COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 7

  • 1 347 618
  • 22 610
# 5 955
gadamer, успя ли да разбереш причинно следствената връзка между починали и болни?
Няма никакъв природен катаклизъм или нещо друго, което да причинява увеличаване на смъртните случаи. Така че от това следва, че болните са се увеличили. Нищо че не са регистрирани и не ги виждаш в графиката.
Виж целия пост
# 5 956
Ако тези графики не са стръмни, здраве му кажете.



Виж целия пост
# 5 957
Какво общо има плато на заболеваемост от ковид с това, че заради ковид има повече починали в годишната статистика на смъртността? То е пределно ясно, че умират хора от ковид, което до декември 2019 не се беше случвало.

Между 0.5 и 1 % от заболелите от ковид, умират. Влизат в статистиката. Аз говоря за една почти постоянна бройка нови случаи в последните 10 дни. Тоест по около 4000 всеки ден. Не днес 1000, утре 2000, вдругиден 3000, а в края на месеца 15 000. Ясно?
Виж целия пост
# 5 958
Скрит текст:
за какво плато изобщо може да става дума, като броят на потвърдените нови случаи за последните 7 дни е с 36% по-висок спрямо предходните 7 дни, ей така гледано на око?
https://data.egov.bg/data/resourceView/e59f95dd-afde-43af-83c8-ea2916badd19
Скрит текст:
Естествено, че ще има повече потвърдени нови случаи в рамките на 7 дни. Нали всеки ден има нови? Те се трупат.
Но се гледа процентът положителни тестове от направените.

Това, което видимо нараства, е броят на хоспитализираните.
Ето ти осреднен процент на положителните проби от направените за съответната седмица тестове:
08.02. - 14.02.2021 г.- 8,95%
15.02. - 21.02. - 10,4%
22.02. -28.02. - 13,6%
01.03. - 07.03. - 16,7%
08.03. - 14.03. - 18,9%

За изминалата седмица - утре.
Не спира да ме изумява как някои хора гледат на ситуацията с широко затворени очи...
Виж целия пост
# 5 959
Какво общо има плато на заболеваемост от ковид с това, че заради ковид има повече починали в годишната статистика на смъртността? То е пределно ясно, че умират хора от ковид, което до декември 2019 не се беше случвало.

Между 0.5 и 1 % от заболелите от ковид, умират. Влизат в статистиката. Аз говоря за една почти постоянна цройка нови случаи в потледните 10 дни. Тоест по окола 4000 всеки ден. Не днес 1000, утре 2000, вдругиден 3000, а в края на месеца 15 000. Ясно?
Такова плато е твърде високо и не може да продължи дълго време. Това е като да си движиш над 3000 м надморска височина дни наред. Не става. Болниците са пълни и освен от ковид, умират и много хора от други заболявания, защото не се лекуват, било от страх, било от невъзможност ..........
Виж целия пост
# 5 960
Какво общо има плато на заболеваемост от ковид с това, че заради ковид има повече починали в годишната статистика на смъртността? То е пределно ясно, че умират хора от ковид, което до декември 2019 не се беше случвало.

Между 0.5 и 1 % от заболелите от ковид, умират. Влизат в статистиката. Аз говоря за една почти постоянна цройка нови случаи в потледните 10 дни. Тоест по окола 4000 всеки ден. Не днес 1000, утре 2000, вдругиден 3000, а в края на месеца 15 000. Ясно?
Защото отчитането на разпространението на Ковид е комплексно и включва не само нови случаи, но и процент от тестове, хоспитализирани, починали....
Виж целия пост
# 5 961
Много хора гледат така. Затова трябва непрекъснато да се говори по темата.
Виж целия пост
# 5 962
Грам не им вярвам и на двамата и мисля, че е твърде вероятно да е излъгал, че е боледувал. На него тезата му беше, че  няма проблем, хората го изкарват леко и всички ще го минем. Е, фанА го, ама нещо не му минАва леко, а е с пневмония.

Не помня вече кого слушах тази сутрин, но говореше за това за 10 да сме влезли в плато, а после случаите да падат. Някак не ми звучи добре пи 4 хиляди дневно да е добре платото. Единствено няма да е по-зле.
Виж целия пост
# 5 963
01.03. - 07.03. - 16,7%
08.03. - 14.03. - 18,9%

Да, данни за март. Ще видим като се добавят за още една седмица. Това са 2 % разлика.

Вижте си какво значи плато. Че е високо платото, високо е. Но платото не е стръмен връх.
Виж целия пост
# 5 964
Най-важният показател е смъртността:

вижда се ясно накъде вървим и засега не се виждат изгледи за подобрение.
Виж целия пост
# 5 965
Ето статистиката за починали от 8.03 до 21.03 по дни. Как я тълкувате?

Виж целия пост
# 5 966

При миналия локдаун се видя... без училищата и заведенията, можем да държим нивата прилично ниски, така че болниците да се справят.

За една година почти само училища и заведения са затваряни, нормално е да се очаква пак някакъв що годе приличен резултат.
Но това не означава, че ако училищата работят, вместо да има ски сезон, ако се редуцира навалицата в магазините, забрана за събиране не на над 15 човека, а на много по-малко, вечерен час и други разни мерки, включително масово безплатно тестване и карантиниране, контрол на пристигащи и т.н, няма да има същият, че и по-добър резултат.
Като се омажем - затваряме училищата, че най-лесно.  Не сме пробвали друго, за да твърдим, че това е най-ефективното, камо ли най-щадящото за обществото като цяло.
Виж целия пост
# 5 967
https://nova.bg/news/view/2021/03/21/320121/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D … 1%80%D0%B8%D0%B8/
Ангелов по нова.
Напълно е честен и откровен според мен.
Страхотен дано не се откаже.
Виж целия пост
# 5 968
Преди да се разбере какво е плато трябва да се разбере како е тренд и какво флуктуации и разликите межу тях. След това вероятно ще се разбере защо в момента за плато на заболеваемостта в България е абсурд да се говори.

Виж целия пост
# 5 969
Днес един математик не му знам името при Мая Костадинова първия и гост обясняваше, че без ваксини пандемията ще свърши юни 2022. Вероятно имаше предвид че 70% ще са го преболедували.
Нещо не схващам. Нали юни 2022 ще е валиден имунитета на преболедувалите го само последните месеци и никакви 70% няма да съществуват.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия