COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 7

  • 1 348 317
  • 22 610
# 5 760
А ако не знам че съм заразена в този момент,по кой коридор да минавам?След 2-3 часа проявявам симптоми..И???
Виж целия пост
# 5 761
В чужбина има центрове за вземане на проби на паркинги, до магазини - отиваш с колата си и отваряш леко прозореца, вземат проба и заминаваш. Според мен е идеално измислено. Имат и отделни лаборатории за ковид пациенти. Не е трудно да се направи и тук - две-три лаборатории да се занимават само с това и нищо друго. Пациенти ще имат. Но останалите ще загубят приходи. Обаче финансовото разглеждане на проблема в случая е грешка.
Виж целия пост
# 5 762
А ако не знам че съм заразена в този момент,по кой коридор да минавам?След 2-3 часа проявявам симптоми..И???
едно е да не знаеш, че си заразен
 Друго е да знаеш, и да се вреш или да те врат до бременни, възрастни и болни хора,.които не са с ковид!
Съгласна съм и за аптеки и лаборатории! И тук е ролята на МЗ ОТНОВО! Разчита се на лична съвет и шише дезинфектант! Цяла година не се направи нищо! Отвратителна ситуация и управление! Наистина да махат всичко, и карантина, и коридори, след като не са обмислени, не се спазват и всичко е проформа!
Виж целия пост
# 5 763
Сега ще излезе, че Пфайзер лекува и long covid. Братовчед ми се ваксинира с Пфайзер, и двете игли. След втората 4 дни с 39 С, страшни болки в краката. Сега казва, че се чувства все уморен, а не е карал covid. Но cnn няма да напише за него
Ваксините са единственото спасение до откриването на лекарство, но това побутване от медии, политици и т. н. на Пфайзер е доста противно.

По принцип, ако човек прави прибързани заключения, само защото му пасват на предубежденията със сигурност ще намери така търсеното теле под вола, друг е въпросът, какво точно е ползата от това, освен че наистина е доста противно.

Истината всъщност е, че един британски филмов продуцент и пациент с "дълъг ковид" беше събрал анекдотични данни от социалните мрежи за близо 500 души с "дълъг ковид", 80% от хората са от UK и 15% от САЩ, като от тях 60% са ваксинирани с Файзър, 30% с Астра Зенека, 9% с Модерна и незначителен брой със Синофарм.

Тези данни станаха причина да се насочи вниманието към този проблем, да се формират работни хипотези от сериозни учени за евентуалния ефект от ваксините и да се мисли за провеждането на клинични изпитвания.

Do Vaccines Help COVID Long-Haulers?
https://www.medpagetoday.com/special-reports/exclusives/91476
(пробвайте в инкогнито режим, ако не ви се отваря)

Иначе това какви лични истории разказват медиите си е тяхна работа, но разбира се в САЩ това ще е с ваксината, която най-много слагат и за която могат да намерят пациент да я разкаже, на други места ще е различно. Също така, ти ако имаш история за разказване съм сигурен, че и у нас ще се намери кой да я чуе и разпространи.
Виж целия пост
# 5 764
Има ли категорични научни данни, че хората с антитела, могат да заразяват други хора с Ковид?
Виж целия пост
# 5 765
Има ли категорични научни данни, че хората с антитела, могат да заразяват други хора с Ковид?

Не, напротив. Има данни от проучване в Ухан, където хората с антитела проявяват и неутрализиращ имунитет.
Виж целия пост
# 5 766
Не виждам защо да не могат. Той живее и по повърхности например. Ето защо трябва комплекс мерки. Например маска, ваксина И хигиена.
Виж целия пост
# 5 767
Госпожа Урсула заплашва, че ще спре износа на Астра Зенека към други държави.

Всичко това на фона на абсолютно безсмисленото сриване на доверието във ваксината в Европа и по света и доколкото разбирам с милиони дози от същата ваксина, които стоят неизползвани на склад.

Но ако кажа, че в Европа цари хаос и цирк, тогава съм лоша...
Виж целия пост
# 5 768
В чужбина има центрове за вземане на проби на паркинги, до магазини - отиваш с колата си и отваряш леко прозореца, вземат проба и заминаваш. Според мен е идеално измислено. Имат и отделни лаборатории за ковид пациенти. Не е трудно да се направи и тук - две-три лаборатории да се занимават само с това и нищо друго. Пациенти ще имат. Но останалите ще загубят приходи. Обаче финансовото разглеждане на проблема в случая е грешка.

Да, но тестовете са безплатни...
В България поликлиниките печелят от тестове. За да се направят такива центрове трябва всяка поликлиника да си направи такъв "център", което практически е неизгодно.......
Виж целия пост
# 5 769
Има ли категорични научни данни, че хората с антитела, могат да заразяват други хора с Ковид?

Не, напротив. Има данни от проучване в Ухан, където хората с антитела проявяват и неутрализиращ имунитет.

Вече няколко пъти срещам твърдение във форума, че ваксината пази само ваксинирания и искам да знам има ли данни, че ваксинирани или преболедували могат да заразяват?
Виж целия пост
# 5 770
Човек заразява околните когато вирусът се е възпроизвел в организма му. Т. е. заразяването става с нововъзпроизведените вируси. А антителата възпрепятстват проникването на вируса в клетките. Така вирусът не може да се възпроизвежда, или много малко вируси успяват да го направят и така вирусния товар за евентуално заразяване е много по нисък. Още няма данни обаче какъв точно е необходимия вирусен товар който би могъл да заразява.
    Мина година от пандемията и още няма информация за точната причина за лонг Ковид даже. Пълно е с хипотези само...
    И започват да ме хващат бесовете вече. Да спират да си чоплят носа и да си чешат езиците, и да свършат малко полезна работа "светилата" .   Imp
Виж целия пост
# 5 771
Скрит текст:
Има ли категорични научни данни, че хората с антитела, могат да заразяват други хора с Ковид?

Не, напротив. Има данни от проучване в Ухан, където хората с антитела проявяват и неутрализиращ имунитет.

Вече няколко пъти срещам твърдение във форума, че ваксината пази само ваксинирания и искам да знам има ли данни, че ваксинирани или преболедували могат да заразяват?

За съжаление това е поредният въпрос около този вирус, който няма точен отговор засега.
От Израел идват все повече данни, че ваксинираните спомагат да се намали разпространението на вируса, което означава, че ваксинираните или не заразяват, или заразяват в много по-малка степен.
Във Англия и Шотландия, особено в Шотландия, достигат до същите изводи за AstraZeneca.
В Ухан установяват, че хората с антитела имат и неутрализиращи антитела, тоест явно и преболедувалите не могат да заразяват или могат, но в далеч по-малка степен.
Явно пъзелът започва да се сглобява, но е много бавно...

П.П.: Защо пак се появяват тия фейкове за 6 или 9 месеца имунитет от ваксините?!
Виж целия пост
# 5 772
А, защо Астра Зенека не се използва за възрастни хора над 75 и такива със заболявания? Проблеми ли създава или? Чета из интернет и все още съм объркана. Лекарите май и те не знаят, всеки казва различно.
Виж целия пост
# 5 773
Има ли категорични научни данни, че хората с антитела, могат да заразяват други хора с Ковид?

Няма категорични научни доказателства. За момента има пълни доказателства за това, че ваксината намалява тежкото протичане и хоспитализацията.
Появяват се тук-там публикации, че ваксинирани те не заразяват.
Виж целия пост
# 5 774
А, защо Астра Зенека не се използва за възрастни хора над 75 и такива със заболявания? Проблеми ли създава или? Чета из интернет и все още съм объркана. Лекарите май и те не знаят, всеки казва различно.

Защото според няколко европейски държави няма достатъчно данни за ефективността на ваксината в тази възраст. В проучванията са участвали малко много възрастни хора.
Проблем с безопасността няма.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия