Сватба, булките на 2020, 2021 г., тема 7

  • 51 324
  • 740
# 360
Определено ще е полезно, да.
Благодаря Simple Smile
Виж целия пост
# 361
Здравейте момичета, Simple Smile
С най-голямо удоволствие и аз се записвам за темата, наскоро ме изненадаха приятно. Simple Smile
Нямаме дата още, но ще се постараем да направим сватбата през есента (освен ако нещо покрай Ковид не ни изненада). Събирам идеи и препоръки за хотели в Арбанаси. От вече доста години не съм ходила там, така че нямам идея кои хотели са хубави, и кои не. При всички положения ще направим няколко пътувания, за да проучим, но ако можем малко да стесним кръга, ще е добре.
Сватбата няма да е много голяма, със сигурност под 100 човека, предполагам някъде около 70.
Благодаря предварително!



Здравей, предполагам, че и ти си от Търново или региона. Ние сме с тържество през август и ще празнуваме в ресторант "Елеганс" в Арбанаси, бих ти го препоръчала с две ръце, но щом казваш, че ще сте около 70 човека не посмявам да ти дам препоръка за там, защото капацитета е около 38 човека грубо. Може да държим връзка ако решиш, аз засега съм стигнала с организацията само до избрана дата, избран ресторант, списък с хора, магазин за халките, сватбени чаши и горе-долу имам някакъв ориентир и за тортата и роклята откъде да взема. Успех с организацията. Simple Smile
Виж целия пост
# 362
На нашите младоженци най-ниската оферта за огнени букви + светлинно шоу (най-изчистеното за 2-3мин само) беше 500/600лв.

За Гъмзата не съм се интересувала, защото младоженците не слушат такава музика, но за по-безизвестни изпълнители съм чувала 2000-3000лв, така че 5К изобщо няма да ме учуди.
Виж целия пост
# 363
На нашите младоженци най-ниската оферта за огнени букви + светлинно шоу (най-изчистеното за 2-3мин само) беше 500/600лв.

За Гъмзата не съм се интересувала, защото младоженците не слушат такава музика, но за по-безизвестни изпълнители съм чувала 2000-3000лв, така че 5К изобщо няма да ме учуди.

За Гъмзата не смея, ама пуснах запитване до Берковската музика, пък ще видим...
Виж целия пост
# 364
То зависи и колко хора искате, на Гъмзата, ако са 6-7 изпълнителя, сигурно и някое техническо лице, 5000 лв е нормално като се раздели на човек. Берковската май са доста хора, но ако можете да договорите 5 човека примерно, цената би трябвало да е по-ниска, обикновено май съм ги виждала по 10-тина, което ще вдигне цената.

Според мен биха вдигнали доста настроението Берковската, Гъмзата съм го чувала да го избива на чалга, което едва ли би се харесало на всички гости. Всмисъл, че много хора стават да танцуват на чалга, ако са пийнали, но не биха я оценили колко пари сте дали. Поне в моето обкръжение.

За наема на столове и тн, не е проблем, ако от заведението са мили, предложат и помощ, на много места се наема, примерно в градините около София дори и шатри. Ние също наемахме всичко, маси, покривки, прибори, нямаше проблем. Обаче, за да има смисъл това човек да го прави кувертът трябва да е по-нисък, иначе излиза много солено и не си заслужава.
Виж целия пост
# 365
Скрит текст:
На нашите младоженци най-ниската оферта за огнени букви + светлинно шоу (най-изчистеното за 2-3мин само) беше 500/600лв.

За Гъмзата не съм се интересувала, защото младоженците не слушат такава музика, но за по-безизвестни изпълнители съм чувала 2000-3000лв, така че 5К изобщо няма да ме учуди.

За Гъмзата не смея, ама пуснах запитване до Берковската музика, пък ще видим...
[/quote]
Защо не смееш? Ако толкова много ти се иска, да ти дадат оферта. Дали ще приемеш, е друг въпрос. Ако не те устройва, търсиш други варианти. От опит глава не боли.
Виж целия пост
# 366
Момичета, сега стигнах до компютъра и минавам да ви кажа, че сватбата ни в неделя мина по най-невероятния начин, който дори не си бях представяла. Всичките ми притеснения се оказаха напълно безпочвени, нямаше никакви гафове или поне не сме разбрали за такива. Емоцията е невероятна. Да стоиш до любимия човек, да виждаш щастието в очите на близки и приятели, неописуемо беше просто. Денят вървеше изключително леко, всички професионалисти по веригата се постараха и за настроението ни, движехме се по график, не е имало нерви и бързане в нито един етап. Надявам се до 1-2 седмици да получим селекция снимки, които нямам търпение да ви покажа. Тогава ще направя и един по-дълъг пост, в който подробно да ви разкажа за зала, фото, диджей... Пожелавам на всички с предстоящи сватби щастието, което ние изпитахме в нашия ден!
Виж целия пост
# 367
Момичета, сега стигнах до компютъра и минавам да ви кажа, че сватбата ни в неделя мина по най-невероятния начин, който дори не си бях представяла. Всичките ми притеснения се оказаха напълно безпочвени, нямаше никакви гафове или поне не сме разбрали за такива. Емоцията е невероятна. Да стоиш до любимия човек, да виждаш щастието в очите на близки и приятели, неописуемо беше просто. Денят вървеше изключително леко, всички професионалисти по веригата се постараха и за настроението ни, движехме се по график, не е имало нерви и бързане в нито един етап. Надявам се до 1-2 седмици да получим селекция снимки, които нямам търпение да ви покажа. Тогава ще направя и един по-дълъг пост, в който подробно да ви разкажа за зала, фото, диджей... Пожелавам на всички с предстоящи сватби щастието, което ние изпитахме в нашия ден!

Честито, Rayy! Бъдете много щастливи Heart
Ще се радвам да споделиш подробности Simple Smile
Виж целия пост
# 368
По темата за централния Балкан да питам - някой с отзиви за комплекс Яев? Пратиха ми прилична (като цени) оферта
Виж целия пост
# 369
По темата за централния Балкан да питам - някой с отзиви за комплекс Яев? Пратиха ми прилична (като цени) оферта

Не съм ходила, но съм чувала ужасни неща за сватбите там. Иска се жесток контрол на качеството и обслужването.
Виж целия пост
# 370
По темата за централния Балкан да питам - някой с отзиви за комплекс Яев? Пратиха ми прилична (като цени) оферта

Не съм ходила, но съм чувала ужасни неща за сватбите там. Иска се жесток контрол на качеството и обслужването.

И аз съм чувала ужасни неща. Слагам ти отзив от групата на булките във фейсбук.

"Здравейте, минали и бъдещи булки! Искам да изкажа своето дълбоко разочарование от провеждането на нашата сватба в Комплекс Яев, най-вече за да предпазя тези от вас, които смятат да правят там сватба. Първо за ритуалите - по 400лв за всеки, а получаваш нищо и никаква украса на арката, мрънкащо длъжностно лице, понеже няколко гости закъсняваха и трябваше да започнем с около 15мин по-късно, а нямаше друг ангажимент след това, осигуряват ви ритуални чаши, които са най-обикновени чаши за вино, затова ние си купувахме отделно такива, защото искахме рисувани и гравирани. За църквата свещите са си обикновени свещи от 1лв бройката, няма панделка вързана, няма украса. Автомобила също с никаква украса, вързан един тюл на капака.. Декорацията в градината включваше фенери, лампи.. Които бяха наслагани по тревата, но не светеха. Бях изпратила снимки на това което искам като украса за масите и 4 часа преди сватбата ми казаха "ами нямам точно такова". Стаите в старата сграда нямат климатици, хладилници, но пък имат паяжини и паяци. Вратата на едната не се затваря, на другата прозореца не се отваря.. Сервитьорките - много любезни и усмихнати и до там. Идея си нямат какво правят, не отсервират празни чинии, не помнят повече от 2 неща, чакаш по 15мин да ти донесат една вода с  2 чаши.. Друго - говорихме че поне на съседната шатра няма да има външни хора, ами имаше на всички маси. Отидох и и казах на жената - разбрахме се, че не искаме непознати по сватбените си снимки, поне от съседната до младоженската шатра да преместите хората, тя "оо да, няма проблем, да" и след малко гледам че масата просто се е поместила с метър и половина навътре, същата работа..."
Виж целия пост
# 371
Много благодаря, продължавам напред с търсенето, тези ще ми скъсат нервите Grinning
Виж целия пост
# 372
Да, ако можеш, ще е полезно да споделиш за места Simple Smile
Споделям. Simple Smile
Малко информация за контекст: тръгнахме с идеята за сватба със 100 гости, в търновския регион, така че не сме търсили нощувки. Искаше ни се сватба на открито, а не в зала, нямахме никакви претенции за дата. Имахме един ден да си изберем ресторант или да останем за тази година, понеже живеехме в чужбина. На мен сватбите са ми хоби, така че имах представа какъв е обичайният пакет условия.
Отидохме първо в хотел Асеневци, понеже и двамата сме фенове на ресторанта, но той е твърде малък за такова тържество (за сватба 30-40 човека според мен е много симпатичен). Всъщност първо им писахме, те ни отговориха да отидем на място, отидохме, там ни казаха да им пишем, за да ни пратят оферта, писах им и ми казаха да отидем във вторник, за да се срещнем. За мен такова размотаване е лош знак, ценя си времето, а то в онзи момент бе твърде ограничен ресурс, така че ми се стори много несериозно. Обективните критерии: няма възможност за сватба навън след 22 часа, понеже съседите се оплакват, самият ресторант е сякаш разделен на две, за 100 човека в твърде малък и нямаше да има къде даже да се мърда, да не говорим за това гостите да виждат нещо. Така и не стигнахме до същински оферти и коментиране на условия.
После отидохме в Рая Гардън. На моя мъж просто не му хареса - както се казва неприязън от пръв поглед. Много е скъпо за нашенския район. Куверти от 70 лева, високи цени за овъртайм и внасяне на алкохол. Сега, аз не съм човек, който да пуши, където не се пуши, а хвърлянето на салфетки е много далеко от моята представа за забавление, но описаните в офертата глоби за мен са безумни. Иначе е типичен сватбен ресторант: масите, столовете, белите воалчета, място за дансинг - може би единственото място, което мога да нарека "сватбен салон" в Търново. Ако не намирате фототапетите за пошли като моя мъж, имате финансите и не ви пречат допълните условия, не е лошо мястото.
Продължихме към Арбанаси Палас - за там казах вече вкратце. Сватбите не са бизнес като опаковането на доматени консерви на поточната линия, та да не покажеш грам лично отношение. Аз все пак отидох да питам за сватба в ресторант, а не в някоя горичка/полянка/музей, че да нямат маси и столове. На нашия планиран брой гости разходът за маси и столове щеше да е 940 лева според техните цени - преди да има и стръкче цвете за украса. Всъщност офертата, която ми даде управителката съдържаше цените на хотелската част, известна сватбена агенция и овъртайм/акохол. Нямам спомен за високи цени за последното нещо, явно са били типичните. На въпроса ми "А примерни менюта?" ми отговори да и кажа какво искам и ще ми го сготвят. Хм. Голям недостатък на локацията е, че при лошо време, трябва да влезете вътре и ако сте сто човека, ще бъдете разделени в три преходни помещения. Една шатра за площта на терасата им пресметнах на стойност над 4000 лева според цените на агенцията, с която работят. Гледката им обаче е страхотна, няма спор - простор за душата, радост за окото! Жалко, че, понеже знаят, че сезонът ще им е пълен, не държат да те грабнат и да те впечатлят. За нощувките и петъчно-съботна сватба писах вече.
После отидохме във Винпалас. Много е хубаво, че имат шумоизолиран сватбен салон - няма да имате проблем с продължителността на сватбата дори и да не заемете хотелската част. Самият салон е просторен, има място за 100 души, има място за дансинг, но за моя вкус му липсва характер. Момичето беше любезно, даде ни информация, кувертите бяха около 45 лева, цените за овъртайм и такса тапа - стандартни. Място за външна сватба няма и нас не можа да ни спечели мястото.
Последната арбанашка спирка беше Рачев резидънс. Отделиха ни много време, дадоха ни оферти, обясниха ни как ще протече целият ден, има място за тържество навън. Но: навън тържеството приключва в 23:00 щом не заемаме хотелската част и или се пуска само фонова музика от вътрешната част, или се влиза вътре. Вътре... Ами, на мен не ми хареса. Мирише на манджа, обстановката е доста старомодна, на мен ми беше схлупено, а и по мое мнение е безсмислено да се дадат пари за украса, а после да влезем вътре. Кувертът пак беше около 45 лева, там бяха най-добрите цени за внасяне на алкохол (2 лева за твърд, 1лв. за бутилка вино). Овъртаймът беше 80 лева на час. Малко ми стана смешно на обяснението за тортата - в куверта е посочена цена на парче бутикова торта 5,80, което гони добрите софийски сладкарници като цена... Като поразпитах се оказа, че бутиковата сладкарница всъщност е Жанета. Да ме прощават, но само са минали покрай някой бутик. Казаха, че, ако искам да си внеса торта, има 2 лева така на парче за сервирането. Въпреки недостатъците, ако не бяхме намерили нашето място, сигурно щяхме да се спрем на този ресторант.
И най-накрая отидохме на нашето място - Ловна резиденция Скалско, моят първи фаворит, който си запазих за десерт при огледите. Там бяха изпълнени всичките ни изисквания - страхотна гледка, просторна тераса, невероятен човек срещу нас. Има цена за куверт и там приключват нещата: няма такса тапа, такса торта, такса овъртайм, такса това или онова. Столовете и масите, които в Арбанаси палас трябваше да наемем, там ни се предоставят с още инвентар безплатно. Управителката не е по вкуса на всеки - може и въобще да не се сработите, но може да сте като мен и да се радвате, че имате удоволствието да работите с такъв професионалист. Тя ще изрови и земята, за да се случи вашето тържество по вашия начин и по време на сватбата и в деня и ще бъде управител на ресторант, сватбен агент и координатор в едно. Най-хубавото нещо е, че се държеше все едно цяло лято няма нито една сватба освен сватбата на Welt - специална, неповторима, единствена. И досега съм с хубави спомени от Скалско, ако имам повод за друго голямо тържество (само че да не е сватба вече Joy) пак бих отишла там, защото атмосферата е неповторима.

Дано съм била полезна, информцията ми е от ноември 2019 година за сватбен сезон 2020.
Виж целия пост
# 373
Welt, безкрайно благодаря за подробната информация! Blush
Човек определено може да изгуби много време и нерви, ако почне подред с ресторантите и хотелите. Този в Скалско и ние сме го разглеждали, но не бяхме сгодени все още и не сме питали подробно. Ще го имаме предвид. Blush
Виж целия пост
# 374
Много неприятно с тези Яев, при този разказ бих ги пропуснала. Моят съвет дори и на друго място да се избере, не оставяйте ресторантите да украсяват, да с агенцията е по-скъпо, но парите си заслужават. При нас украсата беше най-скъпата част, но от мястото ни уж имаха покривки, оказаха се с дупки, добре, че видях предварително. Всеки детайл като украса на арка трябва да сте обсъдили предварително и да сте видели снимка на нещо подобно, което са правили. По групите съм виждала ужасни украси (не каквито са желали младоженците), а това е нещо, което може да скапе настроението на всяка булка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия