За мама вече няма скука - ДЕКЕМВРИйче в ръцете й сладко гука ! {тема 2/2020}

  • 34 240
  • 775
# 450
Малечка90  ние дори вечерно време сменяме бодито - направо е мокър. Т вкъщи е една и съща от както се е родил и сега ще гледам да я намаля. Аз и на миналият преглед имах съмнения, но този път не тези симптоми притесниха педиатърката, а нещо по фонтанелите... Ендокринолога  не видя проблем там, не ми се иска да "изкуквам" и да ходим още някой да го види 🙄 този доктор за 30 минути ни обясни толкова неща, че дори и 3 начина за оригване - беше като енциклопедия (замислих се колко щеше да е хубаво да има ей такива повече доктори или в родилното).
За зъби и аз имам съмнения. Нищо не се е появило, но на моменти така "зверски" ми дъвче пръста и каквото му попадне и само намазването с гелче го успокоява.
Допълнение: във Фантастико има 30% намаление на пюренцата на Гербер и каши Хумана (само като информация), въпреки, че се върти една статия за качеството на тази марка пюрета. 🙄 Аз смятам захранването да го започна след 5-ти навършен месец (минимум).
Виж целия пост
# 451
Здравейте!
Има ли някой с поглед за количка Cybex Callisto? Много прилична цена видях и ме впечетли колко е лека, че сега съм с едно Муци от познати, но ми е тежка.
Виж целия пост
# 452
И при Далия съня се наруши в последно време. Говорих си с приятелки с декемврийчета и при тях е така. Отдавам го на регресията (прогресия) на съня в 4ти месец. Далия също имаше период, в който вечер много ревеше преди сън и нямаше приспиване, случвало ми се е да я гушвам под една жилетка и да почвам да слизам и изкачвамс тълби в коридора на блока, иначе успокоение няма. Установих, че е защото се превъзбужда вечер като си дойде мм и си играят и почнах стриктно да следя за преумора, така нещата се оправиха. Иначе със съня имам нов проблем, Далия никога не се е будила нощем и откакто си я взехме на 9дни от болницата никога не е търсила нощно хранене. Наскоро започна да се буди нощем в 3,4,5 часа. Увеличих и количеството дневно мляко, но това имаше ефект само за няколко дни. Сега пак се буди и вече се чудя какво да правя. Давам вода и се мъча да я приспя. Трудно заспива, но успявам да я накрам да поспи до 7 и нещо поне. Не ми се иска да въвеждаме нощно хранене тепърва, с риск да ме нахокате, че съм лоша мама. Дали не е време за захранване според вас, или е от регресията? За зъби още няма признаци Sad
Виж целия пост
# 453
Аз дори не се замислям. Вчера се сетих, че днес Тео става на пет месеца..кога минаха . Толкова съм се синхронизирала с бебешките неволи, че трябваше да прочета някъде за регресията, за да я свържа със сегашния ни период. Постоянно хленчене - цял ден на цица или на ръце. Минава и заминава, а най-лошото е, че и се забравя 😂
На мен единственият проблем ми е, че тежи. Вече е към 7,500 и усещам, че вечер съм като разглобена 🤪
Виж целия пост
# 454
Uffie и при нас от 2 дни започна да се събужда през нощта и рано сутрин. Вчера в 6ч. рева от глад и в 7,30ч и двамата се метнахме да доспим до 10ч. Днес в 7ч ме събуди, а до скоро имахме 1 нощно хранене и си ставахме към 9-9,30ч и двамата, като вечерно време до 21ч съм го приспала. Сега няма нищо общо с толкова време граденият режим Grinning Grinning Grinning Grinning
За вечерното заспиване - след къпането, ако е време за ядене хапна, ако не до яденето разказвам приказки и пея песнички, като той си стои в кошарата, ама играчки не давам, че като се заиграе и няма заспиване после. Разбира се това не ме спаси снощи от 1 час приспиване. Викам на ММ, как пък за съня режима не можем да го нагласим, ама за яденето е точен като часовниче на 3 часа...
Жанинче - ти си направо бойна машинка, ние се "борим" с едно човече, а вие с 5... Heart
Виж целия пост
# 455
От около седмица, върнахме и ние още едно хранене , към 12-1 . После спи до към 8 сутринта.  Преди ядеше в 21.00 заспива чак до 9-10 не се будеше.
Иначе за спането има дни дето не иска, нито навън в количката, вечер се носим , аха да заспи да хапнем с ММ и се събуди и така до храненето в 12. Ей сега се събуди с рев, гушнах я и заспа.  И ММ като се прибере я тормози. Иска да си играят, а на нея и се спи. Или я местя в чувалчето, свалих и чорапите и той реши да проверява дали има гъдел.
От два дни си чеше венеца с език, и примлясва като стара баба.

Да ви се оплача. Дядо ми почина( тази нощ). Не бяхме много близки не бях ходила от есента. Миналата седмица отидох да ги видя и да им покажа бебето.Живота е толкова непредвидим.
Виж целия пост
# 456
Ани, съболезнования.
Поне е видял правнучка си....

Това потене на бебоците да не е от претопляне, вижте каква е Т на стаята, не завивайте с дебело одеяло, или по тънки пижами.....
Иначе и нашата педиатърка  пипна фонтанелата и не я хареса, каза че е голяма, ама нищо друго нито да увелича вит.Д поне.
Вие по колко капки давате?

И ние си променихме режима на спане, преди си спеше до 9 сутринта а сега взе да става в 7,30-8. Иначе вечер с лягането е бетон. Правим си ритуала за лягане, къпане, мазане,масажи, пижамата и в леглото завит ляга и чака. Правя млякото изпива го и докато го изпие е заспал. Но този ритуал не го променям и знае сам какво следва. След това съм свободна да си допия бирата,виното/ вечерята и баня и се трупясвам до него.Мм обикновено прибира масата, оправя след нас банята, седи малко сам в кухнята и той пристига да спим. Та така. Направете вечерен ритуал за лягане и да се спазва, а такова да друсам 1 час няма как да стане, то тежи 8кг вече. Щом се налага да друсате, значи не му се спи. Оставяш го хубаво да е гладно и да му се спи за 21ч и след миене и обличане да яде и да заспива. Хахаха
Виж целия пост
# 457
И аз тези дни съм на вълна "сън". 😃 Някъде прочетох, че четвъртия месец бил перфектния момент да започнем да учим бебето да заспива само (Ицо ще прави 4 месеца вдруги ден)+ че забелязах, че малкия нещо свикна да заспива на ръце през деня, а вечер гушнат в мен на спалнята. И двете не са вариант, особено заспиването на ръце, тъй като е 7,400кг вече. Та се хванах да разуча нещата, свързах се с приятелка, която се обучава за консултант по сън, и тя ми даде акъл. Както каза Изгубен, ритуалът за сън е много важен. Също и "мостчето" - около 20 минути преди лягане, трябва да се занимавате със спокойни дейности, без гимнастика или физическа активност. Започнахме да изграждаме и т.нар. "Асоциации за заспиване". И за дневните дремки, и нощния сън практикуваме едно и също. Честно казано съм изненадана колко добре се получава и колко бързо свиква с тези асоциации малчо. Днес за всичките дремки го приспиване по максимум 5 минути, като си е в собственото легълце. Дано и занапред продължим със същия успех!
Виж целия пост
# 458
Ани моите съболезнования...

Ритуал си имаме, всичко си спазваме, дори съм сега с идеята да направим графика още по-точен, защото има дни в които се разминават с час нещата, но от няколко дена е "гръмнал" бойлер в заспиването вечер. Да не казвам как се обръща по корем и стои така в тъмното само и само да не заспи. Дори четох, че спал - не спал след 18-18,30ч никакъв сън до самото лягане между 20-21ч.
През деня ако много започне да реве, че му се спи, а не заспива (също от няколко дни е това чудо) правя един "шот" (30 мл. АМ) и както е в кошарката и докато го изпие и е приспан, ама ми се иска да не заспива с асоциацията "храна". На ръце не ни се получава приспиването (аз нямам нервите и очаквам като го взема и след 2 минути да е заспал).
И аз се чудя за Т в стаята, ама тя е 22-23 от както се е родил. Лошото е, че аз съм зиморничава и не усещам как са нещата...
Виж целия пост
# 459
LoriYa, каква е например асоциация за сън? Дай акъл и на нас, че напоследък от 4-5 дни има също промяна и проблеми...?
Виж целия пост
# 460
Дайте идеи наистина за съня. Аз я научих моята принцеса да спи между нас. Тя се събужда най-малко два пъти да сучи и за това. Много ми е удобно, но бих искала да я отделя по някое време или поне сама да заспива. Ние не се къпим всяка вечер и нямаме ритуал преди лягане. Всякакви идеи ще са ми от полза.
Виж целия пост
# 461
Нашият ритуал за сън не е нещо особено - гушкам го, разхождам го из спалнята, затъмнявам с щорите, тихо му пея песничка. Така докато се успокои. После когато вече е спокоен, го слагам в легълцето. Повивам му ръцете, защото той много ръкомаха и много му пречи това на заспиването. След това прилагам асоциациите за сън - давам му бибата, слагам му да си гледа една играчка, която избрах да му бъде асоциация за сън, пея му определена песен всеки път, и най-вече - галя го по главичката, челото и нослето. И така докато заспи. Ако се разплаче - веднага го гушкам и прилагам стратегията "вземи/остави" - гушкам го докато спре да плаче и нито секунда повече - след което веднага го оставям в легълцето. Идеята е да знае, че не е сам и че мама е там, но и да разбере, че трябва сам да заспи, а не в ръцете ми. Първия ден прилагахме "вземи/остави" сигурно по над 10 пъти 😃 Но сега вече почти не се налага. Това е моят скромен опит, засега действа, но не съм професионалист и не мога да гарантирам дали ще помогне на всички, дори не знам при мен дали ще се задържи резултата.
Също забравих да добавя, че строго следя нормите за будуване за месеца, не повече от 2 часа, защото тогава изпускам прозореца за сън и малкия се превъзбужда - тялото му започва да произвежда адреналин и кортизол и това пречи да заспи. Занимавка си е, но за мен си заслужава.
Виж целия пост
# 462
Дайте идеи наистина за съня. Аз я научих моята принцеса да спи между нас. Тя се събужда най-малко два пъти да сучи и за това. Много ми е удобно, но бих искала да я отделя по някое време или поне сама да заспива. Ние не се къпим всяка вечер и нямаме ритуал преди лягане. Всякакви идеи ще са ми от полза.
Ками, не виждам как ще я отделиш преди на я отбиеш, което трудно става преди годината. Аз не бих бързала - наспивай се, чакат ни доста ревливи нощи. Моите деца, в период на зъбоникнене, са се будили по десет пъти за сучене...
Виж целия пост
# 463
Аз сякаш за начало искам да почне да заспива без мен. Пак на спалнята, но не да съм до нея или да я люшкам.
Виж целия пост
# 464
Аз сякаш за начало искам да почне да заспива без мен. Пак на спалнята, но не да съм до нея или да я люшкам.
Всички искаме това . С първото се борих, с второто взех да поддавам. Третото от ден първи е до мен, както и четвъртото, и петото 😂
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия