Математически турнири 1-4 клас. Тема №58

  • 78 784
  • 740
# 105
Първо е нечестно да се знаят задачите от текущото състезание. Може спокойно да се готви детето със задачи от минали години. Второ, действа демотивиращо на останалите, ако разберат, че еди кой си е знаел задачите предварително, което рано или късно се разбира. И трето, целта на състезанията е децата да премерят сили, не да шмекеруват и да се учат, че могат за успеят занапред с измама....
Виж целия пост
# 106
Европейско кенгуру се провежда на различни дати в различните страни! Преди 3 години го разбрах, когато майка на ученик в деня на състезанието каза какви ще бъдат задачите, които те с нейния син решили в петък. Задачите ги беше получила от сестра си, която живее в Германия. От този момент не разреших нашето дете да се явява на международните състезания. Това за мен не са състезания! Задачите се знаеха от много родители. Много от задачите, които се дават на ЕК, не могат да бъдат решени от ученици, които разчитат на учебния материал, който учат в училище. За мен това е недопустимо! Трябва да се даде шанс на всеки ученик /който има оценки 5 и 6/ да участва в състезанията, които  МОН  организира и провежда!

Не знам дали някой си е взел поука или е съвпадение, но тази година в цяла Европа ще се проведе на 18ти и по-трудно ще се преписва. Но фактът, че се провежда в училищата без външни квестори донякъде отново опорочава резултатите.
Ако се замислите би трябвало да се радваме, че има такива състезания. Те реално са прозорец, от който може да се види колко неадекватна е програмата на МОН. Дори спрямо останалите европейци сме от изоставащите, а ЕС съвсем не е в топ математическите класации, каквито са например Китай, Корея. Освен това, едва ли има дете с успехи в състезания, които да се дължат на програмата и учебниците от МОН.
Виж целия пост
# 107
Има предложение София и областта да затвори от петък училищата. Т.е. Кенгуру най-вероятно ще се проведе, но ПМС на 27.03 едва ли
Виж целия пост
# 108
Абе, аз да попитам, за Е Кенгуру, плаща ли се такса, някъде? Декларации попълват ли се?
Виж целия пост
# 109
Без такса е, две декларации се попълват.
Виж целия пост
# 110
Има предложение София и областта да затвори от петък училищата. Т.е. Кенгуру най-вероятно ще се проведе, но ПМС на 27.03 едва ли

Днес официално обявиха, че ще се провежда ПМС.
Виж целия пост
# 111
 Здравейте! Може ли някой да ми изпрати PDF на Задачите на Ру за 1. - 4. клас: Задачи с решения от Европейско кенгуру 2008 - 2013 и Европейско кенгуру - методически решения.

Можете ли да ми препоръчате други такива помагала.

Поздрави!
Виж целия пост
# 112
Здравейте! Може ли някой да ми изпрати PDF на Задачите на Ру за 1. - 4. клас: Задачи с решения от Европейско кенгуру 2008 - 2013 и Европейско кенгуру - методически решения.

Можете ли да ми препоръчате други такива помагала.

Поздрави!
Ами аз ги нямам ,но си ги свалям от този сайт : http://klasirane.com/EK.asp Там са задачи и отговори.
За методически решения надали някой ще ви помогне , но някой може и да има ...знам ли...успех в търсенето
Виж целия пост
# 113
Утре ще се проведе ЕК за 1-4 клас. За 5-12 се пренасрочва за 15.04.
Виж целия пост
# 114
Успех на дечицата на Кенгуруто утре!
Интересно какво ще стане с МБГ, след като се говори, че някои общини ще спрат и 1-4 клас от понеделник.
Виж целия пост
# 115
МБГ кога трябва да се проведе?
Виж целия пост
# 116
МБГ кога трябва да се проведе?
На страницата им пише: Пролетен кръг – от 22 - 31 март 2021 г. Видях обаче в една школа обявено провеждане за 21.03. При нас обаче школите също не работят.
Виж целия пост
# 117
Едва ли ще се проведе до края на март. Почти навсякъде затварят, вкл. и учебните центрове. Ако не го направят онлайн, което няма да е особено добре, вероятно ще се проведе началото на април.
Виж целия пост
# 118
МБГ кога трябва да се проведе?
На страницата им пише: Пролетен кръг – от 22 - 31 март 2021 г. Видях обаче в една школа обявено провеждане за 21.03. При нас обаче школите също не работят.

Хм, аз като отворя страницата, виждам информацията за зимния кръг, проверявала съм няколко пъти последните дни, затова попитах тук, като се заговори за пролетен кръг.
Благодаря за информацията. Ще следя за актуални новини.
Виж целия пост
# 119
Моливия са обявили МБГ пролет присъствено за 10.04. мисля, за София.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия