Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 36

  • 72 792
  • 740
# 210
Пържени филийки и у нас

За обяд свинско със зеле
Виж целия пост
# 211
Картофен огретен(вече нападнат, не успях да го снимам докато е цял)


Мъфини
Виж целия пост
# 212
На всички, които имаха и имат поводи, желая най-вече крепко здраве! ❤️ Бъдете щастливи и спокойни.


Сандвич със суджук и чедър


Лимецови палачинки с кашкавал




В четвъртък с Мончето правихме сладки със свинска мас


Лапад с ориз


Обяд от ММ

Скрит текст:
Момичета, пазете се много, както и семействата си. Знам, че някои от вас вече се сблъскаха с ковид...
От вторник свекърва ми е положителна в болница, същата вечер се появиха и моите първи симптоми. Четвъртък ми излезе положителен пср. Петък вечер се наложи да ме вземат в спешното за изследвания и да ме чуят. Имах ужасна кашлица и не можех да поема дълбоко въздух. Слава Богу, изписаха ми адекватни лекарства и не останах в болница и вече съм по-добре. Наистина ме е страх. За свеки, за нашите, да не би да съм ги заразила, защото с мама имах контакт в понеделник. Тати плачеше по телефона, когато ми чува прегракналия глас. За щастие, ако ММ е заразен, го кара леко, у дома си е с нас. Монката е весела, гушка ме, но ме е страх и за нея.
Знам, че си има тема за оплаквания и изобщо не искам да всявам паника тук, но исках да ви споделя... И просто да ви кажа да се пазите.
Виж целия пост
# 213
Наденички и малко изостанали зеленчуци


Ребърца на фурна


Месо и лук на тиган


Чинийка от всичко по малко и картофено пюре
Виж целия пост
# 214
Ducet0 чудесна е тортата!Да ти е здраво и щастливо малкото момче!
Дороти честит имен ден (на патерица 🙂) Да ти е здраво името и ти покрай него и нека ти носи много късмет!
DespicableMe бъди силна и вярвам , че всичко ще бъде наред!А , малката бузанка...... ах , ако ми падне !

Агнешка чорба



Солени мъфини с крема сирене





И сълзици

Виж целия пост
# 215
Бухти за закуска


Козуначена питка. На въпроса с каква плънка да е, малкият син каза: "може и с локум, ама повече шоколад да има". Joy Та плънката е и с локум, и с халва, и с шоколад. Дет' се вика - да има.




Преди печене
Скрит текст:

Кето фокача


Тиквички с млечно-майонезен сос


Мариновала съм крилца с кисело мляко и подправки, но тях утре.
Деспи, бързо оздравяване на теб и близките ти! Готвачката и помощник-готвача (с щръкналите уши Kissing Heart ) са един път. Страшен тандем са!
Виж целия пост
# 216
Б/Претцели. За късмет, свърши ми хубавата хартия и реших да ползвам старата, която се залепва, уж я намазах с олио, но пак залепнаха.
Виж целия пост
# 217
Деспи,леко да минава!Сестра ми току що се обади и тя с ковид!
Речна риба
Виж целия пост
# 218
Ето ме и мен с вечеря заешко печено с картофи, да си призная и малко бира сипах....без да знам дали се слага. Вкусно стана. И зелена салата





Деспи, бързо оздравяване ти желая!
Виж целия пост
# 219
Деспи, леко и без последствия да минава!

Почти "Овчарска салата"-щракнах я преди яйцето и пипера...

Супа-спанак и качамак(само за мен, другите са на шпиковано свинско)

Спокойна нова седмица и да сте здрави!
Виж целия пост
# 220
Неделята у дома беше така

Мортадела с рикота и чери по рецепта на Mikkey. Много ни хареса и влиза в редовното меню вече.



Ягоди с бита сметана



Пилешки хапки със сос синьо сирене



Зелена салатка с билков дресинг



Успешна нова седмица пожелавам на всички. Бъдете здрави!
Виж целия пост
# 221
Куркудена чорба от мен Simple Smile

и зелена салата с мезе вратна пържола:
Виж целия пост
# 222
Деспи, леко и безпроблемно да минава! С Мони и Ерос покрай теб, вярвам че ще е така. Heart Всичко ще е наред.
Peggy, бързо да оздравява и сестра ти!
Здрави бъдете всички!

Закуската днес - палачинки и фреш портокал, ананас, ябълка

Правих кюфтета от булгур, тиквички, чедър. Харесахме ги, ще ги приготвям и занапред. Рецептата е
Скрит текст:

Към тях - баба гануш

Сгряващи супи от предните дни


Тази вечер - карфиолен "ориз" с гъби

Лека седмица на всички!
Виж целия пост
# 223
Хрупкав тиквеник по рецепта на Марчева и меки тиквени сладки.

Despicable, бързо да се възстановявате!
Виж целия пост
# 224
Деспикабъл, пожелавам ти бързо да се оправиш, без последствия 🤗

Картофки на фурна с чесън и копър


Домашна лютеница ( и на другия край на Европа си я правим, мъжа ми, не аз 😁 )


Пържолки и кебапчета на скара
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия