МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 16

  • 62 250
  • 771
# 135
Няма лошо да се надявате, ама инсе си го плащате вие, а ин витро, ако има мъжки фактор, може да мине по фонда. Аз на ваше място бих прочела какви са условията за финансиране, които са посочени на сайта на ЦАР.
Виж целия пост
# 136
Няма лошо да се надявате, ама инсе си го плащате вие, а ин витро, ако има мъжки фактор, може да мине по фонда. Аз на ваше място бих прочела какви са условията за финансиране, които са посочени на сайта на ЦАР.
Благодаря за отговора, ще се информирам по въпроса. 🙂
Виж целия пост
# 137
Няма лошо да се надявате, ама инсе си го плащате вие, а ин витро, ако има мъжки фактор, може да мине по фонда. Аз на ваше място бих прочела какви са условията за финансиране, които са посочени на сайта на ЦАР.
Благодаря за отговора, ще се информирам по въпроса. 🙂

Подкрепям Ирен с мнението, още.повече че май инсеминация се.прави при.нормална морфология поне 14%, поне така беше.казал Кацаров на мъжа ми, а с вашата 1% наистина.ще е губене на време и пари, но вие си решавате.
Виж целия пост
# 138
Няма лошо да се надявате, ама инсе си го плащате вие, а ин витро, ако има мъжки фактор, може да мине по фонда. Аз на ваше място бих прочела какви са условията за финансиране, които са посочени на сайта на ЦАР.
Благодаря за отговора, ще се информирам по въпроса. 🙂

Подкрепям Ирен с мнението, още.повече че май инсеминация се.прави при.нормална морфология поне 14%, поне така беше.казал Кацаров на мъжа ми, а с вашата 1% наистина.ще е губене на време и пари, но вие си решавате.
Благодаря за отговора. Да в такъв случай няма смисъл, но за това исках да попитам понеже не знам какво следва и какви са шансовете. Няма значение по какъв начин важен е резултатът, готови сме на всичко! ❤️
Виж целия пост
# 139
За мен инсеминациите са загуба на време и средства. Оправдание, че с тях ще се получи чудото, за да не търсят истинската причина и да се стигне до инвитро, но преди това да се приберат повече пари. Кандидатствайки с неизяснен стерилитет се пропускат и допълнителни изследвания преди инвитро, т.е. изгаря някой и друг опит по фонда, докато се намери причината и започнете да действате адекватно. Съветът ми от личен опит е да не се подлагате на никакви процедури, докато не откриете причината за липса на бременност. Това трябва да е основната работа на лекарите. А не след 4 инсеминации и няколко опита инвитро тепърва да назначават изследвания, щото били скъпи и не вървяло да ни охарчат в началото. Лично аз чух такова оправдание. Иначе едни 10-15хил. лв успяха да приберат от мен с чиста съвест, да ми загубят времето и да си подложа и физическото и психическото здраве на целия този стрес. Като добавим и изгърмяването на отпуск плюс отсъствията от работа и пътуването от друг град... Точно помислиш, че си на финалната права, пуснат най-накрая изследване и се оказваш в самото начало.
Виж целия пост
# 140
Здравейте!Бих помолила за мнение по тези резултати,дали са в норма
Виж целия пост
# 141
Здравейте!Бих помолила за мнение по тези резултати,дали са в норма
Резултатът е добър, но не е идеален. С антиоксиданти може и да се подобри. С мъжки фактор ли сте? И ние бяхме при д-р Стефанов за първия опит.
Виж целия пост
# 142
Здравейте!Бих помолила за мнение по тези резултати,дали са в норма
Резултатът е добър, но не е идеален. С антиоксиданти може и да се подобри. С мъжки фактор ли сте? И ние бяхме при д-р Стефанов за първия опит.
не,с не проходими тръби съм,6 ин витро процедури от които 4 бремености но завършили със спонтанен аборт
Виж целия пост
# 143
Здравейте, това са резултатите от СГ, заключение е астенотератозооспермия.
Какво е мнението ви, има ли шанс за естествено забременяване? Тепърва ще ходим на уролог, нямаме мнение от лекар още.
Скрит текст:

Виж целия пост
# 144
Здравейте, момичета. Според вас Крюгер 10,5% и понижен обем (1 мл) причина ли са за консултация с андролог? Правим едни неуспешни инсеминации....уж всичко е ок при мен...при него останалите показатели са в норма...Според доктора спермограмата е ок...Но не е ясно защо няма бремнност. Вероятна и с това ще кандидатстваме по фонда.
Виж целия пост
# 145
Здравейте момичета! Трябва ми помощ, преди 3 седмици пуснахме спермограма в Малинов! Излезе диагноза олигоастенотератозооспермия, и Малинов ни каза 1000% инвитро (ИКСИ). Имаме 1 дете на 6г., което е заченато от 2ри опит естествено. От 1год.и 2м.се опитваме за второ, но не се получава, затова пуснахме спермограма. Малинов изписа витамини , и каза да пуснем след най-малко 1месец спермограма в друга клиника? Коя клиника ще ми препоръчате? И според Вас кога да посетим уролог- андролог, след като пуснем и 2ра спермограма, след 1 месец? Насочила съм се към Кацаров, ако имате предложения за други доктори също приемам. Пуснахме изследвания на хормони при мъжа ми: пролактин завишен, тестостерон нисък, прогестерон завишен. Според Вас мога ли да забременея нормално , ако се подложи на лечение,  всичко е много лошо, концентрация, подвижност и морфология. Всичко ми е ново , разчитам на Вас с многото опит за помощ, на мен много не ми е ясно! Мъж ми се е взел да отслабне, че има 30кг за сваля, не пуши, спира едно лекарство Деаксит , защото си мисли , че от него може да му е повлияло на спермограмата .Ето и спермограмата :
Виж целия пост
# 146
Здравейте, това са резултатите от СГ, заключение е астенотератозооспермия.
Какво е мнението ви, има ли шанс за естествено забременяване? Тепърва ще ходим на уролог, нямаме мнение от лекар още.
Скрит текст:


С тази морфология много трудно ще забременеете естествено.според мен, направете консултация с андролог и се.насочете към репродуктивен специалист. Успех.

Здравейте момичета! Трябва ми помощ, преди 3 седмици пуснахме спермограма в Малинов! Излезе диагноза олигоастенотератозооспермия, и Малинов ни каза 1000% инвитро (ИКСИ). Имаме 1 дете на 6г., което е заченато от 2ри опит естествено. От 1год.и 2м.се опитваме за второ, но не се получава, затова пуснахме спермограма. Малинов изписа витамини , и каза да пуснем след най-малко 1месец спермограма в друга клиника? Коя клиника ще ми препоръчате? И според Вас кога да посетим уролог- андролог, след като пуснем и 2ра спермограма, след 1 месец? Насочила съм се към Кацаров, ако имате предложения за други доктори също приемам. Пуснахме изследвания на хормони при мъжа ми: пролактин завишен, тестостерон нисък, прогестерон завишен. Според Вас мога ли да забременея нормално , ако се подложи на лечение,  всичко е много лошо, концентрация, подвижност и морфология. Всичко ми е ново , разчитам на Вас с многото опит за помощ, на мен много не ми е ясно! Мъж ми се е взел да отслабне, че има 30кг за сваля, не пуши, спира едно лекарство Деаксит , защото си мисли , че от него може да му е повлияло на спермограмата .Ето и спермограмата :


Направете 2-ра спермограма и.тогава ходете при Кацаров. Ще ви изпише добавки, но.като цяло няма гаранция дали ще се оправят показателите от тях или не, според мен е много индивидуално, при нас не.помогнаха... но за София Кацаров май е най-добрия. Спермограма пуснете в Надежда или в Майчин дом (в Майчин дом е най-евтина)Успех!
Виж целия пост
# 147
Здравейте, това са резултатите от СГ, заключение е астенотератозооспермия.
Какво е мнението ви, има ли шанс за естествено забременяване? Тепърва ще ходим на уролог, нямаме мнение от лекар още.
Скрит текст:


С тази морфология много трудно ще забременеете естествено.според мен, направете консултация с андролог и се.насочете към репродуктивен специалист. Успех.

Здравейте момичета! Трябва ми помощ, преди 3 седмици пуснахме спермограма в Малинов! Излезе диагноза олигоастенотератозооспермия, и Малинов ни каза 1000% инвитро (ИКСИ). Имаме 1 дете на 6г., което е заченато от 2ри опит естествено. От 1год.и 2м.се опитваме за второ, но не се получава, затова пуснахме спермограма. Малинов изписа витамини , и каза да пуснем след най-малко 1месец спермограма в друга клиника? Коя клиника ще ми препоръчате? И според Вас кога да посетим уролог- андролог, след като пуснем и 2ра спермограма, след 1 месец? Насочила съм се към Кацаров, ако имате предложения за други доктори също приемам. Пуснахме изследвания на хормони при мъжа ми: пролактин завишен, тестостерон нисък, прогестерон завишен. Според Вас мога ли да забременея нормално , ако се подложи на лечение,  всичко е много лошо, концентрация, подвижност и морфология. Всичко ми е ново , разчитам на Вас с многото опит за помощ, на мен много не ми е ясно! Мъж ми се е взел да отслабне, че има 30кг за сваля, не пуши, спира едно лекарство Деаксит , защото си мисли , че от него може да му е повлияло на спермограмата .Ето и спермограмата :


Направете 2-ра спермограма и.тогава ходете при Кацаров. Ще ви изпише добавки, но.като цяло няма гаранция дали ще се оправят показателите от тях или не, според мен е много индивидуално, при нас не.помогнаха... но за София Кацаров май е най-добрия. Спермограма пуснете в Надежда или в Майчин дом (в Майчин дом е най-евтина)Успех!

Здравейте,
ММ е с почти същи показатели, същата диагноза. Когато бяхме при Кацаров въобще не ни изписа добавки дори, а каза направо операция на разширена вена. Дори ни посъветва да не правим опити за ИКСИ, било грешка. Но ние преценихме, че искаме да опитаме и скоро ни предстои да стартираме. ММ пи 3 месеца витамини, трибестан и спимен и сега ми е любопитно дали имаме поне малко промяна в морфологията, знам ,че тя трудно ср променя,но не е невъзможно. Поне не пие и не пуши. Даже тренира доста и по много. Но операцията, не винаги е решение за мен, така ми казаха и от клиниката. Не знам кое е правилното.
Успех!
Виж целия пост
# 148
Здравейте, това са резултатите от СГ, заключение е астенотератозооспермия.
Какво е мнението ви, има ли шанс за естествено забременяване? Тепърва ще ходим на уролог, нямаме мнение от лекар още.
Скрит текст:



С тази морфология много трудно ще забременеете естествено.според мен, направете консултация с андролог и се.насочете към репродуктивен специалист. Успех.

Здравейте момичета! Трябва ми помощ, преди 3 седмици пуснахме спермограма в Малинов! Излезе диагноза олигоастенотератозооспермия, и Малинов ни каза 1000% инвитро (ИКСИ). Имаме 1 дете на 6г., което е заченато от 2ри опит естествено. От 1год.и 2м.се опитваме за второ, но не се получава, затова пуснахме спермограма. Малинов изписа витамини , и каза да пуснем след най-малко 1месец спермограма в друга клиника? Коя клиника ще ми препоръчате? И според Вас кога да посетим уролог- андролог, след като пуснем и 2ра спермограма, след 1 месец? Насочила съм се към Кацаров, ако имате предложения за други доктори също приемам. Пуснахме изследвания на хормони при мъжа ми: пролактин завишен, тестостерон нисък, прогестерон завишен. Според Вас мога ли да забременея нормално , ако се подложи на лечение,  всичко е много лошо, концентрация, подвижност и морфология. Всичко ми е ново , разчитам на Вас с многото опит за помощ, на мен много не ми е ясно! Мъж ми се е взел да отслабне, че има 30кг за сваля, не пуши, спира едно лекарство Деаксит , защото си мисли , че от него може да му е повлияло на спермограмата .Ето и спермограмата :


Направете 2-ра спермограма и.тогава ходете при Кацаров. Ще ви изпише добавки, но.като цяло няма гаранция дали ще се оправят показателите от тях или не, според мен е много индивидуално, при нас не.помогнаха... но за София Кацаров май е най-добрия. Спермограма пуснете в Надежда или в Майчин дом (в Майчин дом е най-евтина)Успех!

Здравейте,
ММ е с почти същи показатели, същата диагноза. Когато бяхме при Кацаров въобще не ни изписа добавки дори, а каза направо операция на разширена вена. Дори ни посъветва да не правим опити за ИКСИ, било грешка. Но ние преценихме, че искаме да опитаме и скоро ни предстои да стартираме. ММ пи 3 месеца витамини, трибестан и спимен и сега ми е любопитно дали имаме поне малко промяна в морфологията, знам ,че тя трудно ср променя,но не е невъзможно. Поне не пие и не пуши. Даже тренира доста и по много. Но операцията, не винаги е решение за мен, така ми казаха и от клиниката. Не знам кое е правилното.
Успех!

Повечето мнения които съм чела за варикоцеле е че лечението е оперативно, само май няма как да мине.. В коя клиника сте?
Виж целия пост
# 149
Здравейте, това са резултатите от СГ, заключение е астенотератозооспермия.
Какво е мнението ви, има ли шанс за естествено забременяване? Тепърва ще ходим на уролог, нямаме мнение от лекар още.
Скрит текст:



С тази морфология много трудно ще забременеете естествено.според мен, направете консултация с андролог и се.насочете към репродуктивен специалист. Успех.

Здравейте момичета! Трябва ми помощ, преди 3 седмици пуснахме спермограма в Малинов! Излезе диагноза олигоастенотератозооспермия, и Малинов ни каза 1000% инвитро (ИКСИ). Имаме 1 дете на 6г., което е заченато от 2ри опит естествено. От 1год.и 2м.се опитваме за второ, но не се получава, затова пуснахме спермограма. Малинов изписа витамини , и каза да пуснем след най-малко 1месец спермограма в друга клиника? Коя клиника ще ми препоръчате? И според Вас кога да посетим уролог- андролог, след като пуснем и 2ра спермограма, след 1 месец? Насочила съм се към Кацаров, ако имате предложения за други доктори също приемам. Пуснахме изследвания на хормони при мъжа ми: пролактин завишен, тестостерон нисък, прогестерон завишен. Според Вас мога ли да забременея нормално , ако се подложи на лечение,  всичко е много лошо, концентрация, подвижност и морфология. Всичко ми е ново , разчитам на Вас с многото опит за помощ, на мен много не ми е ясно! Мъж ми се е взел да отслабне, че има 30кг за сваля, не пуши, спира едно лекарство Деаксит , защото си мисли , че от него може да му е повлияло на спермограмата .Ето и спермограмата :


Направете 2-ра спермограма и.тогава ходете при Кацаров. Ще ви изпише добавки, но.като цяло няма гаранция дали ще се оправят показателите от тях или не, според мен е много индивидуално, при нас не.помогнаха... но за София Кацаров май е най-добрия. Спермограма пуснете в Надежда или в Майчин дом (в Майчин дом е най-евтина)Успех!

Здравейте,
ММ е с почти същи показатели, същата диагноза. Когато бяхме при Кацаров въобще не ни изписа добавки дори, а каза направо операция на разширена вена. Дори ни посъветва да не правим опити за ИКСИ, било грешка. Но ние преценихме, че искаме да опитаме и скоро ни предстои да стартираме. ММ пи 3 месеца витамини, трибестан и спимен и сега ми е любопитно дали имаме поне малко промяна в морфологията, знам ,че тя трудно ср променя,но не е невъзможно. Поне не пие и не пуши. Даже тренира доста и по много. Но операцията, не винаги е решение за мен, така ми казаха и от клиниката. Не знам кое е правилното.
Успех!

Повечето мнения които съм чела за варикоцеле е че лечението е оперативно, само май няма как да мине.. В коя клиника сте?

Дори да е така, при нас не е само варикоцелето причина. 🙋‍♀️
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия