АВГУСТ-инчета 2020 ! тема 8

  • 19 730
  • 754
# 315
Шушулка спа първа дрямка 2 часа, сега спи от 50 минути втора дрямка. Аз я чакам да се наспи и да излизаме. Ето в такива дни обикновено си остава с 2 спанета. Иначе цяла нощ се буди и будува, ако през деня е спала повечко. Confused
Виж целия пост
# 316
При нас няма значение колко са дрямките. Може да са само 2, но може да са и 4. Важното е последната дрямка да свърши най- рано в 4 и най- късно в 5.30, за да мога да го сложа да спи към 6.30-7.30. Ако свърши преди 4, значи ще спи още веднъж 30 Мин. Независимо от това колко са дрямките, не знам как го прави но спи около 4 часа. Сам си наглася нещата така, че ако са 2 дрямки то ще са по- дълги, ако са 4 то ще бъдат по къси.
Виж целия пост
# 317
Савова, късметлийка си, че бебчето ти спи толкова. Моята спи по 2 часа и половина на ден обикновено. Сега ще будува от 14:30 до 19ч. Но няма как да я сложа да спи в 17, тъй като ще е спала над 3 часа вече, а не ми се купонясва посред нощите.
Поне няма да бързам да се прибирам за дрямка, а ще се разхождаме навън спокойно (защото моето дете не спи навън).
Виж целия пост
# 318
На тази възраст трябва да спят по 14-16 часа на денонощие. Моя е абсурд да седи буден от 14.30 до 7! Като се умори и му се спи става много изнервен и почва да крещи и отказва да яде. Преди малко бяхме навън и заспа точно на минутата като станаха 2 часа откакто е буден и добре ме бяхме на близо. Веднага се прибрахме и го сложих в леглото за да мога и аз да си почина покрай него. Пък и да прочета темата де Joy.
Виж целия пост
# 319
G.Savova в колко ставате сутрин, че го слагаш да ляга толкова рано ?
Преси го слагам към 21:00, 21:30 и сутрин ставаме към 8:00,9:00. Опитвам се да го излъжа с цица за някой друг час сън, но не се получава.. то и ще бъда много нагла да карам детето да спи повече от 12 часа 😁.
Виж целия пост
# 320
Ние пием около 70мл. вода на ден вече. Непрестанно предлагам. След хапване/ако не е мляко/ и като сме навън. Направо е жадна, сама си взима чашата. Най - обикновенна неразливаща се взехме.
Това с мрежичката не ни се получава на нас. Смукне малко и почва да го отпаря по стола, все едно е играчка. Давам банан на парчета, подавам и парчето и тя или го пъха в устата или го маже по таблата. Абе веселба в общи линии. 😃

С кеф пие вода и после с кеф я плюва... и бррр балончета прави... и пие и плюва едновременно... с две думи - предлагам само вкъщи, защото после трябва да го преоблека Wink
Виж целия пост
# 321
И Катерина е от спящите бебчета обича да си спи и повече от 2 часа ако я оставя будна и не я приспя става ужасно кисела. Повечето пъти дрямките през деня са 4. Събужда се към 7:30-8, яде, играе, заспива към 9:30-10 ч. (сутрешната й дрямка 😆) събужда се към 10:30 пак яде поиграе, излизаме навън към 12 спи до към 13:30-14 ч. Прибираме се пак яде игра, после към 15:30 пак заспива спи 30 мин някъде пак ядене игра и след това последната й дрямка е към 18ч.за 20-30мин и в 20:00 сме се изкъпали и сме в леглото яде и заспива. Не знам ама моето мнение е че 2 часа на ден спане на 6-7 месечно дете е мнооогоо малко. Аз моята ако не я приспя няма да заспи сигурно та някои от вас на които бебчетата ви спят толкова малко ако не инициирате спане нормално да не спи детето. Мое мнение е това.
Виж целия пост
# 322
Аз му предлагам вода, но той хич не я отразява. Много си харесва шишето за вода и като му го взема ми се сърди, но не иска да пие. Лигави се само с нея ако преглътне един два път и после се е случвало да порвърне малко.
Иначе и ние заспивам в 20:00 и сутрин 6-7 става. Аз съм казвала, че за мене така е най-добре, предпочитам сутрин да стана рано, но вечер да може да хапнем на спокойствие. Денем спи на всеки 2:30мин. Толкова му го дават и по таблица. Ако си изпусне съня става нервен и трябва задължително да го приспя някак си. Оставям го да си спи колкото си иска и когато си иска. Наскоро ми заспа в 19:10 и аз си мислих че въобще няма да се събуди, но той се събуди в 19:40 заигра се малко, изкъпахме го набързо и в 20:10 пак заспа. Изградил си е режим детето и си го следва стрикт о, аз трябва само да следя дали не прескача сън.
Виж целия пост
# 323
Розмари, аз си я слагам да спи, когато и мине времето за будуване за възрастта, но съм забелязала, че ако спи повече от 3 часа на ден, то започва да се буди по никое време нощем и иска да играе. Grinning , което според консултантите по сън значи, че детето не будува достатъчно. Явно и е достатъчно спането, щом не е кривичка. 🤷♀
Ето колко беше доволна, че се разхождаме навън, а не си играем вкъщи:

Скрит текст:
Виж целия пост
# 324
Това цялото смятане на часове, грамажи и др не ви ли напряга и изморява?! То вярно, че всяко дете си е различно, различни майки ги гледат.......скоро пак попаднах на комбинации майка и бебе и се радвам, че ние сме доста благоприятна такава- Сравнително спокойно бебе и сравнително спокойна майка Simple Smile
А сега "гледам" една свежа комедия за майки, които оставят децата на мъжете си и отиват да се забавляват.( второразрядно филмче) Хахахах
Виж целия пост
# 325
Нитп време сън знам, нито грамаж .
С първото имах една идея повече представа  какво се случва. С това съм през просото
Виж целия пост
# 326
Ползвам Хъкълбери приложенивто и когато дойде време за спане ми дрънчи. Лично аз ако не ползвам приложението постоянно забравям в колко е ял, колко и кога и колко е спал. Благодарение на приложебието знам, че по- късно от 7.30 не трябва да ляга защото тогава вечер спи по- малко и на другия ден е кисел. За мен приложението е голямо улеснение и ме е яд, че не съм го ползвала преди.

Абсолютно съм съгласна и с това
...,Аз моята ако не я приспя няма да заспи сигурно та някои от вас на които бебчетата ви спят толкова малко ако не инициирате спане нормално да не спи детето. Мое мнение е това.
В началото като си нямах идея какво правя и бях го оставила да спи когато си иска ми седеше по цял ден буден и все ревеше. После една англичанка ми показа графика за деня на нейното бебе и тогава си казах не може да бъде. Леко по леко нещата се нагласиха и почна да спи тогава когато го сложа да спи. И естествено ако го видя, ме не му е дошло още времето, го оставям още малко буден и го слагам малко по- късно.
Виж целия пост
# 327
И ние сме с режим, иначе ще е някаква лудница .
Става към 6:30-7 сутрин , първата дрямка е към 9:15-9:45. Дългият сън е от 1 до към 3.... ако стане в 3 , спи пак към 5.... днес примерно спа от 2 до 5 и ще пропуснем късната дрямка. Ляга към 20.00-20.30.

И аз съм с приложение да следя кога спи и яде, иначе забравям. И аз благодарение на него успях да проследя и по- лесно да направя режим.
Виж целия пост
# 328

За тези, които поръчват от Али, имате ли наблюдение кой метод е най-бърз за доставка. Всички, които ги дават с безплатна или минимална доставка пише или с Али или Казино......и че пристигат еднакво бързо. Някъде виждам, че има опция и от коя страна да поръчаш. Това гаранция ли е, че ще дойде бързо ако е от Европа?
Аз съм поръчвала само от Китай. Това Казино не съм го чувала.

ioni66, разбирам те. Моя определено върви сам към отбиване. Суче само по 1-2 минути и бута, не иска повече. През нощта пък, например снощи на всеки час сучеше, това не се издържа. През деня повече от 2 часа пак не издържа. Че той като новороден ядеше през по-големи интервали! След всички тези знаци, и след като качи за 1 месец само 100 гр, излиза май, че стои гладен. Днес два пъти му дадох АМ след кърмене по 120мл , и си ги изпи.....

За приложенията - не знам как съм гледала първото си дете без приложението! Сега още от изписването , следя храненията , от няколко месеца и спането. Преди 5 год. пишех на ръка в колко часа е яло детето, от коя гърда, и смятах, смятах, колко време е минало от храненето, а детето пищи през това време. Много се тормозех. А сега, нищо не смятам, само отварям и гледам, там си пише, че са минали 2 часа и 4 минути например. Голямо удобство ми е. Знам и интервалите на сън, винаги заспива на 2 часа - 2 часа и половина. Честно казано, без това приложение аз не мога да си гледам детето Joy

Последната му дрямка вечер е около 17ч, (няма режим, но така се случва най-често,плюс минус половин час). Спи 30 мин и после около 19-20ч ляга за нощния сън.

За водата - голяю зор ще е. Хич не иска да я пие. Взех му неразливна чаша, и ако се обърка да засмуче, или се задавя зверски, или всичко се стича по блузата Grinning И с баткото беше така, и до ден днешен хич не я тачи тази вода. А аз обожавам да пия вода!

elocin, каква муцунка е направила сладурката. Не обича ли разходките навън?

LenkaST,
Скрит текст:
прочетох дългата статия, която посочи, ако може да се нарече статия. Пълни измислици, ако питаш мен. Наночастици във ваксината, за да ни следят и наблюдават?!

Леле, много дълго стана, сории Grinning
Виж целия пост
# 329
Моя пие от шише със сламка. Много добре де справя.
Никога не съм ползвала приложения. Веднъж изтеглих едно. Пуснах го като заспа и...така отиде 2 дни , докато го спра Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия