Висок Пролактин и аденом на хипофизата - 8

  • 48 992
  • 768
# 405
Има ли някоя, родила с аденом и той на се е смалил от бременността? Аз имам 4.5мм и не знам в какво положението към момента, но се чудих как се отразява високият пролактин на кърменето..дали спомага за повече кърма или обратното? По логика би трябвало да спомага за повече с оглед функцията на самия хормон. Колко времи след раждане степсе върнали на Достинекс ипправихте контролно ЯМР?
Виж целия пост
# 406
Кърмих 4 месеца и правих ЯМР аденома е същия по размер.Почвам достинекс.
Виж целия пост
# 407
Благодаря.
Виж целия пост
# 408
Аз след първото си раждане и кърмене реално разбрах, че имам проблем. Това беше преди доста години. Откриха ми микроаденом и пиех първо бромокриптин, после минах на достинекс. Когато се решихме отново за дете, забременях нормално и пиех по време на бременността бромокриптин. Това беше 2010 година, докторите бяха единодушни че не бива да кърмя и реално в деня на раждането си започнах отново с достинекс. ЯМР правя от около 15-16 години и до момента няма никаква промяна в размера на аденома.
Виж целия пост
# 409
Здравейте!С висок пролактин съм 1500 на първото и 1700 на второто изследване след месец.Откриха ми и аденом при Ямр около 3 мм.Пия Достинекс 1/4 от миналата седмица 1 път в петък преди лягане.Тази седмица трябва да пия 1/2 от хапчета,но ме притесняват страничните действия,защото имам и пролапс на митралната помпа на сърцето и съм и с Хашимото и трябва и хормоните да следя.Ще звъня на ендокринолога,но според вас дали мога да пия по 1/4 и дали ще има ефект?И друго да питам, дали си позволявате алкохол,все пак идват празници?
Виж целия пост
# 410
Може алкохол, но гледай да е не с достинекса в една вечер.
Виж целия пост
# 411
Здравейте,  мисля, че и аз съм вече е групата на притежателите на аденом на хипофизата. В процес на доуточняване е моят случай. Имам два въпроса, първо за препоръка на ендокринолог и второ дали някой от вас има нарушение на зрителния нерв, потвърдено, че е заради аденома? Благодаря, предварително!
Виж целия пост
# 412
Здравейте,  мисля, че и аз съм вече е групата на притежателите на аденом на хипофизата. В процес на доуточняване е моят случай. Имам два въпроса, първо за препоръка на ендокринолог и второ дали някой от вас има нарушение на зрителния нерв, потвърдено, че е заради аденома? Благодаря, предварително!

д р .Юлия Андреева Неделчева през супер док.Работи и по здравна каса.Увреден зрителен нерв-зависи кой и как е разчетена периметрията.
Виж целия пост
# 413
Здравейте,  мисля, че и аз съм вече е групата на притежателите на аденом на хипофизата. В процес на доуточняване е моят случай. Имам два въпроса, първо за препоръка на ендокринолог и второ дали някой от вас има нарушение на зрителния нерв, потвърдено, че е заради аденома? Благодаря, предварително!

д р .Юлия Андреева Неделчева през супер док.Работи и по здравна каса.Увреден зрителен нерв-зависи кой и как е разчетена периметрията.
Имам пълно доверие на офталмолога.
Виж целия пост
# 414
Здравейте! Откриха ми аденом на хипофизата с размери 4,2-4,9. Назначиха ми лечение с Достинекс. Но тъй като не съм напълно запозната, бихте ли ми казали дали е опасно и животозастрашаващо ли е?
Виж целия пост
# 415
Здравейте! Откриха ми аденом на хипофизата с размери 4,2-4,9. Назначиха ми лечение с Достинекс. Но тъй като не съм напълно запозната, бихте ли ми казали дали е опасно и животозастрашаващо ли е?

Спокойно, аз съм така 12 години.Пий си достинекса и следи пролактина.
Виж целия пост
# 416
И аз съм така вече 6г...
Ако не разсте не е проблем, спокойно.

Трада, ти още ли пиеш Достинекс? Аз щях да го спирам, ама посл.изследвания ме бяха много в нотюрма.
Виж целия пост
# 417
Здравейте! Откриха ми аденом на хипофизата с размери 4,2-4,9. Назначиха ми лечение с Достинекс. Но тъй като не съм напълно запозната, бихте ли ми казали дали е опасно и животозастрашаващо ли е?
Не е страшно
Как откриха какъв вид е, какви хормони изследвахте преди да назначат това лечение?
Виж целия пост
# 418
Ако е под 10мм е микроаденом, ако е над 10 е макро и тогава се оперира или ако създава проблеми със зрението.
Виж целия пост
# 419
И аз съм така вече 6г...
Ако не разсте не е проблем, спокойно.

Трада, ти още ли пиеш Достинекс? Аз щях да го спирам, ама посл.изследвания ме бяха много в нотюрма.
Да пия го.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия