Сватба, булките на 2020, 2021 г., тема 7

  • 51 317
  • 740
# 450
Тази питка не е ли като хляб и после се топи в мед или в сол?
Няма да имам никакви традиции на сватбата аз, но така съм виждала на други сватби.
Да ти кажа честно на моята сватба (преди доста години) беше по поръчка, на сватбата, на която кумувахме миналата година- също, но сякаш помня, че бяха сладки, може и да греша, де. Според мен едва ли някой ще ви върне, ако не е сладка или пък не е като хляб. Аз много не се втелявам за такива неща.
Виж целия пост
# 451
Според мен е стандартна пита/погача, каквито се правят за различни поводи, не само сватби. Ако ще я поръчвате някъде, хората знаят каква да е.
Виж целия пост
# 452
Булки от Тера: какви са ви впечатленията от комуникацията с тях?
Виж целия пост
# 453
Ох, още ми подскача сърцето, като прочета Тера Heartbeat
Моите са добри, организатор ни беше Велислава. Общувахме основно по мейл и винаги ми се е отговаряло в рамките на час. Случвало се е да си пишем и по вайбър през уикенда, когато също е била винаги на линия. Някакви проблеми ли имате?
Виж целия пост
# 454
Колко човека гости планирате? Давате ли някакви обяснения на далечни роднини, които не искате да каните? И като цяло как избягвате деликатно въпроса при хора, които не искате да каните, но се случи те да ви питат?
Планираме много малка сватба.
Виж целия пост
# 455
Ужас, егати нахалните хора, ако чак искат обяснения.
Само един случай имахме, в който една двойка познати разбраха, че ще се женим и казаха, че очакват покана. Ние само се усмихнахме и това беше. Казвате, че планирате интимна сватба в тесен кръг и толкова. Ако някой продължи да напъва нещата, аз бих казала, че нямаме пари за голяма сватба без значение дали това е истина или не - хората някак се смущават от финансови въпроси и сменят темата. Ама май не е много деликатно това.
Виж целия пост
# 456
Булки от Тера: какви са ви впечатленията от комуникацията с тях?

Нямаме проблеми. В случая нас ни ръчкат малко за информация, защото се бавим.
Виж целия пост
# 457
Колко човека гости планирате? Давате ли някакви обяснения на далечни роднини, които не искате да каните? И като цяло как избягвате деликатно въпроса при хора, които не искате да каните, но се случи те да ви питат?
Планираме много малка сватба.
21 души с нас. Ние няколко пъти казахме, че искаме само да подпишем и толкова, но крайна сметка решихме да поканим най-близките си.
Да, далечни роднини питат директно кога е сватбата. Те даже и покана не очакват, а си питат за дата. Ние казваме, че сватбата е в тесен кръг. Ако питат пак - извиняваме се с Ковид и че пандемията не ни е позволила да работим и нямаме пари. Изненадах се колко нахални са ми роднините. 🤣
Виж целия пост
# 458
А да вярно, че и Ковид може да е причина. Ето грижа за здравето на настояващите. Grinning
Виж целия пост
# 459
Колко "далечни" са родните, които си позволяват да ви питат това 😂 За много пък близки се имат, а уж далечни.

Аз имам среща с агенция Мериан в понеделник. Можете ли да ме ориентирате как се формира техния хонорар? Спрямо колко голяма е сватбата, какво точно искаш от тях или какво? Малко ми е неясно, а ми се ще да съм подготвена.
Виж целия пост
# 460
За разпитването и нахалното бутане за покана ММ даже заяви, че няма и да каже предварително на работа, че ще се женим. Само ще иска няколко дни отпуска около датата, без обяснения. Аз не виждам какво толкова има за криене. Преди години, на друга възраст и акъл, съм се засягала като не са ме канили изобщо или е било неохотно, сега разбирам хората. Вече малко хора събират по 300 гости и с право - дандании, разправии, разходи.

Иначе личната ми лекарка ме беше ядосала много след абитуриентския бал. Не я харесвам изобщо и донякъде редките ми посещения при лекар се дължат на нейната грубост и тотална липса на такт, че все пак не си парче месо, а личност. Та, след бала срещнала баща ми и много се ядосала пред него, че не сме я поканили на изпращането ми. Тя е и педиатър, лекува ме от бебе и ВСИЧКИТЕ ѝ пациенти я били канили. Даже и не попитала дали изобщо сме правили тържество по повод на бала - не правихме. Но жената чака покани...
Виж целия пост
# 461
Здравейте момичета,

Нас ни чака сватба в края на август в резиденция Тера и малко по-малко се готвим за големия ден, а сега сме на етап торта. Може ли да ми препоръчате места в София за качествени торти, но на бюджетни цени,като към момента сме се спрели на Didi's или 100 грама сладки. Имате ли впечатления от тях?

Предварително благодаря!
Виж целия пост
# 462
Нашата торта ще е от  Didi's. Не мога да кажа още крайно мнение, защото сватбата тепърва предстои, но до момента съм с добри впечатления от тях.
Виж целия пост
# 463
Мади, може би е добре да уточниш какво за вас значи бюджетни цени? Питам поради простата причина, че Диди'с и 100 грама сладки за нас не бяха в тази категория.

Аз Диди'с ги обожавам от малкото наблюдения, които имам (сватба 2017 и сватбено изложение 2020). Вероятно щях да се заинатя за тях, ако не бяхме намерили нашата торта другаде.

100 грама сладки съм яла в офиса по различни поводи. Аз лично не ги харесвам. Тук обаче говорим за вкус, който е доста субективен, а не за забележки откъм качество, обслужване и т.н.

Нашата торта беше от Сладкишница Гери. Действително бюджетна цена. Очудващо бюджетна. Вкус и състав, които не отстъпват по нищо на Диди'с (смея да правя заключения за състава, защото съм работила в този бранш и мога да разпозная на вкус разликата между евтини и качествени продукти). Великолепно отношение! (Бях обещала точно определен вкус на ММ, който се оказа, че не предлагат по принцип, но въпреки това ни бяха направили за дегустацията). Ако има нещо, по което леко отстъпват на по-популярните "сватбени" сладкари, това е съвършенството на декорацията. Не, че не декорират. Не, че не е красиво. Просто не е толкова "пластмасово съвършено" колкото повече сватбени торти, които се правят първо за снимка.
Виж целия пост
# 464
Момичета, вчера си купихме халки и се замислих за нещо.
Годежният пръстен го нося на лявата ръка, но и халката искам там, защото на дясната ръка не търпя нищо (дори гривни и други аксесоари нямам там). Та чуденката ми е - къде да си нося годежния? Вариант е на същия пръст, но ръцете ми са малки и стои малко претрупано. ММ ме съветва да нося само халката, а годежния да си го прибера, защото и без това цената му е страшно висока и да не го счупя.
Вие как правите?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия