Сватба, булките на 2020, 2021 г., тема 7

  • 51 324
  • 740
# 375
Welt, много благодаря за изчерпателния отговор. Скалско на мен също ми беше препоръчано като място и много ми хареса, но ме спира факта, че няма къде да си настаня гостите Sad А основното нещо, поради което се насочих към провинцията, беше точно възможността сватбата да бъде в хотел и гостите след това да спят там. (Никой от нас не е от региона, гостите са от София, Плевен и Русе, Централния балкан просто е в средата за всички).

Пратиха ми добра оферта от Шато Монтан в Троян, хареса ми мястото, гледах снимки. Украсата със сигурност ще ми е от агенция, няма да оставям те да ми украсяват Grinning Цените за другите неща са прилични, но то след София всичко ми се вижда евтино.
Виж целия пост
# 376
Ние се спряхме на вила Юстина. Ако някой има впечатления от там, съвети - ще съм благодарна да сподели.
Цените ми се виждат много прилични, първоначално ме стресна наемът на шатрата, ноо като пресметнеш с останалите условия се получава доста добре и се компенсират нещата.
Виж целия пост
# 377
Момичета, моля да ми препоръчате евтин кетъринг за София за студен бюфет (хапки, плата с месо и сирена, мини сандвичи и др. подобни) за около 60 човека.
Мислите ли, че можем да се вместим под 500 лв?
Виж целия пост
# 378
Малко ще се оплаквам. И да разбера дали и при вас е така...
С ММ искаме малка сватба, около 20 души. То по-скоро ще е почерпка след граждански брак и малко снимки. Но това хич не се нрави на част от родата - "Където 20, там и 40 човека", "Как няма да викнете ...", "Защо се стискате, викнете си много хора".
Друга пък част от родата не са доволни от ресторанта, който сме избрали - "Там има комари", "Ми ако завали няма навес", "На земята има камъчета и плочки, не е удобно са токчета", "Ама защо се стига с коли, не можа ли по близо някъде" .....
А да не говорим как буквално ми се смеят в лицето като кажа, че сватбата ще е един кой ден си, но ще получат официална покана, в която има сватбена програма по часове. И се почва - "за мен без покана, хаха"

И това не са петите ни братовчеди, а близките роднини.
Аз постоянно си мисля как може да украсим, какво да им подарим .. вися в Pinterest постоянно, а те пак недоволни, бе! Чувствам се ужасно така ....
Като им кажа - кажете 1 месец по-рано дали ще дойдете и се почва - "не мога толкова рано, всичко се променя, бляяя бляяя".

При вас така ли е? Как се справяте с този тормоз буквално? Дразна се, че нищо не се оценява. Каквото решим, не са доволни. Знам, че сватбата си я правим за нас си с ММ, но е тъпо да викнеш 20 човека и 10 от тях да са недоволни за нещо си и да развалят настроението на булката....
Виж целия пост
# 379
Моят отговор няма да ти помогне, защото вече е късно, но за други булки:
Аз се справих като не говорих с абсолютно никого за сватбата, освен с младоженеца и кумата.
(А кумата беше избрана в голяма степен за това, че е човек, с когото знам, че мислим еднакво и ще ме разбира, а не да й обяснявам защо това или онова има значение.)
Дори на родителите бях казала, че искам да са само гости и ще ги информирам като е организирано всичко.
Виж целия пост
# 380
Според мен бързо и рязко трябва да им покажеш, пе решенията са изцяло вашк и не приемате предложения и критики. Казвате им да не присъстват, щом не им харесва и така. Не се разстеойвай! Това е вашият ден и ще го орекарате така, както си го наредите Simple Smile
Виж целия пост
# 381
Момичета, моля да ми препоръчате евтин кетъринг за София за студен бюфет (хапки, плата с месо и сирена, мини сандвичи и др. подобни) за около 60 човека.
Мислите ли, че можем да се вместим под 500 лв?
Ние поръчахме от Мечо Фууд Кетъринг. Има доста промоции, коректни са с доставката и платата бяха вкусни.
Виж целия пост
# 382
И аз съм като evenfall, никой не го интересуват подробности и не споделям. Колкото повече разказваш, толкова повече въпроси има. Няма нужда и да се заяждаме с никого, защото всеки иска на него да му е удобно, което е нормално. Просто отговаряш с усмивка "Това е нашият ден и ще го направим по нашия начин Simple Smile" и точка. Или благодариш за обратната връзка, казваш ще видя какво мога да направя и приключваш темата. Няма какво да оценяват, защото все пак още нищо не е имало да се оценява, сватбата не е минала. Не разбрах какъв е проблемът с поканата и графика....
Виж целия пост
# 383
Привет, момичета! Аз имам следното питане. Понеже скоро ми предстои обикаляне и търсене на рокля (държа да е бяла и до коленете, да не е нещо строго сватбено и кичозно) в Търново, искам да ви запитам как точно се случват нещата след като изберете рокля - купува ли се на момента или само се дава някакво капаро и се ходи на проби до седмицата преди сватбата? Някакси не ми се връзва да си купя рокля сега, която ще облека чак в края на август, ами какво ще стане ако напълнея или отслабна дотогава?
Виж целия пост
# 384
Здравейте момичета, някой може ли да ми препоръча шивач на мъжко облекло? След като реших въпроса с роклята сега трябва младоженеца да го мислим. Искаме да е е нещо по-хипстърско, ако се сещате за шивач?
Виж целия пост
# 385
Момичетаа, дойдоха снимките!!! Ще ги прикача в скрит текст и ще ги изтрия след някой друг ден, не ме цитирайте моля. Пускам и един дълъг отзив, който ще видите и във ФБ, ако членувате в някоя група.
Изнесеният ни ритуал и тържеството се състояха в Резиденция Тера, зала Тера, София, на 9 май. Екипът им беше на разположение за всякакви въпроси от наша страна (а ние имахме много и постоянно изникващи въпроси) от запазването на датата до последния ден преди сватбата. Комуникацията течеше лесно и бързо. С тях преживяхме няколко стрес дни покрай „техническата грешка“ и определено мога да кажа, че бяха изключително гъвкави. На самото тържество също нямахме никакви забележки – страхотно обслужване, постоянно пълни чаши, изключително вкусна храна, чисти зала, двор и санитарен възел.
Церемонията по подписването не беше фиктивна и беше водена от Гергана, длъжностно лице от Ихтиман, за която предполагам повечето от вас са чували. Не бяхме обсъждали предварително какво точно ще говори тя, а и не се бяхме замисляли. Жената беше много блага и успя да ни разплаче, а и не само нас двамата както в последствие разбрахме. С ръка на сърцето мога да кажа, че това беше най-емоционалният момент от цялата сватба.
Украсата на залата и изнесения ритуал, както и букетът ми и бутониерите, бяха дело на агенция „Сватбена приказка“. Изцяло се съобразиха с бюджета и изискванията ни. Последните няколко дни преди сватбата поддържаха постоянна връзка с нас, за да са сигурни, че нещата ще бъдат изпълнени точно както ги искаме. Цветята са микс от естествени и изкуствени отново благодарение на „техническата грешка“, тъй като изпуснахме срока за поръчка на божури, но това изобщо не си личеше.
DJ Бедрос озвучаваше изнесения ритуал, а в последствие водеше и тържеството. Изключително сладкодумен с включвания винаги на място, усети добре гостите и направи супер купон. Успя да ни накара да възприемем идеята за допълнително осветление, което в началото не искахме, но определено не съжаляваме, защото създаде страхотно настроение с напредването на вечерта.
Всички печатни материали – покани, менюта, номера и разпределение по масите, табели, стикери за ракия – както и подаръчетата за спомен за гостите бяха изработени от Lovely Creations - Сватбени Покани и Декорации. Всичко беше изпратено в срок, грижливо опаковано, следващо една и съща тематика. Комуникацията вървеше лесно и всяка наша прищявка по дизайна беше изпълнена.
Тортата поръчахме от Kalina Cakes. След две дегустации бяхме категорични, че вкусът ще е солен карамел. Признавам си, че не е особено бюджетен вариант и надхвърли нашия таван почти двойно, но си залужаваше на 100% както на вид, така и на вкус. Калина е изключително мила с много набито око към детайлите.
Роклята...ах, роклята! Открих я в Jollie и като се сетя, че в началото се колебаех, ме хваща яд на себе си. Изключително лека и удобна, отношението в бутика е на страхотно ниво също, съхраняваха рокля буквално до деня преди сватбата. Елегантният ми младоженец е облечен в костюм и риза на Andrews.
За външния вид на мен, майка ми и кумата се погрижиха момичетата Алекс Каменова и Вилия от VM’s Beauty house. Грима и прическите ни станаха точно каквито всяка от нас искаше. Тук е моментът да благодаря на Алекс още веднъж, защото дойде до Тера за точно 15 минути, за да залепи едната ми палава мигла, която беше тръгнала да се отлепя и ме притесняваше доста.
И последно, но не и по важност – снимките, които виждате, са дело на Николай Митев и неговият асистент Димитър Чакъров. Кадрите говорят сами за работата им като професионалисти. В допълнение мога да кажа, че момчетата бяха супер свежи и приятелски настроени, грижеха се за доброто настроение, а по време на тържеството бяха буквално незабележими. Блогът на Ники е толкова полезен, че всъщност цялата организация на сватбата ни е базирана на неговите съвети.
Виж целия пост
# 386
Прекрасни сте! Дълъг и щастлив семеен живот желая! 🥰
Виж целия пост
# 387
Честито, Rayy! Всичко изглежда съвършено. Heart Eyes

Но, ако Алекс Каменова случайно ни чете - не е лошо да помисли за смяна на лепилото. И на мен едната ми мигла тръгна да си ходи има-няма 3 часа след слагането. Само крайчето се отлепи в крайна сметка, но бях превъртяла от ужас, докато не тръгнах за сватбата и не се разсеях с младоженеца и гостите.
Виж целия пост
# 388
Здравейте, бъдещи булки!
Колкото по-напред вървим с организацията, толкова повече въпроси изникват. Идвам с два.
1. Подписът ще е от 18:00ч и смятам, че до 18:30ч сме приключили. Ресторантът е резервиран от 19:30ч. Имаме 1ч, в който ще се снимаме. Не сме много хора, но все ще има някои, които няма да се снимат. Те какво ще правят? Ще си говорят ..ама цял час прави. Ресторантът е извън града, ще ходим заедно натам след като свършат снимките.
2. Вечерята ни е от 19:30ч като предполагам след като седнем ще носят салатите. Докато си чакаме салатите какво правите? Настава ли неловко мълчание или...

Притеснявам се да не е скучно на гостите, които са 20те най-близки роднини, ама все пак Simple Smile)
Виж целия пост
# 389
Можете да говорите с някое кафене там наблизо, ако е и с гледка към снимките може и още по-добре да се получи, тъкмо и вие, ако имате някакви торбички или букети могат да останат там с гостите, докато стане време за тръгване. То всеки би пил по един сок или кафе, така че няма да ви натоварят, ако има и възрастни хора, така ще могат да седнат или пък, който свърши свърши по-бързо със снимките да отиде там да седне. Най-близките ви ще са в еуфория и един час няма и да го усетят, но баби-дядовци, ако има, ще е по-добре, ако осигурите да седнат - снимате се първо с тях и сядат.

Нашето кумуване също мина, беше страхотно! При нас изпратихме най-възрастните да отидат преди нас в ресторанта, докато текат снимките.

За неловкост, докато дойде храната, не мисля, нали това са ви близки хора, те така или иначе се виждат и имат за какво да си говорят, пък на сватба още повече, ще ви обсъждат. Не се притеснявай. 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия