Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 13

  • 46 902
  • 770
# 285
Хм, сега като казахте, много ми се зачервява лицето и много ми личи, защото съм бяла. Не вдигам кръвно и изобщо нямам идея от какво се получава.
Виж целия пост
# 286
Аз съм от бозавите. Цвят нямам. Преди години се печах, но вече и за това не ставам. За сега зачервяване не ме е сполетяло, но никога не е късно.
Виж целия пост
# 287
Аз два дни вдигам кръвно /а съм на хапчета/. Бузите горят, по деколтето розови петна, през нощта ту замръзвам, ту горя. Кръвно от хормони.
И аз тия дни съм с по-височко от обичайното кръвно. Този път цикълът ми дойде в нормален срок. Тамън ми свърши и започнаха да ме болят гърдите... почна сърцебиене, неспокоен сън и всички други хормонални тъпотии. Явно нещо се размести и готово. Мисля, че ми влияе вече доста нестабилността във времето.
Виж целия пост
# 288
Мен пък продължават да ме тормозят нощните изпотявания, толкова са обилни, че не е за вярване. И по няколко пъти на нощ, добре че поне не е всяка нощ. От друго засега не мога да се оплача, кисти в гърдите скоро поне не съм имала.
Виж целия пост
# 289
А на мен ми прилошава сутрин и ме болят гърдите като бременност, само дето сега съм хормонално обременена и чаве няма да дочакам! Това с хормоните си е мамата си трака! Sad
Виж целия пост
# 290
Аз два дни вдигам кръвно /а съм на хапчета/. Бузите горят, по деколтето розови петна, през нощта ту замръзвам, ту горя. Кръвно от хормони.
И аз тия дни съм с по-височко от обичайното кръвно. Този път цикълът ми дойде в нормален срок. Тамън ми свърши и започнаха да ме болят гърдите... почна сърцебиене, неспокоен сън и всички други хормонални тъпотии. Явно нещо се размести и готово. Мисля, че ми влияе вече доста нестабилността във времето.
И аз така - дойде ми на време, свърши и ме почна кръвното. Явно е от промените във времето.
Виж целия пост
# 291
Умирам от страх от високо кръвно.
Виж целия пост
# 292
Когато за първи път вдигнах високо кръвно, беше от страх. Паника и ужас. Беше височко, но като разбрах и се наникьосах, изпаднах в омагьосан кръг. Получава се нещо като паник атака. След невропан и успокоение пада. А де...
Виж целия пост
# 293
Аз малко така нахлувам за прогестерона. Не пиша, но ви чета.
15 сн на Боарон потиска прогестерона. 5 сн стимулира производството.
Това твърдение за потенциите при прогестерона категорично не е вярно. Потенция 15 CH не води до подтискане на каквото и да било. Тази потенция се предписва за ежедневен прием, като допълващо лечение при хронично състояние. 5 СН се предписва при често повтарящи се, но остри състояния като ужилване от насекомо, стрес, уплах и др. и това е буквално най-общо казано.
Виж целия пост
# 294
Така да бъде Hands Thumbsup
Виж целия пост
# 295
Когато за първи път вдигнах високо кръвно, беше от страх. Паника и ужас. Беше височко, но като разбрах и се наникьосах, изпаднах в омагьосан кръг. Получава се нещо като паник атака. След невропан и успокоение пада. А де...
Точно! Трябва да се овладяваме, иначе е много гадно... аз днес съм добре, не съм го мерила сега, ама... вдигам го като задържа вода. Точно хормонално се получава. Гледам и да пия много вода в тия дни,.
Виж целия пост
# 296
Здравейте, нахлувам и аз в темата с въпросче. На 51 г. с относително редовен цикъл доскоро, но от 2 месеца ми се появи странно зацапване през 10на дни, по-осезателно около датата на цикъла. Че ще се ходи на лекар, е ясно, но исках и вас да попитам на някого случвало ли се е? Опасно ли е?
Виж целия пост
# 297
Само лекар би могъл да каже дали е опасно или не.
Но в случая става въпрос за предмено и всичко може да е абсолютно нормално и в рамките на нещата. Появяват се разни такива неща, хормоните са разбъркани , нищо ново под слънцето
Виж целия пост
# 298
Аз тоя месец от М до 14 ден пих по 1 т Геритамин... И тоя месец беше някак по поносимо положението. Не знам дали от него ама по добре ми беше някак и ми дойде на 25 ден. Ама той нали се пие и после 2 месеца се прави пауза... А някой знае ли дали вит Е може да се пие по дълго и какъв е подходящ?
Виж целия пост
# 299
Аз тоя месец от М до 14 ден пих по 1 т Геритамин... И тоя месец беше някак по поносимо положението. Не знам дали от него ама по добре ми беше някак и ми дойде на 25 ден. Ама той нали се пие и после 2 месеца се прави пауза... А някой знае ли дали вит Е може да се пие по дълго и какъв е подходящ?

От темата на Денис:

"Герикапс или Геритамин Нео - приема се по схема- от 2-4 ден на МЦ, 2х1 за 10 дни, като 1 МЦ се пие, а 1-2-3МЦ се почива.

От вит. Е може да не се правят толкова дълги почивки - достатъчно е на 2-3 МЦ по 15 дни напр.
Когато се приема Герикапс/Геритамин - почивката заради вит.А, налага прекратяване на приема и на вит. Е
Вит. е подпомага синтеза на хормони, както и функцията на ЖТ и синтеза на прогестерон / през ЛФ/
Може да се приема допълнително през ЛФ / до 400МЕ/дн/


вит.Е - до 400 МЕ - приема се всеки ден /на 2-3 месеца се правят почивки поне 15-20 дни/"

Последно си поръчах този  E, Денис каза, че е хубав.

https://www.iherb.com/pr/Solgar-Naturally-Sourced-Vitamin-E-268- … 100-Softgels/9902
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия