана.
От една страна много категорично ни показват, че той е свързан с убийството, от друга, когато твърди, че няма нищо общо и че не е способен да убие човек, ми изглежда напълно искрен.
Виж целия пост
# 264
Цитат
Обаче и за Азиз съм объркана.
От една страна много категорично ни показват, че той е свързан с убийството, от друга, когато твърди, че няма нищо общо и че не е способен да убие човек, ми изглежда напълно искрен.
Да, трепереше когато щеше да убива Марашлъ, но прие нерегистрирания пистолет от него, без да се колебае.
Интересно какво ли е казал Неджати на Саваш, че е отнесъл такъв юмрук.   Rolling Eyes
Виж целия пост
# 265
Момичета, както винаги ще моля да пишете довечера , ако гледате онлайн.
Ще почерпя после. Simple Smile

Нещо Саваш послъгва май, може да е игра това, че е син на Йомер.
Прекалено е просто, че то ние откога сме се сетили. Simple Smile
Тцъ, искам нещо по-засукано аз.
Виж целия пост
# 266
А дадоха ли стрелбата в Йомер /нямам такъв спомен/,дали Азиз стреля?Може ли да е  шофьора?
Виж целия пост
# 267
Аз понеже помня гьол, пък то било трап, дето заровиха Омер, не съм много за вярване, но да си кажа, че не помня да са давали самото убийство на Омер, а само като труп, лежащ на земята. Grinning Страхът на Садък е голям, възможно е той да е физическият извършител. Аз засега натам клоня. Неджати вероятно е бил свидетел на убийството и може би на изричната заповед на Азиз.

Но и аз си мисля, че Омер е изровен по-късно от някого. Защо не Неджати!
Виж целия пост
# 268
И Азиз беше там с пушка и викаше на Садък да свършва по-бързо, а самият Садък трепереше.
Аз не вярвам жената на Азиз преди смъртта си да лъже. А явно е имала доверие само на дъщеря си.
Виж целия пост
# 269
Започнаха рекламите преди новата серия.

Ще превеждам основно ключовите моменти.

МАРАШЛЪ
ЕПИЗОД 7

Разговор със службите, това е момент от серията, който ще видим по-нататък.

Кое е слабото ти място, Марашлъ?
Ако имаш слаби места, не можеш да вършиш тази работа.
Коя?
Да бъдеш войник.
Но всички сме хора.
Така е. Можеш да обичаш, да тъгуваш, да плачеш, но не бива да го показваш.
Това са чувства, които ще ти напомнят, че си човек,  само когато се погледнеш в огледалото.

Прехвърлили са в новата серия финала на старата.
Маскираните пристигат на тържеството.

Зелиш припадна при вида на Саваш.
Саваш изчезна.
Водят Зелиш в болницата.

Илхан го изхвърлиха от заседанието на фирмата.
Озан вече се разпорежда като директор, всичко вече било в ръцете на Саваш.
Илхан е бесен, че Озан го е предал.
"Всичко съсипах, татко.
Боже, помогни ми. Какво ще кажа на татко. Как ще обясня всичко на семейството си".


Махур обяснява на лекаря какво е състоянието на Зел и травмата от миналото.
Установяват, че неразположението й е на психическа основа.

Азиз се опитва да разбере какво става във фирмата, защо е имало скандал.
Илхан не му казва истината.
И двамата с Озан се преструват, че нищо не се е случило.
Азиз: Горедея се с вас. Такова приятелство трудно се среща. Забиват си нож в гърба.

Махур се чувства виновна, че е завела Зел на тържеството.
Мар я успокоява, нямала вина.
Зел е добре, преживяла е шок, ще остане вечерта в болницата.

Мар, Мах са при Зелиш.
Мараш е разстроен, че Зел не реагира на думите му.

Мараш- попадал съм в засади, другарите ми са умирали в ръцете ми, бил съм на кразчка от смъртта, но не съм страдал толкова.

Мах не иска да оставя Мар сам
Мар- и преди се е сл;учвало
Мах- аз те вижда така за пръв път, освен това знам какво ще направиш
         Може би ще убиеш Саваш
Мар- да не го ли правяю
Мах- недей, не убивай никого, в затвора ли ще гниеш
Мар- по-добре тук ли да гния
Мах- а какво ще стане със Зел, без баща ли ще живее
Мар- върви си, душата ми гори
Мах- нека гори, но не тръгвай по пътя на отмъщението


Илхан и Озан при Саваш

Да отворим нова страница
Извърши подлост. Ти се опита да убиеш сестра ми, за какво ново начало говориш
Това са различни неща. Бизнесът си е бизнес.

Илхан не се примирява с новото положение във фирмата.
Моли Саваш да се върнат нещата както са били.
Озан е на страната на Саваш.
Няма връщане назад.
Саваш заплашва Илхан със смърт

Това ще е новото начало за теб, ако откажеш да бъдем съдружници.
И смъртта е ново начало, нали?

Махур моли Мараш да не тръгва по следите на Саваш.
Сцената от фрагмана

Може би животът ти е важен за мен.

Мараш не може да си прости, че Зелиш отвръща поглед от него и е решен да отмъсти на Саваш.


Хванали са помощника на Саваш.
Принзава всичко. Саваш го е изпратил на тържеството.

Невзат: Дали Саваш не е организирал и първото нападение?
Мараш: Ако е така, мислиш ли, че няма да го хвърля  в огъня.
Невзат: Нямам никакво съмнение.

Садък пита какво е казала Седеф в записа.
Азиз казва да не се страхува, Махур нищо не знае.

Азиз: В една лодка сме с теб. Да не си казал на никого.

Бехие (прислужничката) искат да я женят, тя не приема.
Споделя това с Неджати.

Защо не искаш?
Сърцето ми принадлежи на друг.   хахахах и тук ще има ашк
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия