COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 7

  • 1 347 570
  • 22 610
# 3 360
Adventurer, извини ме за любопитството, но ...каква ваксина би си сложил от сегашните при възможност за избор и защо би се спрял на нея. Питам теб специално, защото чета и виждам, че разбираш доста и ...да си питам аз .
Виж целия пост
# 3 361
Аз разбрах,че ваксината предполага леко прекарване на заболяването...Заразявам се,заразявам...
Виж целия пост
# 3 362
sugar_baby , дали е подадена информация към ИАЛ?
Нямам представа, но съмненията на близките й и личния лекар са, че е в резултат на ваксината. Предполагам, че много хора въобще и не се досещат, че могат да сигнализират ИАЛ за странични реакции или смърт след ваксинация.
Виж целия пост
# 3 363
Пише го в съгласието, което подписват.
Виж целия пост
# 3 364
Аз разбрах,че ваксината предполага леко прекарване на заболяването...Заразявам се,заразявам...

Ваксината прави и двете - при много силен имунен отговор гарантира, че дори няма да има заразяване. Чиста работа. При по-слаб имунен отговор гарантира, че няма да се стига до болница. Второто или се пренебрегва тотално, или се злоупотребява с него с думите "Еее, видяхте ли, пак ше го караме всичките".
За заразяването за съжаление все още няма категорична информация. Данни от Великобритания и Израел обаче показват, че ваксината сериозно намалява не само заболяването, но и разпространението на вируса. От Израел идват все повече данни, че ваксинираните наистина не могат да заразяват, но не и сто процента, разбира се. От Острова и аз, и Лейдибърд сме пускали линкове - там са правени PCR тестове на ваксинирани и при почти 70 на сто не се открива вирус в носоглътката. Значи явно не го прихващат и ерго - не могат да заразяват. Ако около 70 на сто от ваксинираните не заразяват - това е колосален напредък.
Това е причината някои хора да изпадат в крайности и да искат паспорти, ограничения и сертификати за ваксинирани - защото без силно доброволно начало за ваксинация се изпада в "лимбо" от мерки, разхлабване, полумерки, ново затягане, нови щампове и така... не знаем до кога. Затова кампанията против ваксините, макар и може би неумишлена в момента, е не просто проблем - тя е страшна.
По данни на "Политико" Франция - една от най, ама най-най-най-скептичните към ваксините нации - 45 на сто от французите подкрепят идея за диференцирани мерки за ваксинирани и неваксинирани. Франция има отколешен проблем с антиваксърите и там метаморфозата в общественото мнение е много показателна. Просто и на тях им е до гуша от маски, дистанции и мерки и си искат бистрата и виното с приятели в 11 сутринта. За целта обаче тая пандемия трябва да бъде поставена под контрол.
Виж целия пост
# 3 365
Aз лично бих си сложил всяка ваксина и грипна и бцж, но и такива няма.
Виж целия пост
# 3 366
В Норвегия трима души са хоспитализирани заради кръвни съсиреци след ваксинация с АЗ. И тримата са здравни работници, под 50 годишни.

https://www.tagesschau.de/newsticker/liveblog-coronavirus-samsta … traZeneca-Impfung
Виж целия пост
# 3 367
Да попитам по-запознатите, с оглед изказването на министър Ангелов, ваксината на АЗ е като противогрипната -наистина ли е така?? Противогрипните не са ли с инактивиран вирус, а не векторни?!

Здравният министър проф. Костадин Ангелов призова от Гоце Делчев хората, които са имунизирани с препарата на AstraZeneca, да бъдат спокойни.

Той каза, че няма риск за тези, които са ваксинирани с него.

"Мои близки също са ваксинирани с ваксината на AstraZeneca. Тази ваксина е много позната на медицината. Подобен тип векторна ваксина е тази за грип. В света са направени милиони ваксинации с такава ваксини, нека хората да бъдат спокойни", заяви Ангелов

Прочетете повече на https://profit.bg/balgariya/angelov-nyama-risk-za-vaksiniranite- … izki-sa-sred-tyah
Виж целия пост
# 3 368
Простете, че се намесвам, но, Лейди, все пак с в български форум. Обсъжда се ощетяване на българските граждани като принадлежащи към ЕС. На мен не ми звучи как да кажа - етично (с цялата условност на релационния термин) в този форум да се напада толкова остро ЕС. Дори да бих била убедена в противното, от конфузия бих замълчала.

Значи от етика трябва да похвалим решенията на ЕС, дори и да са меко казано глупави и да продължим като коне с капаци да се радваме, че сме в него и твърдо да сме убедени, че той ще ни реши проблемите?

По принцип е добре да спреш да се излагаш, което се случва, защото приемеш Астра Зенека като някаква форма на националистична изява към новата ти Родина и пълниш форума с евтина брекзитджийска пропаганда, която в интерес на истината не и е мястото в български форум и никой не е длъжен да я търпи.

Иначе един от основните проблеми на ЕС е, че в него има страни, които са по-равни от други, точно UK беше от тези страни и цялата сага с брекзита започната от несъстоятелни политици и завършена от с години манипулираното простолюдие всъщност е в интерес на всички в ЕС, от такива по-равни държави полза нямаме, а само вреди. Друг недостатък на ЕС, е че е прекалено аристократична, тромава и мека организация, която често тръгва да решава първо проблемите на света като за по-лесно си ги докарва на собствена територия, което вече се случи не веднъж по различни проблеми. ЕС е най-силна икономика на света и ако реши да се грижи на първо място за себе си, други ще го закъсат.


брех тая АЗ ги изкарахте по-дашни от Червения кръст...Не работели за печалба...

Факт.
Ако имаш друга информация - дай я.

Колкото до Оксфорд и Астра Зенека и ролята им на майка Тереса (пози боже да се каже нещо против тях), първоначалната идея е Оксфорд да дари правата на като отворен лиценз и да не създава монополи, но после се намесва фондацията на Бил Гейтс и Оксфорд променят решението си и сключват договор за ексклузивни права с фармацевтична компания. Британското правителство пък се намесва и вместо с Мерк се сключва договор с Астра Зенека от страх, че ще изпуснат контрола особено при управлението на Тръмп.

They Pledged to Donate Rights to Their COVID Vaccine, Then Sold Them to Pharma
https://khn.org/news/rather-than-give-away-its-covid-vaccine-oxf … l-with-drugmaker/

Така, че поне единият играч не е света вода ненапита, а другия ще капитализира печалбата си по индиректни начини, все пак не бъдете толкова наивни, че всичко не е добре пресметнато. Освен това ексклузивният договор с Астра Зенека включва продажба без печалба само по време на пандемията. След обявяване на край на пандемията нещата вероятно ще се променят и вече осигурените клиенти ще трябва да плащат други цени за новите дози, а Оксфорд ще започне да получава и големи комисионни за серия от патенти.

Джонсън и Джонсън също по подобен начин обявиха, че ще продават ваксината без печалба по време на пандемията.

Вижте, кой какви личностни предпочитания защитава, е негов избор. Дали позицията на втората си родина или на Танзания. Живеем в глобализиран свят, всяко мнение е допустимо. Примитивният патриотизъм отдавна е в кошчето. И не съм забелязала Ladybird_ да се излага, напротив, много интересна и интелигентно поднесена информация ни предоставя. Както впрочем и вие.
Виж целия пост
# 3 369
Скрит текст:
Простете, че се намесвам, но, Лейди, все пак с в български форум. Обсъжда се ощетяване на българските граждани като принадлежащи към ЕС. На мен не ми звучи как да кажа - етично (с цялата условност на релационния термин) в този форум да се напада толкова остро ЕС. Дори да бих била убедена в противното, от конфузия бих замълчала.

Значи от етика трябва да похвалим решенията на ЕС, дори и да са меко казано глупави и да продължим като коне с капаци да се радваме, че сме в него и твърдо да сме убедени, че той ще ни реши проблемите?

По принцип е добре да спреш да се излагаш, което се случва, защото приемеш Астра Зенека като някаква форма на националистична изява към новата ти Родина и пълниш форума с евтина брекзитджийска пропаганда, която в интерес на истината не и е мястото в български форум и никой не е длъжен да я търпи.

Скрит текст:
Иначе един от основните проблеми на ЕС е, че в него има страни, които са по-равни от други, точно UK беше от тези страни и цялата сага с брекзита започната от несъстоятелни политици и завършена от с години манипулираното простолюдие всъщност е в интерес на всички в ЕС, от такива по-равни държави полза нямаме, а само вреди. Друг недостатък на ЕС, е че е прекалено аристократична, тромава и мека организация, която често тръгва да решава първо проблемите на света като за по-лесно си ги докарва на собствена територия, което вече се случи не веднъж по различни проблеми. ЕС е най-силна икономика на света и ако реши да се грижи на първо място за себе си, други ще го закъсат.


брех тая АЗ ги изкарахте по-дашни от Червения кръст...Не работели за печалба...

Факт.
Ако имаш друга информация - дай я.

Колкото до Оксфорд и Астра Зенека и ролята им на майка Тереса (пози боже да се каже нещо против тях), първоначалната идея е Оксфорд да дари правата на като отворен лиценз и да не създава монополи, но после се намесва фондацията на Бил Гейтс и Оксфорд променят решението си и сключват договор за ексклузивни права с фармацевтична компания. Британското правителство пък се намесва и вместо с Мерк се сключва договор с Астра Зенека от страх, че ще изпуснат контрола особено при управлението на Тръмп.

They Pledged to Donate Rights to Their COVID Vaccine, Then Sold Them to Pharma
https://khn.org/news/rather-than-give-away-its-covid-vaccine-oxf … l-with-drugmaker/

Така, че поне единият играч не е света вода ненапита, а другия ще капитализира печалбата си по индиректни начини, все пак не бъдете толкова наивни, че всичко не е добре пресметнато. Освен това ексклузивният договор с Астра Зенека включва продажба без печалба само по време на пандемията. След обявяване на край на пандемията нещата вероятно ще се променят и вече осигурените клиенти ще трябва да плащат други цени за новите дози, а Оксфорд ще започне да получава и големи комисионни за серия от патенти.

Джонсън и Джонсън също по подобен начин обявиха, че ще продават ваксината без печалба по време на пандемията.

В голяма грешка си - нямам нова Родина и изобщо не защитавам АЗ.
Но след като Ви харесват оправдания от типа "UK и САЩ са виновни за лошото ниво ваксинирани в ЕС",
ЕС има ценности и за това изнася ваксини...   спирам.
Виж целия пост
# 3 370
брех тая АЗ ги изкарахте по-дашни от Червения кръст...Не работели за печалба...

Факт.
Ако имаш друга информация - дай я.
Ама вие сериозно ли сте толкова наивна, че смятате, че АЗ не правят печалба? Това, че им е най-ниска цената съвсем не значи, че не кешират сериозно!!! А това, че другите имат по-висок % печалба едва ли е повод да се кахърите за балансовия отчет на АЗ!
Виж целия пост
# 3 371
Много е странно това с Норвегия, в четвъртък спират АЗ без нищо да кажат и чак в събота вече имат 3 случая и то без да дават много подробности като партида, всички от едно място ли са и т.н.
Виж целия пост
# 3 372
Продължавам да се ядосвам здраво. Преди малко ми звънна майка ми, която с категоричен тон ми заяви да откажа онлайн регистрацията й за ваксина. Никога нямало да се ваксинира, защото ето, починалата жена била на 57г. и умряла, пък тя била на 70 и със сигурност щяла да почине при ваксинация!
Това направиха тези безотговорни управляващи, които си сменят мнението през пет минути! Не ми се мисли колко хора ще свършат с тръба в устата, заради тези глупаци!
Цяла година треперя, защото майка ми е с проблемни бели дробове, тъкмо се успокоих малко, че почти ни дойде реда за ваксиниране, а то..
Аз съм в същото положение. Родителите ми държаха на Файзър или Модерна. Баща ми отиде в първия ден на зелените коридори във ВМА, буквално минути след като са приключили с Модерна и се отказа от Астра. В последните седмици тъкмо ги навих да се ваксинират с каквото има, дори майка ми убедих, която е с безброй проблеми, вкл. алергии. Тази седмица беше на алерголог, който й е направил тестове за помощните вещества във ваксините. Слава богу, нямаше реакции. Написана  й е и схема за антиалергична профилактика. За да свърши тези неща, им записах час за 25.03 в портала. Сега и двамата категорично отказват АЗ, че и са ми сърдити, защото явно не ме е грижа, че може да им навреди или дори да ги убие.  А аз умирам от ужас в тая трета вълна да не се заразят. На майка ми й предстои ходене на лекар с профил за смяна на лекарство за диабет, а баща ми има херния за операция.  Въобще не искам да стъпват в болница без ваксина.
Виж целия пост
# 3 373
Починала е бременна жена с ковид в Благоевград.ThinkingСпомням си,как  мин.год.говореха,че бременни не се разболяват.После го казваха за малките деца.Сега и едните и другите боледуват.Все още се неглижира разпространението и често тежкото боледуване на малките деца.Би трябвало да затворят дет.градини и 1-4кл. да си останат вкъщи.Покрай тях много има много застрашени хора.Персонала включва педагози,хигиенисти,готвачи,охранители  и т.н. друг персонал.
Виж целия пост
# 3 374
В Обединеното кралство днес са регистрирани 5534 случая на COVID-19 и 121 смъртни случая, докато броят на ваксинираните е достигнал 23,6 милиона.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия