COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 7

  • 1 349 446
  • 22 610
# 10 530
Обмисля се разхлабване на още мерки. Борисов казва че трябва да се помисли за връщане на публика по стадионите.
Тогава защо ако съпруга ми пътува за България от чужбина, трябва да се тества или да е под карантина? Ваксиниран е, с двете дози на АЗ след прекаран ковид. Дари кръвна плазма, т.е. има антитела.
Виж целия пост
# 10 531
Тесла, как ще обясниш % тестове, които оптимистично те карат да казваш, че намалява вируса и моите 9 роднини и познати, от които 1 е в статистиката? Другите са с тестове от аптеката.
Виж целия пост
# 10 532
Тесла, събота и неделя е нормално да приемат по-малко хора в болница.
В другата тема се оплакват, че никъде не ги искат, не че няма болни.
Виж целия пост
# 10 533
Обмисля се разхлабване на още мерки. Борисов казва че трябва да се помисли за връщане на публика по стадионите.
Тогава защо ако съпруга ми пътува за България от чужбина, трябва да се тества или да е под карантина? Ваксиниран е, с двете дози на АЗ след прекаран ковид. Дари кръвна плазма, т.е. има антитела.
Не е и сигурно дали след ваксина все пак не разнасяш вируса.
Виж целия пост
# 10 534
Определено има неразбории около пътуването на ваксинираните, които ще се изчистят. Просто в момента се вдига излишен шум около подобни казуси, нищо повече.
Виж целия пост
# 10 535
Нали от юни би трябвало тези ваксинационни паспорти, или както решат да ги кръстят, да влязат в сила? Дотогава няма привилегии за ваксинирани при пътуване.
Виж целия пост
# 10 536
Тогава защо ако съпруга ми пътува за България от чужбина, трябва да се тества или да е под карантина?
Аз съм питала. Казват, че властите нямат стандартен международен документ в момента.
Виж целия пост
# 10 537
В темата за ваксините съфорумка беше пуснала това отн. паспортите – https://ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/coronavirus-respon … n-certificates_bg
Тук пише, че ще бъдат издавани от юни – https://www.dw.com/bg/%D0%BE%D1%82-%D1%8E%D0%BD%D0%B8-%D1%89%D0% … %D0%BE/a-56914843
Виж целия пост
# 10 538
Нищо странно няма, системата е с доста инерция а не забравяй, че се регистрират малка част от случаите. Не бих се учудил отново да тръгне покачване свързано с отхлабването на някои мерки особено с отварянето на училищата.
На мен странното ми е че продължават да не слизат хоспитализираните. .....Явно времевият лаг е сериозен и слизането на вируса в останалата част от стат, още се бави при хоспитализираните, което мен ме учудва, защото то има и известен лаг и при новозаразените. ....  журналистите трябва да почнат да питат, какво става, защо вируса спада, а хоспитализираните не. Защо вируса спада а болниците стоят пълни и не се опразват.
Може би това е причината?
https://offnews.bg/zdrave/v-tretata-valna-covid-19-proticha-po-b … vat-p-749697.html
Виж целия пост
# 10 539
Професор Петрунов е казал, че може до 10% от ваксинираните да не изградят защита, а че около 3% са защитени по рождение.
Препоръчва да не се правят тестове за антитела две седмици след ваксините, а всеки да си завършва имунизацията с по две дози от една и съща ваксина.
Той е на мнение, че всяка година ще трябва да се ваксинираме, а и след последните поръчки на ЕС за ваксини за 2022 и 2023 се подразбира, че ще бъде така, но вероятно с по една доза вече.

Офф без да искам съм го понижил, академик е човекът и да добавя, че препоръчва втора доза АЗ на 12 седмица Wink
Виж целия пост
# 10 540
Вирусът не спада, спада броят на хората, които се тестват. В момента е пълно с болни, които не са се тествали.
Виж целия пост
# 10 541
Вирусът не спада, спада броят на хората, които се тестват. В момента е пълно с болни, които не са се тествали.
И аз съм на мнение, че се тестват само хора с явни симптоми на ковид, носителите са в пъти повече.
Виж целия пост
# 10 542
Не знам как има смелчаци, навити да изкарат вируса, при положение че има леко преболедували които се влачат по няколко месеца като парцал. Какво грипче, какво вирусче. Аз за 40 години такова чудо не бях виждала.
    Чак ми е странно сега, че се чувствам толкова добре. В един момент си мислех, че никога няма да свърши това влачене.
    На лекото грипче, с леките симптоми.
А за каращите го по тежко... Confused
Виж целия пост
# 10 543
Никола Тесла  как изчисляваш R?
За UK в момента R го дават между 0,8-1
Виж целия пост
# 10 544
Вирусът не спада, спада броят на хората, които се тестват. В момента е пълно с болни, които не са се тествали.
И аз съм на мнение, че се тестват само хора с явни симптоми на ковид, носителите са в пъти повече.
Това е така при всяка вълна, не е само сега.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия