С ОКТОМВРИЙЧЕ за ръка преоткриваме света! Тема 10

  • 23 353
  • 743
# 555
Вмр кога успяваш да ги сготвиш тези манджи ?
Виж целия пост
# 556
Тайната ми е мултикукър под налягане + еърфрайър + кухненски робот. Мусака - 30мин от старта. Крем супа леща - 10мин. Риба - 10мин. Супа топчета - малко занимавка, че тр да се оформят топчета 😀 боб мин седмица направох за 7мин под налягане и после за още 10 го запекох. Пастата - слагаш всички съставки в кукъра сурови, затваряш и забравяш. То самл се готви, а вкусът си е супер. Обикн готвя вечер след като мъжа ми се прибере от работа - 18, 18:30. Гледам да сготвя 2 манджи по 6 порции всяка и така не готвя всеки ден. Понякога и сутрин се сещам, че няма нищо за ядене. Тогава мятам нещо лесно, слагам да се готви и излизам.

Детето е с алергии и не може да яде от софийските кухни. Като откриха алергиите и осъзнах колко часове тр да прекарвам в кухнята, за да има готвено за всички, си обновихме уредите, започнахме и ние да се храним по диетата и сега наистина ми е доста лесно. Та, силно препоръчвам мултикукър с опция готвене под налягане + еърфрайър 😁
Виж целия пост
# 557
Както казах, Виктор говори доста и прави кратки изречения, с 2-3 думи от различни езици. "Trein kom тук" ( влакът идва)
 "Дай ми melk, please" (като иска мляко).
И подобни. Вкарва и доста бебешки език.

За яденето яде каквото и ние ядем. Вчера и днеска имаме азиатски нудъли и зеленчукова супа. Утре кюфтета и картофи на фурна.
Не мога да кажа, че яде много, но яде достатъчно.

Бмр, от къде намираш рецепти? Аз имам pressure cooker, ама честно, не знам какво да го правя.
Виж целия пост
# 558
Диди, в началото от разни фейсбук групи за рецепти. Също има доста рецепти за Instant Pot в интернет. Моят е друга марка, но е сходен и пак става. С времето така му свикнах, че буквално всичко се готви вътре.

За говоренето от около месец-два започна да говори доста. Водим кратки диалози и започва да философства, та ни е забавно. 😅
Виж целия пост
# 559
От два дни няма и помен от добре изговорените думи всичко обръща на неразбираем бебешки език аз лично съм много учудена а повтаряше всяка наша дума..от скоро се замислям за мултикукър времето ми става все по ограничено вчера от яслата се прибрахме в 18.40 кога да готвя кога да го видя детето че и бащата пък за себе си да не говорим ...
Виж целия пост
# 560
И нашият напоследък е малко зле с обедния сън. Будя го към 7.30-8, ляга към 21ч., но почти всеки обяд като легне си пее по 1 час. Случва се и в 14.30 да заспи. Като цяло му стига и 1 час да спи, но ако пропусне става лудница.
Вашите кога стават и лягат? Кога ги слагате на обяд?
Виж целия пост
# 561
Моята дъщеря наобяд ляга към 1,може и малко по-късно и заспива сравнително лесно за час два. После ляга към 21ч ,обаче заспиването вечер е много трудно. Скача, пее, говори и не иска да заспива и така поне един час,явно не се изморява достатъчно. Спи до 7 -7:30 сутринта. Пробвала съм и да махна следобедната дрямка ,сякаш малко по-лесно става вечер заспиването,но пък се будеше през нощта ,та май все още има нужда от дневния сън ,не знам и аз. На ясла е от 9 до 12 само.
Виж целия пост
# 562
Хора какво ми се случи снощи. Голям смях!
Детето е болно в момента и не яде много, освен че се и лигави адски.
Та водим борба на масата за ядене и той не сприа да се върти и да слиза и да се качва от стола. Аз вече ядосана казвам с тон:
- Спри да се върши! Спри да се лигавиш! Сядай да ядеш вече, Защото се ядосвам!
Той- само спокойно мама!
.....
С баща му "изпопадахме" от смях, той също започна да се смее.
Аз това му го повтарям сутрин за детска когато се Сърди или когато сме на лекар и му казвам: само спокойно, всичко е наред!
И това дребното, едва говори и вече ми казва Споко. Аххахах

Момичета машини сте с това готвене, казвам ви! Аз не готвя и направо не знам как бих се справяла ако правех и това.
Виж целия пост
# 563
Спането е ад едно че 1.30 се приспиваме скачане ,пеене ,има стикери на стената трябва да ги целуне и да им каже лека нощ ,а и през ноща се буди от 4 до 8 пъти  в отделна стая е от лятото а аз по сред нощ трябва да прелитам от спалнята до детската и да изкарам работния ден нормално ...
Виж целия пост
# 564
Благодаря, Бмр, за съветите.

Спането и при нас още не е в рамките на нормалното. Става рано - между 5ч и 6ч, спи на обяд от 11ч до 12ч, +- половин час, и после ляга между 18ч и 19ч вечерта. Какво ли не съм пробвала   за това рано ставане, нищо не го променя. Даже и в 23ч да си легне пак ще грейне в 5.. .

Точно това ме притеснява най-много - комбинацията с работа. Затова Виктор не спи отделно все още. Събрали сме в спалнята две легла - 3 метра обща ширина - и спим всички заедно.
Виж целия пост
# 565
Поредна нощ с 5/6 ставания ..някои от ставанията ми са единствено да ме види и да го завия имаше съвет от консултант по детски сън да се сложи обща снимка до леглото незнам дали би свършило работа
Виж целия пост
# 566
Likeawind как издържаш.
И моя приятелка преди месец отдели нейното с собствена стая, то е на 2.8 и всяка вечер става по някопко пъти. Вика я за вода, после да легне при него, да го завие и тн....
На мен не ми се обикалят стаите нощем, ще спим заедно.
Виж целия пост
# 567
Трудно ,умората е зверска при все че пия кафета и зелен чай през целия работен ден ..да едното ми ставане е свързано с това той да ми каже да легна до него ..снощи се чудех когаа ще започне да спи нормално че и да заспиваше по рано поне ми той в 22 като по часовник всяка вечер ...
Виж целия пост
# 568
Може ли да споделиш какво точно ограничаваш от менюто на малчо? И как констатирахте алергиите?

Ние правим от месец детската стая и малката от около седмица вече играе и спи в нея. Но бялата се е "изринала" с петна от АД и само д мазане на Авен да дерматит не минава. Също ако може да ми препоръчаш някакъв читав дерматолог/ алерголог.

Диди, в началото от разни фейсбук групи за рецепти. Също има доста рецепти за Instant Pot в интернет. Моят е друга марка, но е сходен и пак става. С времето така му свикнах, че буквално всичко се готви вътре.

За говоренето от около месец-два започна да говори доста. Водим кратки диалози и започва да философства, та ни е забавно. 😅
Виж целия пост
# 569
Дарио също имаше петна на АП, но бяха мн суха кожа.
Тогава го водих при доктор Шеф и една докторка има в клиниката на България, което мисля че е добра. Това са кожни лекари.
А за алерголог съм го водила при тази Д-р Мариана Мандажиева.
Препоръча ми в едната кожна. Има доста добри мнение за нея. На мен трябваше да установи дали е алергия на детето или екзема и се справи напълно с диагностицирането.
На него предписаха на биодерма атодерм балсам за АП и да го къпя с Ларош посе пак имат за АП и с това мина.
Вече ако това се дължи на алергия нямам идея дали ще ти помогне.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия