С ОКТОМВРИЙЧЕ за ръка преоткриваме света! Тема 10

  • 23 354
  • 743
# 540
Ние го водихме на плуване. Много му хареса и пак съм запазила час.
Виж целия пост
# 541
Здравейте, момичета! Бях се затъжила вече!

Ние често ходим на басейн (не на уроци, че са заети до лятото) и Виктор много много много се кефи.
Тук уроците почват от 4 месечна възраст, но покрай короната все затваряха, а сега всичко е препълнено и няма места...

Иначе постоянно киснем навън, Виктор най-много обожава тротинетката, всеки път като излизаме веднага тръгва към гаража да я търси.

В момента последните 4 задни зъба му излизат, наведнъж. Имаше температура 1 ден, и това е.

Аз планирах второ бебе, но стана така, че намерих прекрасна нова работа, която ще почвам февруари, така че ще отложим може би до лятото опити за второ.

В офиса има и ясла за децата на  служителите и Виктор го записах там. Поне това ми е успокояващо, че ще ми е на ръка разстояние.

Виктор говори доста, основно на бебешки и вкарва думи от всички 4 езика, с които е заобиколен. Иска ми се повече да наблегна на българския, но в българското училище допускат децата чак от 5-годишни Cry
Виж целия пост
# 542
Здравейте и от нас,

Какви забавни истории има около вас! Ние сме в застой, прекарваме си времето вкъщи и по разходки. Не срещаме почти никого. Добре, че си имаме кака вкъщи и добре, че нейните играчки нямат край, та е като детски център у нас. Освен огромната къща за кукли, която имаме от една Коледа на каката, сега ни донесе Дядото и кухнята на Лидл. Към нея имаме отделно и тостери, чинии, тенджери, чаши...но готвенето е интересно ако го правим заедно. Всяко нещо, ако е правено заедно - е интересно. Но сама да си играе , а аз да ям пуканки вечер и да гледам филм,  някакъв блян. Затова си лягам в 2 през нощта да смогна да ти обърна внимание. После едва се замъквам(а някои дни изобщо) до офиса ,където ходя няколко часа. Там ходя , за да си почивам от детето и ежедневието, защото основната ми работа е онлайн, много е приятна, сега е малко натоварено, но принципно съм ...пловдивската дума  "айляк" 😅
В тази връзка откакто сме си в Бг - не съм си оправила осигуровки и здравни. Още се чудя за фрийленсъри какво точно да подам и да питам. На колко да се осигуря и т.н. Ако има други с такава професия свободна - пишете ми, дайте акъл🤗

Изпаднала съм във фаза на мощно разчистване. Подарявам играчки дрехи и т.н въпреки, че детето има интерес. Обаче има толкова много наследствени от каката , запазвам там Легото и дървениите и всичко пластмасово (което е най-интересното и се тръшка за него) - се опитвам да разкарам. И да живеем минималистичен живот, но като я кажа на близките ми тая дума и като ме знаят с какво сме зарити , ми се смеят.
Нося торби да рециклирам в HM, подарявам, продам и след всяка малка изчистена торба от нас - си отдъхвам. А детето е ужасено какво ли още ще махна ха ха
Виж целия пост
# 543
И в нас детето само не иска да играе все ме дърпа да съм с него ..много обича да танцува и все съм в танца и аз ама пуста умора че и домашни задължения имам ..така се получава и при мен че на работа почивам от него при все че ми е много динамична работата и грам не може да става дума за почивка но отдъхвам и се социализирам нещо което много ми липсваше накрая на майчинството ...
Виж целия пост
# 544
Толкова сте готини и забавни!

Ние имаме само 1 проблем! Не казва изречения. Думички да, но цели словосъчетания или прости изречения - не, дори да са съставени само от най-простите думи, които чудесно си ги казва. Има ли друг такъв инат? 🤣
Дори като говори по тел. и накрая казва "Чао, чао!", аз му казвам: Ама кажи "Чао, чао, бабо!", ама не, та не! Словосъчетания не казва за нищо на света. Какво е това нашето чудо...
Виж целия пост
# 545
Новичка, ще започне, Дарио от няколко дни прави такива елементари връзки.
Той ходи една седмица на градина и от днес отново има сопол. :/
И аз ходя на работа за 2-3 часа, почти нищо не успявам да свърша или ми отнема дни за елементарни неща, обаче засега е такова.
Много добре се чувствам да ходя на работа и да правя нещо ново. 2 години майчинство ми дойдоха в повече, направо не искам и да си помисля за второ и отново 2 год в нас.
Сигурно когато стане на 4-5 ще ми дойде вдъхновението, дано дотогава имам възможност да забременя все още.
Сега не искам нито да съм бременна, нито да раждам, нито да имам бебе.
Виж целия пост
# 546
Изречения да прави абсурд ..повтаря думи каквото кажа понякога и на бебешки си говори но разбира абсолютно всичко и изпълнява когато го помолиш нещо ..и ние покрай новогодишната почивка със сопол беше та малко ги съчетахме работите ..трудно адаптирам работа със другите ми ангажименти дете,дом,домакинство ..адски се уморявам при все че все още не спи като хората снощи ставах 8 пъти незнам зъби ли го мъчат но работния ми ден изкарах неадекватно едно време по цели нощи на дискотека бях и от там на работа 😁😅
Виж целия пост
# 547
Ей, момичета, благодаря ви!
А кои са любимите яденета на вашите деца? Аз позациклих и вървим мусака, пълнени чушки, супа топчета, пил. супа, тел. варено и кюфтета. Stuck Out Tongue Winking Eye
Виж целия пост
# 548
Моята дъщеря най-много обича пица(аз я правя) и макарони във всякакъв вид. Харесва също пилешко с грах, ориз със спанак. Не обича риба и единствения вариант е да я пасирам с нещо друго ,за да я заблудя да хапне.
Виж целия пост
# 549
Тестяно много обича хапва и доста риба нооо не няма спирка хапва две лъжички и бяга след малко още две и бяга ...в яслата си изяждал всички факт че тежи повече макарони не харесва...
Виж целия пост
# 550
Дарио все още яде кухня и започва все повече да и се мръщи, защото ние ядем предимно скара или от готвено от някое заведение и той пробва и започва да не иска кухнята. Но докато я яде ще я взимам.
Иначе още от сега се вижда, че обича месо, всякакво.

Аз пък имам драма със следобедният сън. Тяърдно отказва да спи. От 10 дни има само 2 в които спи.
Има ли и други които не искат да спят следобяд?
Виж целия пост
# 551
Рано ли става Дарио?В яслата ляга в 12.30 и ги будят в 15.15 ..в къщи спи 1.30 заспива в 22 ч става в 7 ..незнам как издържа с толкова малко сън но кипи от енергия ...
Виж целия пост
# 552
Става между 8 и 9.
Мнгооо е енергия има. Тотална откачалка е и Дарио хахаха.
Не спирааа и много мрънка за всички.
В яслата все още не е оставал да спи, взимам го на обяд. Нямам идея там какво ще го правят, но може ако види от другите да започне да спи.
Виж целия пост
# 553
Два дни през които почиваме постоянно ме кара да танцуваме аз направо не издържам но той само като ме види че сядам и повтаря стани стани ..ауууу
Виж целия пост
# 554
Днес готвя мусака и крем супа от леща със сладки картофи. В сряда ще правя риба печена с чипс от земна ябълка. После сме на супа топчета и паста някаква. Мин седмица запечен боб със сушени чушки и сушени домати, кюфтета по чирпански, месо със зеле, ризото с пиле, зелеви сарми. Моят кухня не яде. Готвя общо за всички и така и ние се храним по-осъзнато. Менюто се изготвя в нач на седмицата.

За обедния сън и при нас има проблем, ако стане след 7:30, най-късно 8. Успим ли се, се започва едно ходене по мъките…
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия