Сватба, булките на 2020, 2021 г., тема 7

  • 51 318
  • 740
# 435
А колко по-рано е добре да се запази дата за подписването според вас?
Колкото по-рано, по-добре, ако е за София, защото свършват часовете, защото лятото особено не работят всички зали, но за догодина не е започнало още. Мисля, че беше от 1 ноември. Имайте го предвид това, че за вашата дата залата, която предпочитате може и въобще да не работи този ден. Миналата година имаше неприятно изненадани булки тук.
Виж целия пост
# 436
А колко по-рано е добре да се запази дата за подписването според вас?
Мисля, че беше от 1 ноември.
Миналата година беше 1 октомври.

По повод на това, че може да не получите залата, която искате, съвет от мен - ако не е това отправната точка на графика за деня, пригответе се предварително с предпочитан час за всяка зала, съобразено с времето за транспорт от и до където са ви другите часове. Ние трябваше да решим на място и не беше много приятно.
Виж целия пост
# 437
От 1 октомври е за 2022 година .
Виж целия пост
# 438
За края на тази година.
Виж целия пост
# 439
А колко по-рано е добре да се запази дата за подписването според вас?
Ние запазихме през първите дни на май. Може би малко рано, но дата е огледална (08.08) и предполагах, че бързо ще свършат часовете макар да е неделя. Simple Smile)
Виж целия пост
# 440
Добре сте направила.
Виж целия пост
# 441
Здравейте, момичета!
Търся съвет в каква по- интересна, но и сигурна форма да подарим на синът и на снахата по- голяма сума пари на сватбата? Според мен и ММ не е редно да ги превеждаме по сметка само на сина, а и не може да се открие сметка и на двамата. Също така не върви да се размятат пачки на сватбата, та се чудим как да го направим. Помагайте, моля Simple Smile
Виж целия пост
# 442
Нашите родители ни дадоха подаръците си предварително, а на сватбата получихме картички в пликовете. Това го предложиха те и за наше, и за тяхно спокойствие именно заради по-сериозните суми.
Виж целия пост
# 443
Нашите родители ни дадоха подаръците си предварително, а на сватбата получихме картички в пликовете. Това го предложиха те и за наше, и за тяхно спокойствие именно заради по-сериозните суми.
Или това,
или в хубаво опакована подаръчна кутия, която не загатва какво има вътре.
Виж целия пост
# 444
Здравейте, момичета!
Търся съвет в каква по- интересна, но и сигурна форма да подарим на синът и на снахата по- голяма сума пари на сватбата? Според мен и ММ не е редно да ги превеждаме по сметка само на сина, а и не може да се открие сметка и на двамата. Също така не върви да се размятат пачки на сватбата, та се чудим как да го направим. Помагайте, моля Simple Smile

Може да говорите с тях и да им ги дадете/преведете преди сватбата. Simple Smile
Виж целия пост
# 445
maq-mi говори за сума, която няма как да се сложи в плик, поне аз така разбрах. Няма как да се преведе такава сума и на двамата. Просто казвате, че е за сватбата и превеждате по сметка, която те посочат. Ние имаме обща сметка (и 2 отделни за заплати), която открихме след сватбата, но няма как и двамата да са титуляри по нея. Един е титуляр, но двамата имат карти към нея. Разбирам притесненията Ви, но ако имат общ бюджет, едва ли ще е голяма драма, че ще са по сметката на сина Ви. За нас напр. няма значение по коя от сметките ще постъпят пари.
Виж целия пост
# 446
За датата - ние запазихме през май за октомври тази година и се изненадах, че не ни оставиха за 2022 година. Бях подготвена, че има много отложени от миналата година по разбираеми причини. Но датата се пада през седмицата и вероятно заради това е свободна. За венчавката в църквата мислим да е през април-май. Наистина е добре да има 4-5 месеца време, за да могат всички да се подготвят.
Виж целия пост
# 447
Момичета, питката за разчупване за ресторанта сладка или солена трябва да е? Ще имаме само подписване и вечеря с родители и свидетели, но реших да поръчам и питка за разчупване и евентуално за захранване от свекървата, но не знам каква трябва да е.
Виж целия пост
# 448
Ако не се лъжа- сладка.
Виж целия пост
# 449
Тази питка не е ли като хляб и после се топи в мед или в сол?
Няма да имам никакви традиции на сватбата аз, но така съм виждала на други сватби.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия