COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 7

  • 1 348 110
  • 22 610
# 11 160
https://www.google.com/amp/s/www.bgonair.bg/a/163-lyubopitno/223 … kato-kovid-19/amp                                        
 Киселото мляко е ефективно при лечението на възпалителни състояния като Ковид-19
"Една от основните причини хората да умират от вируса е цитокиновата буря, заяви експерт. Изследователи от университета Бен-Гурион в район Негев в Южен Израел казват, че са идентифицирали молекули в киселото мляко, които са ефективни при лечението на различни възпалителни състояния, включително "цитокинови бури“, причинени от Ковид-19.

Цитокиновите бури са отговорни за някои от случаите на дихателната недостатъчност при Ковид-19. Те се наблюдават, когато имунната система на тялото прекали и атакува сама себе си - една от водещите причини за смърт при пациенти с коронавирус.                              Изследването е проведено от студентът Орит Малка и проф. Раз Йелинек, декан по изследванията и развитието в университета Бен-Гурион и наскоро е публикувано в рецензираното списание Microbiome.
Йелинек каза пред "Джерусалем Пост“, че няколко години преди пандемията от коронавируса, Малка забелязва, че киселото мляко има терапевтичен ефект и започва да го изучава в лабораторията на Йелинек. Заедно те идентифицирали молекули в киселото мляко, които имат изключителни антибактериални и противовъзпалителни свойства, предава БГНЕС.

"Една от основните причини хората да умират от Ковид-19 е цитокиновата буря“, обясни Йелинек.                                             "Цитокините са имунни молекули, предназначени да помогнат на тялото да се бори с нашественици като вируси. Но при определени обстоятелства - а учените не знаят точно защо - тялото преминава в някакъв вид свръхформа и отделя много цитокини, толкова много, че ви убива. Това се случва по време на коронавируса. И така, когато Ковид-19 започна, казахме, нека видим дали тези молекули могат да помогнат срещу цитокиновите бури", допълни експертът.
Молекулите не само елиминират цитокиновата буря, но и възстановяват баланса на имунната система.

"Това беше наистина забележително", коментира Йелинек.

"Цитокиновите бури не се случват само при Ковид-19", сподели още той.  "Това е много лошо състояние с наистина много малко лечения срещу него.“

Изследователите са в края на сформирането на стартираща компания под чадъра на BGN Technologies за по-нататъшно развитие и комерсиализация на технологията. Йелинек каза, че компанията трябва официално да стартира през следващите няколко седмици и след това те ще наберат средства за провеждане на клинични експерименти. Надява се, че изпитанията ще могат да започнат в рамките на няколко месеца.

Елинек отбеляза, че той и Малка са провели и други експерименти с киселото мляко и са установили, че то има потенциала да се бори и с патогенните бактерии. По-конкретно, молекулите са в състояние значително да намалят вирулентността на причинителя на холера.                                                    
   "Това е първата демонстрация, че вирулентността на човешките патогенни бактерии може да бъде смекчена от молекули, секретирани в пробиотични млечни продукти, като кисело мляко или кефира", каза Йелинек.
"Не мисля, че досега има молекулярни механизми, за които хората със сигурност са знаели, че имат терапевтичен ефект. Сега вече знаем", заяви той."
Виж целия пост
# 11 161
Чудесно, в Южна Африка спират единствената ваксина, която дава защита срещу варианта им. На практика там остават без действащи ваксини. Гениално решение, заради риск 1:1 000 000.
Виж целия пост
# 11 162
Скрит текст:
Кантарджиев беше полезен тази сутрин, за АЗ по отношение на комбинирането с друга каза как може нормативно да е изрядно, медицински също. Имало проучване как влияе комбинирането, до края на месеца ще излязат резултати, на мен ми беше полезно. Ако се добави тази възможност в кратката характеристика на АЗ, то тогава и сертификат може да получат хората след втора игла. Общо взето чака се до края на месеца.
За хората които не са дали отговор на ваксина и нямат антитела препоръча да изчакат три месеца и да се ваксинират с друга ако желаят.

Това да го разбирам ли като съвет "Всички, които са се ваксинирали - бегом марш към лабораториите! Платете си изследванията и си проверете антителата в отговор на ваксината!"????????
Ако нямате такива, ние любезно ще ви предложим друга ваксина......
Напротив, и той посъветва да не си изследваме непрекъснато антителата. Беше в отговор на конкретен въпрос на зрител, който няма антитела след две дози Пфайзер.
Виж целия пост
# 11 163
ами вместо тест за антитела, да се направи тест за Т-клетъчен имунитет, странно ми е, че никой не говори за този тест по телевизора...
Виж целия пост
# 11 164
По принцип жените са по- склонни към тромбози и това е обусловено хормонално
Покрай цикъла и ражданията жените кървят повече и организма непрекъснато променя нивата на разни там ензими

Освен това, ако имаш някакво заболяване на черния дроб, също може би, защото тези ензими, които участват в коагулацията  се синтезират от черния дроб и затова не е добре да се натоварва, покрай Ковид
Виж целия пост
# 11 165
ами вместо тест за антитела, да се направи тест за Т-клетъчен имунитет, странно ми е, че никой не говори за този тест по телевизора...
На мен не ми е странно. Прави се на две най-много три места в София и струва средно към 500 лв.
Виж целия пост
# 11 166
ами вместо тест за антитела, да се направи тест за Т-клетъчен имунитет, странно ми е, че никой не говори за този тест по телевизора...
На мен не ми е странно. Прави се на две най-много три места в София и струва средно към 500 лв.
Определено малко са хората, които биха могли да си го позволят, дори да е полезно да се направи.
Виж целия пост
# 11 167
Скрит текст:
Кантарджиев беше полезен тази сутрин, за АЗ по отношение на комбинирането с друга каза как може нормативно да е изрядно, медицински също. Имало проучване как влияе комбинирането, до края на месеца ще излязат резултати, на мен ми беше полезно. Ако се добави тази възможност в кратката характеристика на АЗ, то тогава и сертификат може да получат хората след втора игла. Общо взето чака се до края на месеца.
За хората които не са дали отговор на ваксина и нямат антитела препоръча да изчакат три месеца и да се ваксинират с друга ако желаят.

Това да го разбирам ли като съвет "Всички, които са се ваксинирали - бегом марш към лабораториите! Платете си изследванията и си проверете антителата в отговор на ваксината!"????????
Ако нямате такива, ние любезно ще ви предложим друга ваксина......
Напротив, и той посъветва да не си изследваме непрекъснато антителата. Беше в отговор на конкретен въпрос на зрител, който няма антитела след две дози Пфайзер.

Но те ваксините не са 100% - винаги ще има хора, които ваксините "не ги хващат".
Това, че с едната ваксина не си развил антитела изобщо не означава, че с другата ще развиеш....
Развиваш антитела към вируса, а ваксините само го "пренасят"
Виж целия пост
# 11 168
След година и нещо пандемия лично аз обогатих познанията си по колко различни начина бих могла да умра, то не бяха тромбози, емболии, цитокинови бури...преди живеех в блаженно невежество и се притеснявах някой пиян ид@от да не бе блъсне докато карам.
Виж целия пост
# 11 169
Освен това една част от витамин К, отговорен за съсирването на кръвта се образува от бактерии в стомаха на човека и те се влияят от антибиотици и всякакви лекарства
Виж целия пост
# 11 170
не знам за 500 лв...

бързо гугъл търсене:

https://www.lina-bg.com/bg/%D0%BB%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B0% … 89%D1%83-covid-19
Цената на изследването е 93.00 лв, таксата манипулация е 2.00 лв.
Виж целия пост
# 11 171
„Няма ясна причинно-следствена връзка“ с ваксината и редките кръвни съсиреци, казва J&J

Johnson & Johnson публикува изявление, казвайки, че е споделял „всички доклади за нежелани събития“ със здравните власти.

В него се казва, че "е наясно, че тромбоемболични събития, включително тези с тромбоцитопения, са докладвани при ваксини Covid-19".

„Понастоящем не е установена ясна причинно-следствена връзка между тези редки събития и ваксината Covid-19 от Janssen (J&J).“
https://www.bbc.co.uk/news/live/uk-56743085
Виж целия пост
# 11 172
Не познавам тази лаборатория, тя не работи в София, но 95 лв също не бих дала и не е по силите на всеки да си прави експерименти с нещо "въведено" наскоро и кой знае как изследвано. Предполагам че тепърва ще падат цените, ще се появят нови конкуренти, но на мен и цената за антитела ми е достатъчна, тази пък хептен. За който го влече, виждам, че Пирогов прави такова изследване.
Виж целия пост
# 11 173
Актьорът Васил Банов каза днес в "100% Будни", че е много за ваксините. Каза, че след двете ваксини се заразил, но го изкарал за ден и половина, през останалите дни му било скучно и се чудел какво да прави, нямало му нищо, но нали трябвало да спази карантината. Човекът е възрастен. Хареса ми какво каза - ваксината не е, за да те предпази от заболяване, а за да подготви организма за срещата му с вируса.
Виж целия пост
# 11 174
В крайна сметка вчера ЕМА произнесе ли се за Джонсън и Джонсън?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия