COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 7

  • 1 347 578
  • 22 610
# 3 345
Скрит текст:
Простете, че се намесвам, но, Лейди, все пак с в български форум. Обсъжда се ощетяване на българските граждани като принадлежащи към ЕС. На мен не ми звучи как да кажа - етично (с цялата условност на релационния термин) в този форум да се напада толкова остро ЕС. Дори да бих била убедена в противното, от конфузия бих замълчала.

Значи от етика трябва да похвалим решенията на ЕС, дори и да са меко казано глупави и да продължим като коне с капаци да се радваме, че сме в него и твърдо да сме убедени, че той ще ни реши проблемите?

Значи УК  инвестира  в ЕС. Предполагам че ползва  данъчни преференции , раб. ръка на ЕС , не си замърсчва природата  с  хим. заводи . ...И за какво да ги хвалим ЪК , като сме им създали  условия за работа и пазар който до сега им е давал право да печелят.  .
Както е английска компанията днес , утре   може да я купи патагонец  и да стане патагонска.
И пак да повторя , имаме договор  с тази компания и той трябва да се  изпълнява. Има международно право и като ги осъди ЕС   още утре този завод моЖе да стане  на ЕС.  .
Да предположа ли че тази компания  си проси по високи цени .
Значи до вчера  можеше  Европейския пазар да  ти осигурява печалба , ама искаш още ли ??
Точно сега в тая криза.

Всъщност  не се знае тая компания дали е още английска. Доколко  си спомням казаха  че ЕС  е инвестирал [/b ]в тоя завод . Та не се знае каква част има  ЕС  от него.

За коя компания говориш?
Виж целия пост
# 3 346
Ангелов каза защо ваксинираните трябва да носят маски

Могат ли преболедувалите и ваксинираните все пак да се заразят с COVID-19

https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/tema-koronavirus/angelov-ka … iat-maski-6121721

Според Ангелов ваксинираните пренасят вируса, ако е прав, значи пак сме доникъде
Виж целия пост
# 3 347
Скрит текст:
Простете, че се намесвам, но, Лейди, все пак с в български форум. Обсъжда се ощетяване на българските граждани като принадлежащи към ЕС. На мен не ми звучи как да кажа - етично (с цялата условност на релационния термин) в този форум да се напада толкова остро ЕС. Дори да бих била убедена в противното, от конфузия бих замълчала.

Значи от етика трябва да похвалим решенията на ЕС, дори и да са меко казано глупави и да продължим като коне с капаци да се радваме, че сме в него и твърдо да сме убедени, че той ще ни реши проблемите?

Значи УК  инвестира  в ЕС. Предполагам че ползва  данъчни преференции , раб. ръка на ЕС , не си замърсчва природата  с  хим. заводи . ...И за какво да ги хвалим ЪК , като сме им създали  условия за работа и пазар който до сега им е давал право да печелят.  .
Както е английска компанията днес , утре   може да я купи патагонец  и да стане патагонска.
И пак да повторя , имаме договор  с тази компания и той трябва да се  изпълнява. Има международно право и като ги осъди ЕС   още утре този завод моЖе да стане  на ЕС.  .
Да предположа ли че тази компания  си проси по високи цени .
Значи до вчера  можеше  Европейския пазар да  ти осигурява печалба , ама искаш още ли ??
Точно сега в тая криза.

Всъщност  не се знае тая компания дали е още английска. Доколко  си спомням казаха  че ЕС  е инвестирал [/b ]в тоя завод . Та не се знае каква част има  ЕС  от него.

За коя компания говориш?

За която и да е. Ставаше  въпрос за дуене . Така  че ЕС  си е оплел кошницата .
Та да не продължаме повече.
Виж целия пост
# 3 348
0001, има ли някъде публикувана информация за проучването в Щатите на ваксината на АЗ?
Потърсих, но не попаднах на информация. Видях, че първо са очаквали резултати януари месец, после края на февруари или март и че ще подават документи в FDA през април.

Прочетох и това Washington “may only briefly, or never, need the AstraZeneca doses if they are cleared for emergency use,” the Times wrote.
Виж целия пост
# 3 349
Дори и да не разнасяха вируса правилото за маските е за всички, как да се различат ваксинираните и прекалите от останалите, значки ли да носят?
Виж целия пост
# 3 350
Някой имали информация, за това дали създателите на РНК-ваксините вече са се имунизирали. Проф. Угур Шахин(създателя на ваксината на Пфайзер) към края на януари 2021 още не беше се ваксинирал- чакаше си “чинно” реда
https://m.youtube.com/watch?v=oJZX3_5Bg5I
Виж целия пост
# 3 351
Да споделя, че ситуацията изобщо не е под контрол, както за пореден път се опитва да ни убеди министър Ангелов. Мой познат с коронавирус, ниска сатурация и задух вече в няколко болници му отказват прием, поради липса на легла. Това се случва в Хасковска област. Щели да се свържат с него, ако се освободи легло...
Близка на майка ми вчера е починала (здрава жена на 73 г. , без заболявания и оплаквания) - преди 20 дни й е направена ваксинация с Астра Зенека. Диагнозата - белодробна емболия.
Виж целия пост
# 3 352
Свекърва ми почина от белодробна емболия. Преди години.
Виж целия пост
# 3 353
Ужас!
Виж целия пост
# 3 354
Не е въпроса дали да ги различаваме или да им се бият печати.
Лошото е, че Ангелов говори, че са правили проучване в някакъв старчески дом в Силистра с ваксинирани и се доказало, че те също заразявали.
Не знам с каква ваксина са били тези ваксинирани , но е много лошо това.
Значи, че дори и да се ваксинирате, пак може да заразите своите родители, баби, дядовци, чичовци , лели, приятели, а дори и деца.
Деца, които вече все по често влизат в болница, а не е позволено да се ваксинират.
Беше казано, че има над 50 деца с ковид на болнично лечение.
Виж целия пост
# 3 355
Има ли някаква вероятност като се ваксинират големите /+18 год/ вирусът да се прехвърли на децата защото те не са защитени? т.е след време като повечето хора се ваксинират да не вземат да се разболяват само децата
Виж целия пост
# 3 356
Простете, че се намесвам, но, Лейди, все пак с в български форум. Обсъжда се ощетяване на българските граждани като принадлежащи към ЕС. На мен не ми звучи как да кажа - етично (с цялата условност на релационния термин) в този форум да се напада толкова остро ЕС. Дори да бих била убедена в противното, от конфузия бих замълчала.

Значи от етика трябва да похвалим решенията на ЕС, дори и да са меко казано глупави и да продължим като коне с капаци да се радваме, че сме в него и твърдо да сме убедени, че той ще ни реши проблемите?

По принцип е добре да спреш да се излагаш, което се случва, защото приемеш Астра Зенека като някаква форма на националистична изява към новата ти Родина и пълниш форума с евтина брекзитджийска пропаганда, която в интерес на истината не и е мястото в български форум и никой не е длъжен да я търпи.

Иначе един от основните проблеми на ЕС е, че в него има страни, които са по-равни от други, точно UK беше от тези страни и цялата сага с брекзита започната от несъстоятелни политици и завършена от с години манипулираното простолюдие всъщност е в интерес на всички в ЕС, от такива по-равни държави полза нямаме, а само вреди. Друг недостатък на ЕС, е че е прекалено аристократична, тромава и мека организация, която често тръгва да решава първо проблемите на света като за по-лесно си ги докарва на собствена територия, което вече се случи не веднъж по различни проблеми. ЕС е най-силна икономика на света и ако реши да се грижи на първо място за себе си, други ще го закъсат.


брех тая АЗ ги изкарахте по-дашни от Червения кръст...Не работели за печалба...

Факт.
Ако имаш друга информация - дай я.

Колкото до Оксфорд и Астра Зенека и ролята им на майка Тереса (пози боже да се каже нещо против тях), първоначалната идея е Оксфорд да дари правата на като отворен лиценз и да не създава монополи, но после се намесва фондацията на Бил Гейтс и Оксфорд променят решението си и сключват договор за ексклузивни права с фармацевтична компания. Британското правителство пък се намесва и вместо с Мерк се сключва договор с Астра Зенека от страх, че ще изпуснат контрола особено при управлението на Тръмп.

They Pledged to Donate Rights to Their COVID Vaccine, Then Sold Them to Pharma
https://khn.org/news/rather-than-give-away-its-covid-vaccine-oxf … l-with-drugmaker/

Така, че поне единият играч не е света вода ненапита, а другия ще капитализира печалбата си по индиректни начини, все пак не бъдете толкова наивни, че всичко не е добре пресметнато. Освен това ексклузивният договор с Астра Зенека включва продажба без печалба само по време на пандемията. След обявяване на край на пандемията нещата вероятно ще се променят и вече осигурените клиенти ще трябва да плащат други цени за новите дози, а Оксфорд ще започне да получава и големи комисионни за серия от патенти.

Джонсън и Джонсън също по подобен начин обявиха, че ще продават ваксината без печалба по време на пандемията.
Виж целия пост
# 3 357
Вирусът ще продължи да циркулира сред децата в детските колективи дори всички възрастни да са ваксинирани.
Виж целия пост
# 3 358
stasha_s,
Ето тук по тв Европа
https://www.tvevropa.com/2021/03/dva-novi-smartni-sluchaya-sled- … kiya-i-harvatiya/
Астра Зенека щели да подават скоро документите си за одобрение за спешна употреба в щатите.
В материала се разказва и за млада 38 годишна учителка, която е починала след ваксинация с АЗ в Словакия
Виж целия пост
# 3 359
sugar_baby , дали е подадена информация към ИАЛ?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия