COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 7

  • 1 347 711
  • 22 610
# 6 045
Мисля, че използват на седмична база, а не на дневна.
Виж целия пост
# 6 046
Не трябва ли да се гледа заболяемостта на дневна база?
Не. Защото тестването е неконсистентно.
Това е вярно, но в такъв случай логично идва въпросът защо като аргумент за всички "мерки" на правителството се използва именно заболеваемостта на дневна база, за която ни информират старателно всеки ден?
Правят връзка между настанените в болници и починалите. Последните две са по травмиращи и пораждат притеснение у хората, та затова предпочитат първото като критерий.Wink
Виж целия пост
# 6 047
При всички статии и новини за "плато" или " пик" на пандемията говорят във връзка със заболелите от вируса на дневна база или добре, на седмична да е, а не на смъртни случаи. В момента у нас има нарастване на смъртните случаи при горе-дору едни стойности на заразяване. Ако хипотетично броят на заразените падне драстично, но смъртността на тези болни се качи да кажем на 80 %, пак ли ще се говори за покачване на разпространението на вируса?
Виж целия пост
# 6 048
Доста графики има пуснати назад дори на дневна база за 15 дни, в които се вижда покачване. Плато виждаш само ти.
Виж целия пост
# 6 049
На журналистите им дай да си пишат каквото им дойде. Те могат да си позволят да са некомпетентни, колкото и нас да ни дразни. Заради това си гледам графиките лично, нямам нужда от техните интерпретации с цел привличане на вниманието.
Виж целия пост
# 6 050
Кунчев каза, че разбрал от министъра за Чорбанов. Но не знае какво е състоянието му и къде е настанен.
Виж целия пост
# 6 051
Доста графики има пуснати назад дори на дневна база за 15 дни, в които се вижда покачване. Плато виждаш само ти.

Нали аз самата пуснах такива данни.
Виж целия пост
# 6 052
При всички статии и новини за "плато" или " пик" на пандемията говорят във връзка със заболелите от вируса на дневна база или добре, на седмична да е, а не на смъртни случаи. В момента у нас има нарастване на смъртните случаи при горе-дору едни стойности на заразяване. Ако хипотетично броят на заразените падне драстично, но смъртността на тези болни се качи да кажем на 80 %, пак ли ще се говори за покачване на разпространението на вируса?
Тогава ще се говори за последствия /смъртността е следствие на разпространението/.  При 1000 заразени, починалите могат да бъдат 10, но могат да бъдат и 100.

Какво всъщност искаш да знаеш/разбереш? От вчера въртиш едно и също, но неясно какъв точно е въпроса.
Виж целия пост
# 6 053
Моя близка живее в Шотландия и там ваксинират без избор на ваксина, има само Астра Зенека. В момента са стигнали до групите 60-50 години и моите близки чакат с нетърпение да дойде и техния ред в групата 50-40.

Виж целия пост
# 6 054
И сега остава да преценим на кой да вярваме - на министъра на здравеопазването или на русенския лаборант. Като се сетя този втория какви глупости и лъжи ръсеше в началото на епидемията, няма как сега да му повярвам.
Виж целия пост
# 6 055
Както не може на управляващите все народът да им е виновен, така и на хората не може Чорбанов да им е виновен, че са антиваксъри или друго. Ако не е той ще бъде друг, който ще е против мерките. Това го има по цял свят. Хубаво е всеки да има право да изрази мнение, да се изкаже. Не е щом мнението му не ни харесва да му желаем най-лошото или да губим напълно представа за морал като му разнасяме епикризите. Това е незаконно, та ако ще да е президента, никой не е длъжен да публикува информация за здравословното си състояние и всеки, който го прави вместо него върши престъпление.

Пък и на цялата Мара втасала ние се занимаваме с частни случаи.
Виж целия пост
# 6 056
Мерси , защото ще искам и друг вид ваксина
. Не казаха ли, че през платформата ще ваксинират само с АЗ?
В момента е така, но средата на април ще има реален избор. Аз лично още началото на март си избрах АЗ, но сега се разколебах, на 30г с високо кръвно и много много гъста кръв, и се уплаших.
Предпочитам да изчакам още, на 1април ако си сложиш АЗ чак на 1юли ще си имунизиран и то с 80-90%, а с рнк дори на 1май да я получиш, ще имаш имунитет над 90% на 1юни.
В сайта ЮК NHS разследват 300 трагични случая, в Германия заявките за ваксинация с АЗ са едва 2%
Виж целия пост
# 6 057
При всички статии и новини за "плато" или " пик" на пандемията говорят във връзка със заболелите от вируса на дневна база или добре, на седмична да е, а не на смъртни случаи. В момента у нас има нарастване на смъртните случаи при горе-дору едни стойности на заразяване. Ако хипотетично броят на заразените падне драстично, но смъртността на тези болни се качи да кажем на 80 %, пак ли ще се говори за покачване на разпространението на вируса?
Тогава ще се говори за последствия /смъртността е следствие на разпространението/.  При 1000 заразени, починалите могат да бъдат 10, но могат да бъдат и 100.

Какво всъщност искаш да знаеш/разбереш? От вчера въртиш едно и също, но неясно какъв точно е въпроса.

Това, че аз говорех за разпространение на вируса на дневна и месечна база, а ми се пуснаха данни за общата годишна смъртност, даже в сравнение с преди 5 години.
Виж целия пост
# 6 058
Доста графики има пуснати назад дори на дневна база за 15 дни, в които се вижда покачване. Плато виждаш само ти.

Нали аз самата пуснах такива данни.

Да правилно  си забелязал/а.
Така  официалните лица  отразяват данните и това определя надигането на вълната през последните дни .
Така се следи надигането на вълната , не  един разтегателен период.
Следи се  вълната и се  вземат мерки да се  натисне ограничи заразата , защото  повече заразени  води до натоварване на болниците и невъзможността  да се обслужват пациенти  води до по голяма обща смъртност .
Дали  отговорните лица плаяат  хората. Да така мисля. Няма как да е иначе като 50 процента се развяват .
Спорен е въпроса обаче кои са страхливците .

Никой не злобее против никой , просто има едни природни закони , които действат и който каквото мисли даже ,  говори , прави ,  му се струпва  на главата , за да  му се докаже , че тези закони съществуват , действат .
Някой , като мисли, говори ,  и прави така  че този вирус трябва да  мине през  всички , му се случва да мине напред през него .
Никой на никой не е виновен . Всеки е виновен за себе си . Всеки има рамене на главата .
Като гледам някой на улицата  че се развява , напълно е  ясно какво мисли и какво ще му се случи.
И му се случва по естествените закони ,  разбира се , а не какво аз мисля и казвам за него .
Просто обективни факти .
Виж целия пост
# 6 059
Ами разпространението никой не го знае какво е.
Броят регистрирани тестове не е реалната бройка на болните.
Гледай как се запълват болниците.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия